Prędka obsługa dysków z Icy Dock ICYCube MB561U3S-4SB R1

Icy Dock ICYCube MB562U4S-4SB R1 to czterozatokowa, zewnętrzna obudowa JBOD na 2,5- i 3,5-calowe dyski z SuperSpeed USB 3.0 i interfejsem eSATA. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy potrzebują dużej powierzchni przechowywania danych i najwyższej jakości wykonania. USB 3.0 z obsługą UASP zwiększa prędkość przesyłania danych lub renderowania dużych plików podczas dostępu do czterech pojedynczych napędów.

Wiele interfejsów o dużej pojemności

Posiadanie dużej ilości dysków dogodnie umieszczonych w jednej obudowie może przynieść wiele korzyści, takich jak możliwość transferowania danych między wieloma dyskami. tworzenia kopii zapasowych lub przechowywania czy organizowania cennych archiwów.
mb561u3s-b_capacity.gif
ICYCube MB561U3S-4SB R1 oferuje zarówno USB 3.0, jak i interfejs eSATA UASP. Funkcja UASP znacznie zwiększa prędkość transferu interfejsu USB 3.0 (wymagane jest wsparcie UASP dla hosta). USB 3.0 pozwala na indywidualny dostęp do dysków i jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0 – najpopularniejszym interfejsem używanym do wielu celów. To sprawia, że ICYCube jest doskonałą obudową dla różnych konfiguracji, takich jak: archiwa, biblioteki multimedialne, DAS, NAS, zewnętrzne pamięci serwera, narzędzie transferu danych IT i więcej. Z interfejsem USB 3.0 możesz błyskawicznie transferować dane dla wszelkich zastosowań wymagających dużego transferu danych na co dzień.
mb561u3s-b_r1_applications.jpg
Interfejs eSATA zapewnia szybkie połączenie SATA III z prędkością do 6 Gbps i umożliwia dostęp do czterech dysków za pośrednictwem jednego połączenia eSATA (mnożnik eSATA wymagany). Jest kompatybilny z większością kart RAID, które posiadają interfejs mnożnika portów eSATA, co daje możliwość stworzenia zewnętrznej konfiguracji RAD, idealnej dla systemów, które mają ograniczoną przestrzeń. Ta niewielka obudowa może pomieścić nawet 40 TB na dyskach o największej pojemności (10 TB), które dają wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich zastosowań.

Nowe tace EZ-Tray

Nowe tace EZ-Tray zapewniają najlepszą kompatybilność dla 2,5” i 3,5” HDD/SSD o każdej wysokości, począwszy od szybkiego 2,5” SSD SATA III po 3,5” 10 TB HDD SATA. Instalacja napędu jest prosta – umieść dysk w tacy, wyrównując otwory na śruby, umieść w nich dołączone wkręty i gotowe! Jeśli masz więcej niż cztery dyski, zawsze możesz zakupić dodatkowe tacki. Poza tym dzięki funkcji hot-swap możesz szybko wymienić dyski, więc nie musisz wcześniej wyłączać komputera, co oszczędza cenny czas (uwaga: host USB odświeży się podczas wymiany dysków za pomocą USB). System wymiennych tac jest idealny dla pracowników mediów, gdyż można łatwo wymieniać 2,5” i 3,5” dyski i umieścić je w innej obudowie wpierającej system EZ-Tray. Z drugiej strony profesjonaliści IT mogą również skorzystać z wymiennych tac, dzięki którym mogą wymieniać napędy dla tworzenia kopii zapasowych OS lub klonować wiele dysków na raz.
mb561u3s-b_tray.gif

Lepsze chłodzenie dla lepszej wydajności

ICYCube został wyposażony w 80-milimetrowy, łatwy w konserwacji wentylator. Wystarczy wyjąć wentylator i zdmuchnąć lub przetrzeć z kurzu i umieścić z powrotem. W obudowie zaimplementowano również przełącznik prędkości wentylatora, który pozwala na wybór prędkości obracania i regulowania poziomu hałasu. Inteligentne chłodzenie określa temperaturę dysków oraz dostosowuje prędkość obracania się wentylatora. Zasilanie w całej jednostce przeciwdziała przegrzaniu w środku obudowy. ICYCube zmaksymalizowało chłodzenie, aby utrzymać najwyższą wydajność i zwiększyć żywotność dysków.
mb561u3s-b_r1_cooling.jpg

Klasyka pozostaje klasyką

Wykonane z wysokiej jakości aluminium, które łączy w sobie matowość i odrobinę połysku,   przypomina serię Macbooków Apple. Nasze logo ICYDOCK zostało umieszczone po obu stronach obudowy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że masz do czynienia z produktem ICYDOCK znanym z trwałości. Biała dioda LED sygnalizuje stan pracy każdego z dysków. Jest ono na tyle jasne, żeby Cię powiadomić o aktywności, ale na tyle delikatne, że nie przeszkadza w pracy. Ogółem rzecz biorąc, MB561U3S-4SB R1 jest w pełni funkcjonalną obudową z czterema zatokami na dyski, która jest idealna dla pracowników mediów, specjalistów IT i użytkowników biegłych w obsłudze komputera. Co więcej, Icy Dock posiada 3-letnią gwarancję, która daje Ci poczucie spokoju i pewności na najbliższe lata.
mb561u3s_colors.gif

Kluczowe cechy

 •  Instalacja Plug & Play, nie wymaga sterowników
 •  SuperSpeed USB 3.0 z obsługą UASP
 •  Wstecznie kompatybilny z interfejsem USB 2.0
 •  Połączenie eSATA do 6 Gbps (mnożnik portów wymagany dla każdego z dysków)
 •  Nowy system EZ-Tray wspiera zarówno 2,5” i 3,5” HDD/SSD SATA o wszystkich wysokościach
 •  Regulowany wentylator z trzema ustawieniami prędkości (niskie, wysokie, auto)
 •  Wsparcie największych dysków na rynku (10 TB)
 •  Zdejmowana konstrukcja EZ-Tray pozwala szybko przełączać dyski
 •  Umiarkowane światło LED informuje o statusie pracy dysku
 •  Wysokiej jakości rama ze stopu aluminium z matowym wykończeniem
 •  Zawiera 4x tace EZ-Tray, które amortyzują wstrząsy, aby chronić Twoje dyski
 •  Odseparowanie zasilanie, aby zapobiec gromadzeniu się ciepła wewnątrz obudowy
 •  Gumowe podkładki dla większej stabilności

Źródło: informacja prasowa.