Robomow tnie ostro od początku sezonu

Rozpoczynający się sezon wiosenny w ogrodach to między innymi czas wykonania pierwszego koszenia w sezonie, które jest niezwykle ważne dla kondycji trawnika. Roboty koszące Robomow projektowane są tak, aby optymalnie sprostać również temu zadaniu.
Z tego powodu znajdujące się obecnie w ofercie roboty koszące tej marki posiadają funkcję Turbo mow, która usprawnia proces przygotowania trawnika po zimie do sezonu wiosenno-letniego.

Piękny trawnik latem, dzięki pracy na wiosnę

Każdy, kto pragnie mieć zdrowy, piękny i zadbany trawnik doskonale zdaje sobie sprawę z ilości pracy, którą należy włożyć, aby osiągnąć cel. Cześć prac powinna być wykonywana systematycznie jak odpowiednie nawadnianie czy koszenie, inne powinny być przeprowadzone w odpowiednim momencie, np. nawożenie, czy niezwykle istotne pierwsze cięcie sezonu.

Na trawniku po zimie często zalegają gałęzie czy pędy, które spadły z drzew w ostatnich kilku miesiącach, jak również liście i szyszki, których nie zdążyliśmy zebrać przed zimą.  Trawę należy kosić po raz pierwszy, kiedy młode pędy nieco już podrosną, co oznajmi również ich żywy, zielony kolor. Należy pamiętać, że wysokość koszenia powinna być nieco wyższa niż normalnie, a sama trawa powinna być sucha, aby nie wyrywać jej młodych pędów. Odpowiednie przeprowadzenie pierwszego koszenia pozytywnie wpłynie na krzewienie się trawy oraz jej zagęszczenie, a w pełni sezonu przełoży się na jej idealny wygląd.

Nowe rozwiązanie dla pierwszego koszenia sezonu

Celem zapewnienia jak najlepszych efektów pierwszego koszenia sezonu, w modelach z 2015 roku, Robomow wprowadził nowy tryb Turbo mow. Można go aktywować z poziomu menu robota lub zarządzając urządzeniem z poziomu aplikacji mobilnej. W trybie Turbo mow, stalowe ostrza robota koszącego poruszają się jeszcze szybciej, przy jednoczesnym zwolnieniu tempa poruszania się Robomow. Jeżeli nie wyłączymy trybu Turbo mow samodzielnie, to po 20 godzinach koszenia, tryb ten zostanie automatycznie dezaktywowany, przywracając ustawienia do tych, które są zalecane przy bieżący koszeniu trawnika.

Robomow RS 2

Robomow – optymalne rozwiązania również na pierwsze cięcie sezonu

Inżynierowie Robomow doskonale znają wymagania, którym ich produkty muszą sprostać przez cały okres pielęgnacji trawnika. Ścinana systematycznie trawa momentalnie jest wchłaniana przez ziemie, dodatkowo nawożąc glebę. W trakcie sezonu robot sam dobierze odpowiednią porę koszenia w oparciu o zbierane dane z otoczenie – np. wilgotność – oraz nasze wytyczne, które otrzyma przy programowaniu harmonogramu jego pracy. Nie inaczej jest przy czynności pierwszego koszenia.

Robomow posiada szybko obracające się mocne i trwałe ostrza, które bez problemu sprostają zalegającym po zimie gałęziom czy szyszkom. Regulacja wysokości cięcia nie przysparza problemów, jak również nie zmienia się samoczynnie w toku koszenia, jak w części konwencjonalnych kosiarek. Dodatkowo zaimplementowany tryb koszenia wzdłuż krawędzi sprawi, że cała powierzchnia trawnika będzie odpowiednio pielęgnowana od początku do końca sezonu.

Źródło: Informacja prasowa