Q Acoustics przedstawia nowe, flagowe kolumny głośnikowe Concept 500.

Horn Distribution S.A., wyłączny przedstawiciel marki Q Acoustics w Polsce, ma przyjemność przedstawić najnowsze kolumny głośnikowe Concept 500. Q Acoustics potwierdziło dziś, że ich nowy produkt, będzie dostępny na początku przyszłego roku. Sugerowana cena produktu w Polsce to 8999 złotych.

Concept 500 to odejście od dotychczasowej pozycji dostawcy budżetowych kolumn i pokazanie, że Q Acoustics może być dostawcą produktów również z wyższego segmentu.

Wyposażony w dwa, specjalnie zaprojektowane przetworniki średnio-niskotonowe o niskim poziomie zniekształceń oraz równie nową 28mm miękką kopułkę wysokotonową, stylowy Concept 500 ma szansę na pokonanie konkurencji, oferując wysoką jakość, zupełnie jak w przypadku swoich wcześniejszych rozwiązań niskobudżetowych.

W tych głównie białych lub czarnych obudowach, kryje się kilka znaczących innowacji:

  • Point to Point (P2P™), rozwiązanie, które usztywnia części obudowy w taki sposób, aby zahamować dostęp wibracji energetycznych do miejsc, w których nie powinny się one znajdować.
  • Dual Gelcore™ – w konstrukcji obudowy użyto wielowarstwowego materiału MDF, oferujący wysoką precyzję dzięki elastycznej, niezastygającej powłoce żelowej pomiędzy kolejnymi warstwami, w celu absorbowania wibracji i zamiany go w ciepło. Pracuje na wyższych częstotliwościach niż P2P i również redukuje niepotrzebny rezonans.

Obie te innowacje redukują niepożądane szumy w obudowie o około 30dB dzięki czemu polepszają obraz stereo, zmniejszają ubarwienie i przede wszystkim sprawiają, że muzyka jak i mowa brzmią bardziej naturalnie.

Ponadto, obudowa zawiera technologię Helmholtz Pressure Equalisers (HPE™), która pomaga wyrównać ciśnienie wewnątrz wysokiego głośnika, zwiększając tym samym liniowość niskich częstotliwości. Cokół jest prosty, ale bardzo trwały i zaprojektowany żeby ograniczyć odbicie akustyczne do minimum, również w celu zwiększenia realizmu.
Podsumowując, konstrukcja obudowy daje najlepsze możliwości dla nowych przetworników, aby te mogły w pełni zaprezentować swoje talenty.

concept-500-white-front

165mm jednostka średnio-niskotonowa, ze stożkiem pokrytym impregnowanym papierem oraz 35 mm cewką, ma ogromną moc oraz dynamikę, ale w tym samym czasie również obniża poziom zniekształceń i zapewnia wysoką liniowość, dzięki czemu umożliwia sprowadzenie realizmu nawet do dźwięków takich jak szept czy ryk.

28mm przetwornik wysokotonowy z kopułką tekstylną to również jeden z cudów techniki: większa kopułka z szerokim otoczeniem, połączona z pełni zoptymalizowanym i zbalansowanym napędem, zapewnia znakomicie niskie zniekształcenia. Dzięki szerokiej dyspersji tworzą szeroką i wygodną strefę z optymalnymi warunkami do odsłuchu.

Zespół, który tworzył Concept 500 – dokładniej Funk Audio Consulting, zajmujący się głośnikiem od strony projektowania akustycznego oraz IDA, specjaliści od projektowania użytkowego współpracują z Q Acoustics już przeszło 10 lat i odnoszą wspólne sukcesy.

Głośnik został po raz pierwszy pokazany światowym specjalistom w dziedzinie audio podczas targów High-End w Munich w maju 2016. Po bardzo pozytywnym odbiorze ze strony zwiedzających spodziewano się, że będzie wprowadzony na rynek w niedalekiej przyszłości, jednak Q Acoustics zadecydowało, że ich innowacyjna obudowa Dual Gelcore™ wymaga jeszcze więcej testów.

Źródło: informacja prasowa.