Platforma RTX Remix opublikowana w otwartej wersji beta. Twórz nowe wersje klasycznych gier z ray tracingiem, technikami NVIDII

Dzień dobry,

Wszyscy modderzy mogą skorzystać z zupełnie nowej platformy NVIDIA RTX Remix, udostępnionej w otwartej wersji beta. Można ją pobrać bezpłatnie i rozpocząć eksperymentowanie oraz tworzenie, aby następnie przekazać swoją opinię, która pomoże ulepszyć ostateczną wersję narzędzia.

Dostępny jest także szczegółowy poradnik dla początkujących, który pozwoli każdemu na rozpoczęcie przygody z moddowaniem.

RTX Remix to nowa era modów

Platforma NVIDIA RTX Remix pozwala modderom tworzyć odświeżone wersje ich ulubionych klasycznych gier, dodając do nich pełny ray tracing (znany również jako path tracing), techniki NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex oraz nowoczesne zasoby do renderowania oparte na fizyce (PBR) i teksturowania za pomocą generatywnej AI.

Platforma NVIDIA RTX Remix, oparta na ekosystemie NVIDIA Omniverse, to kompleksowe narzędzie do tworzenia nowych wersji gier stworzonych z wykorzystaniem bibliotek DirectX 8 i 9 oraz potoków graficznych o stałych funkcjach. Lista gier spełniających te warunki opublikowana jest na tworzonej przez społeczność graczy stronie ModDB. Natomiast informacje techniczne na temat kompatybilności można znaleźć w oficjalnej dokumentacji Remix.

Platforma Remix składa się z dwóch komponentów. Pierwszy to aplikacja służąca do tworzenia usprawnionej wersji oświetlenia i dodawania odświeżonych zasobów do wybranych scen w grze. Drugi z nich to środowisko wykonawcze, które pozwala przechwytywać sceny z klasycznych tytułów i implementować w nich nowe zasoby.

RTX Remix w akcji

Platforma RTX Remix została już wykorzystana do stworzenia olśniewających remasterów Portal with RTX przez firmę NVIDIA oraz Portal: Prelude RTX przez środowisko modderów. Aktualnie Orbifold Studios używa RTX Remix do prac nad projektem Half-Life 2 RTX. Tworzony jest on przez społeczność i ma za zadanie przywrócić blask jednemu z najwyżej ocenianych tytułów w historii gier komputerowych. Niedawno opublikowano nowy zwiastun, prezentujący zmiany jakie udało się dokonać w lokalizacji Ravenholm.

Teraz, dzięki udostępnieniu platformy RTX Remix, każdy modder ma szansę na stworzenie nowej, olśniewającej wersji klasycznej gry z technikami RTX.

źródło: informacje prasowe