RAZER PRZEJMUJE ZASOBY OPROGRAMOWANIA OUYA I UJAWNIA PLANY ROZWOJU PLATFORMY

Fira Razer™, lider na rynku urządzeń zintegrowanych i oprogramowania dla graczy, potwierdziła dzisiaj przejęcie całości zasobów oprogramowania OUYA, w tym katalogu gier i platformy sprzedaży cyfrowej. Zespół techniczny i personel odpowiedzialny za relacje z deweloperami stojący wcześniej za rozwojem OUYA, pionierskiej platformy wirtualnej, salonowej rozrywki na Androidzie, dołączyli do zespołu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania i aplikacji Razer. Strony nie ujawniają szczegółów finansowych transakcji zawartej 12 czerwca bieżącego roku.

„Razer ma długofalową wizję rozwoju pod kątem Android TV i konsol bazujących na Android TV, takich jak Xiaomi Mi Box i Alibaba Tmall Box, na które OUYA udostępniała do tej pory gry.” – komentuje współzałożyciel i CEO, Min-Liang Tan. „Dokonania zespołu OUYA w zakresie współpracy z deweloperami – zarówno AAA i indie – stanowią duży wkład w rozwój interaktywnej, domowej rozrywki z Androidem i Razer będzie kontynuował tę pracę. Ta transakcja ma na celu wprowadzanie kolejnych deweloperów i ich gier na platformę Android TV.”

Już niebawem Razer przygotuje specjalną propozycję skierowaną do obecnych posiadaczy konsoli OUYA, która umożliwi migrację na bardziej zaawansowaną platformę Forge TV w zestawie z kontrolerem Serval. Intencją producenta jest umożliwienie posiadaczom OUYA przeniesienie swoich gier, kontrolerów i kont do platformy Cortex TV i mikro-konsoli Forge TV, pozwalając wnieść doświadczenia z zabawy z Androidem na telewizorze na kolejny poziom. Co więcej, Razer planuje także znaczące obniżki dla posiadaczy OUYA, którzy zdecydują się na kupno urządzeń gamingowych Razera. Migracji do mikro-konsoli Forge będą towarzyszyć również dodatkowe prezenty, loterie i specjalne promocje.

Razer informuje też o swoich planach wprowadzenia licznych usprawnień w konsoli Forge TV, dedykowanych kontrolerach oraz w oprogramowaniu. Aktualizacje będą miały na celu poprawę szeroko rozumianych doświadczeń związanych z domową rozrywką. Dzięki zwiększeniu inwestycji w programy deweloperskie i wydawnicze oraz wielu partnerskim inicjatywom technologicznym, Razer znacznie powiększy liczbę gier dostępnych na nowo pozyskaną platformę Android.

Sklep OUYA Store wkrótce pojawi się ponownie pod nową nazwą – Cortex dla Android TV. To właśnie z niego posiadacze Forge TV będą mieli dostęp do gier i innych treści.
Choć Razer nie wyraża zainteresowania osprzętem OUYA, producent planuje wydawanie treści i gier na Android TV pod nazwą OUYA, w ramach osobnego projektu.

„Jeśli chodzi o gry, Min dobrze wie, co robi.” – komentuje Brian Fargo, projektant, producent i programista gier video oraz założyciel Interplay Entertainment i inXile Entertainment. „Jestem pewien, że ma błyskotliwe pomysły na wykorzystanie w Forge TV wszystkich tych gier oraz ciężkiej pracy, jaką w rozwój platformy włożył zespół OUYA.” – dodaje.

Zasoby nabyte wraz z transakcją dołączą do otwartego ekosystemu Forge TV, który Razer zaprezentował w ciągu ostatniego roku. Forge TV to nowoczesna mikro-konsola umożliwiająca rozrywkę z wykorzystaniem Android TV na dużym ekranie oraz dedykowany gamingowy kontroler, Razer Serval. Treści na Forge TV, dostępne z poziomu Google Play zapewnia sam Razer wraz z licznymi partnerami oraz niezależni twórcy gier oraz wydawcy. Więcej informacji o Razer Forge TV można zdobyć na http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-forge-tv

„Razer to doskonałe miejsce dla OUYA i dla zespołu, który to wszystko umożliwił.” – komentuje współzałożycielka i CEO OUYA, Julie Uhrman. „Zabiorą platformę OUYA w zupełnie nowe miejsca, inspirując deweloperów i jednocząc graczy na całym świecie.”

Źródło: Informacja prasowa