Pod jemiołą 56% kobiet chce spotkać gładko ogolonego mężczyznę

Rok 2016 zbliża się ku końcowi, tymczasem Braun przepytał 4000 kobiet z całego świata w celu wyznaczenia najbardziej popularnego w tym roku stylu zarostu oraz prognozy na kolejnych 12 miesięcy. Wyniki zostały przeanalizowane przez eksperta marki Braun, stylistę gwiazd, Saschę Breuera! Może i delikatny zarost zostaje z nami na dobre, ale to gładko ogoleni mężczyźni będą najmilej widziani pod jemiołą!

Przez 2016 rok przewinęło się sporo zróżnicowanych trendów na męski zarost, ale aż 46% badanych kobiet twierdzi, że w tym i kolejnym roku najlepszy look dla mężczyzny to kilkudniowy zarost. Niemniej jednak, pamiętajcie panowie, że 56% pań do bliskich spotkań pod jemiołą najchętniej wybrałoby pana ogolonego na gładko! Kobiety wyznają też, co w idealnym partnerze liczy się najbardziej – 75% badanych powiedziało, że idealny partner MUSI mieć zadbany zarost.

Ile zdradza twarz mężczyzny?
Najwyraźniej dużo bo 44% badanych twierdzi, że rodzaj zarostu mówi wiele o męskim charakterze. Połowa kobiet powiedziała wręcz, że u potencjalnego partnera, niezadbany zarost jest najbardziej odpychającym elementem.

Mężczyźni zaczynają przywiązywać do pielęgnacji coraz większą wagę. W tej dziedzinie nadal dominują kobiety i 90% z nich deklaruje, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba stosowanych przez nie zabiegów i produktów pozostała taka sama lub zwiększyła się. Co trzecia badana (31%) przyznała, że w tym samym czasie jej mężczyzna też dodał do swojego arsenału jakiś element pielęgnacji.

Ankieta wykazała, że większość kobiet przed dużym wyjściem stosuje 10 kroków pielęgnacji. Najczęściej wymienianie to: stylizacja włosów (93%), wybór idealnego stroju (91%), oczyszczanie twarzy (90%) i depilacja nóg (88%). Ponad jedna trzecia badanych (35%) nie może wyjść z domu bez zrobienia selfie.

golarka-braun_series-9_9290cc

Co panie sadzą o Mikołaju? Potrzebne… golenie i nowy garnitur!
Dane zebrane przez Braun pozwalają także na analizę stylu samego Mikołaja i dowodzą, że jest co poprawiać. Mimo, że większość kobiet woli Mikołaja z jego ikoniczną brodą, jeśli miałoby dojść do całowania, 25% wolałoby delikatny zarost! Jedynie 3% badanych to fanki pełnej brody! Prawie połowa (44%) twierdzi, że czas, aby Mikołaj wszedł w XXI wiek i zaczął udzielać się na Facebooku
i Twitterze (może niech zacznie robić elfies?) oraz pomyślał o ratowaniu drzew i przyjmował listy w formie wiadomości na Snapchacie.

Podaruj styl – to łatwiejsze niż myślisz!

20% kobiet twierdzi, że ich facetom w kwestii wyglądu nic już nie pomoże, ale 45% przyznaje, że kluczowe elementy garderoby oraz maszynka lub trymer (21%) pozytywnie wpłynęłyby na ich styl. Mając na uwadze wyniki ankiety, ekspert marki Braun, Sascha Breuer przygotował zestawienie trendów dotyczących zarostu nie tylko dla Mikołaja: „Rezultaty badania były dla nas okazją do zaktualizowania stylu brody Mikołaja. Oczywiście w moich propozycjach dla niego musiałem umieścić ikoniczną już brodę, ale chciałem też poeksperymentować z innymi trendami. Moim ulubionym lokiem dla niego na 2017 rok jest średni zarost.”

A oto 5 kluczowych trendów na kolejny rok:
1. Trendsetter z kozią bródką – miejski casual połączony z zarostem cienką linią otaczającym wargi i podbródek to w tym roku najgorętszy trend. Imponujący efekt przy małym nakładzie pracy.
2. Nowoczesny motocyklista z pełną brodą – motocykl nie jest wymagany, obowiązkowa jest za to duża, śmiała broda. Tak wygląda miejski brodacz: zadbany i stylowy mężczyzna sukcesu!
3. Minimalizm i efekt „świeżo po goleniu” – niektóre rzeczy NIGDY nie wyjdą z mody. Efektu „świeżo po goleniu” nie da się niczym zastąpić…
4. Narciarz z krótkim zarostem – sporty na wolnym powietrzu po prostu idealne pasują do kilkudniowego, seksownego zarostu. Nadaje on charakteru „niedzielnego rockmana”, ale nie wymyka się spod kontroli.
5. Elegancki artysta z wąsami – do mody wrócił aksamit, wróciły więc i wąsy! Dla mocnego, klasycznego akcentu powinny przebiegać przez całą długość warg, być średniej długości
i mieć lekko zaokrąglone końce. Uniwersalnie, atrakcyjne rozwiązanie, dobre niezależnie od wieku.

Wszystkie prognozowane trendy można osiągnąć przy użyciu golarek i trymerów od Braun, nawet jeśli mówimy o brodzie Mikołaja! Urządzenia od Braun będą idealnym prezentem na święta. W stylizacji brody dobrze sprawdzi się trymer do zarostu BT 5070 wyposażony w precyzyjną podziałkę pozwalającą dopracować styl z dokładnością do 0,5 mm. Gładko ogoloną twarz zapewni golarka Braun Series 9 wyposażona w trymer pokryty tytanem.

Badanie
Badanie na zlecenie marki Braun zostało przeprowadzone przez Ketchum Global Research & Analytics i Vitreous World. Badanie online objęło 4 000 kobiet w wieku 18-55 lat ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Data badania: 10-17 listopada 2016 r.

Źródło: informacja prasowa.