Robomow RS635– potężne możliwości nowego, flagowego modelu

Robomow, lider w dziedzinie konstruowania robotów koszących, prezentuje nowy, flagowy model– RS635. Robot ten jest w stanie dokładnie i skutecznie kosić trawniki o powierzchni do 3500 m². Zastosowane w nim dwa ostrza tnące sprawiają, że jest niezwykle szybki i sprawny w swoim działaniu.

Nie trać czasu na koszenie, odpoczywaj

Robomow posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w konstruowaniu robotów koszących.
W tym czasie firma opracowała szereg rozwiązań, które wyróżniają jej produkty. Szeroka średnica koszenia sprawia, że są w stanie kosić szybciej niż porównywalne modele. Sama konstrukcja mocnych silników bezszczotkowych napędzających ostrza z hartowanej stali pozwala robotom koszącym Robomow efektywnie rozdrabniać koszoną trawę, jak również pozostałe po zimie gałęzie czy szyszki. Dodatkowo noże zostały umiejscowione tak, aby efektywnie kosić trawę na krawędziach trawnika. Wszystko to oraz szereg innych udogodnień sprawia, że z robotami koszącymi Robomow trawnik staje się z powrotem miejscem odpoczynku, a nie pracy.

Robomow RS635 – sprawny i bezpieczny

Szerokość głowicy koszącej, która w modelu RS635 wynosi 56cm sprawia, że jest on w stanie skosić trawę szybciej w porównaniu do innych robotów koszących, przeznaczonych do pracy na powierzchni do 3500 m². Podobnie jak inne modele marki, najnowszy model posiada szereg rozwiązań, które sprawiają, że jest bezpieczny dla użytkowników. Robomow RS635 może zostać zaprogramowany tak, aby rozpoczynał pracę w czasie, gdy nikt nie przebywa na zewnątrz – np. w nocy, gdy nie bez znaczenia również jest jego cicha praca. Ryzyko uruchomienia robota koszącego przez dzieci eliminuje funkcja Child Lock, która uniemożliwia włączenie urządzenia przez najmłodszych. Podczas pracy ostrza robota przestają się obracać, gdy jest on podnoszony z ziemi, lub jest przechylany w kierunku pionowym. Kiedy zderzak robota wyczuje przeszkodę, Robomow RS635 zatrzyma się, ostrza przestaną się kręcić do czasu zmiany kierunku poruszania się. Wysokość koszenie można w prosty sposób dostosować do potrzeb, w zakresie 20-80 mm. Najnowszy robot koszący jest w stanie pokonać wzniesienia do 36% (20° stopni).

 Robomow RS635_showing blade

Koszenie trawy smartfonem

Robomow RS635 może być obsługiwany również z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki niej użytkownik może uzyskać kluczowe informacje, jak również przejść do zaawansowanych opcji oraz zarządzać jego pracą. Aplikacja umożliwia wprowadzenie informacji o występowaniu „wysp” na które robot koszący ma nie wjeżdżać (np. klomb z kwiatami), podstref (do których robot może dostać się samodzielnie) lub stref oddzielnych (do których robot nie ma możliwości samodzielnego wjazdu). Użytkownik może również ustalić parametry harmonogramu koszenia, jak m.in. godziny, w których robot ma nie wyjeżdżać na trawnik. Z poziomu menu możliwe jest również ustawnie takich opcji jak Child Lock, kontrola PIN, która jest zabezpieczeniem przed kradzieżą, jak również parametry czujnika deszczu
i wilgotności, czy komend głosowych. Za pośrednictwem aplikacji można również sprawdzić aktualny stan robota, rozpocząć koszenie, nakazać powrotu do Stacji Dokującej oraz zainicjować tryb koszenia  przy krawędzi, w którym urządzenie wróci do stacji po przewodzie obwodowym. Dopełnieniem możliwości aplikacji jest tryb zdalnego sterowania, w którym użytkownik może poruszać robotem bez włączonych ostrzy, aby przejechał do innego miejsca, lub „kosić ręcznie” przy włączonych ostrzach. Dla bezpieczeństwa, włączenie ostrzy robota z poziomu aplikacji możliwe jest po naciśnięciu ikony bezpieczeństwa, a następnie jednoczesnym wybraniu włączenia pracy ostrzy.

Robomow RS635 przeznaczony jest na trawniki o powierzchni do 3500 m². W Polsce dostępny będzie w czerwcu bieżącego rok, w sugerowanej cenie katalogowej 14 899 zł.

Źródło: Informacja prasowa.