Premiera: Cooler Master MasterBox Q300L V2 — odświeżona wersja popularnej obudowy mATX

Cooler Master, producent komponentów komputerowych i peryferiów, wprowadził nową obudowę MasterBox Q300L V2. Model ten ma zastąpić na rynku popularnego poprzednika i tym samym na nowo zdefiniować możliwości obudów mATX.

„MasterBox Q300L V2 jest świadectwem ciągłego zaangażowania Cooler Master w innowacje, wydajność i zapewnianie doskonałej wydajności termicznej” – powiedział Jimmy Sha, dyrektor generalny Cooler Master. „Przesunęliśmy granice formatu mATX, aby mieć pewność, że nasi użytkownicy nigdy nie będą musieli iść na kompromis pomiędzy przestrzenią, wydajnością i estetyką”.

Cooler Master MasterBox Q300L V2 już na pierwszy rzut oka wydaje się być ulepszoną wersją popularnego MasterBoksa Q300L. Lista zmian względem poprzednika jest jednak całkiem długa. Producent przede wszystkim zadbał o odświeżony interfejs I/O, który znajduje się teraz tuż nad panelem frontowym. Znajdziemy na nim m.in. port USB 3.2 Gen 2×2 Type C zapewniający szybki transfer danych do 20 GB/s.

Ponadto producent zrezygnował z przezroczystego okna z tworzywa sztucznego. W zamian postawił na boczny panel ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, który umożliwia wgląd na zainstalowane wewnątrz komponenty komputerowe. W razie potrzeby użytkownik może go łatwo zdemontować za pomocą wygodnych śrub skrzydełkowych.

Obudowa Cooler Master MasterBox Q300L V2 wyróżnia się również nowo zaprojektowanymi filtrami przeciwkurzowymi, a także perforowanymi sekcjami. Warto zwrócić uwagę na dodatkową, 28-milimetrową przestrzeń za panelem montażowym dla płyty głównej, dzięki której można ukryć i wygodnie poprowadzić niezbędne przewody. Producent chwali się również, że pomimo niewielkich gabarytów (370 x 370 mm) obudowa jest w stanie pomieścić standardowy zasilacz ATX.

Model Cooler Master MasterBox Q300L V2 będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie września w cenie ok. 300 zł.

źródło: informacje prasowe