Parrot Pot – Inteligentna doniczka podleje kwiaty za Ciebie!

Parrot Pot to inteligentna doniczka, która automatycznie podleje Twoje kwiaty,a równocześnie zmierzy i przeanalizuje kluczowe czynniki dla wzrostu Twojej rośliny.

Ta doniczka zajmie się wszystkim:

 • Podleje kwiaty, kiedy jest to potrzebne
 • Reguluje pobór wody, kiedy jesteś poza domem
 • Doradzi Ci, jak dbać o Twoją roślinę

Połączona ze smartphonem czy tabletem poprzez Bluetooth Low Energy i sterowana specjalnie dedykowaną aplikacją Parrot Flower Power, Parrot Pot pozwoli Ci zadbać o roślinę dokładnie tak, jak tego potrzebuje!

 

“Od wielu lat Parrot pracuje nad tym, jak wykorzystać czujniki, aby lepiej chronić rośliny.Zbyt często boimy się, że nasze kwiaty zwiędną. Albo rezygnujemy z kupna nieznanych lub delikatnych roślin” – wyjaśnia Henri Seydoux, założyciel i prezes Parotta. „Parrot Pot jest odpowiedzią na te obawy. Jego czujniki i inteligentny system nawadniania razem z bazą roślin, która została stworzona przez naukowców i botaników pozwala perfekcyjnie dbać o rośliny, które nieodpowiednio pielęgnowane mogłyby zostać nadmiernie lub niedostatecznie nawodnione.”

Parrot Pot podleje Twoje kwiaty

Parrot Pot jest inteligentną doniczką do użycia zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz, zaprojektowaną do pracy nawet w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych (deszcz, upał, zimno: od -5 stopni do + 55 stopni Celsjusza). Doniczka jest wyposażona w 2,2-litrowy zbiornik wody[1]i system nawadniania, który został rozmieszczony w czterech różnych punktach dla kompleksowego nawadniania rośliny. Dzięki aplikacji Parrot Flower Power, możesz wybrać tryb nawadniania najbardziej odpowiedni dla Twojej rośliny.

 ‘Perfect Drop’: to odpowiednia ilość wody dostarczona w odpowiednim czasie.

Parrot Pot automatycznie podlewa roślinę i dostosowuje się do jej potrzeb.Już po kilku cyklach doniczka Parrot Pot „rozumie” potrzeby Twojej rośliny i dostarczy odpowiednią ilość wody we właściwym czasie. Ten automatyczny system jest optymalny dla rozwoju Twojej rośliny.

 ‘Plant Sitter’: Jedź na wakacje bez obaw o swoją roślinę!

Parrot Pot reguluje pobór wody tak, aby zapewnić roślinie do jednego miesiąca nawodnienia bez nadzoru czy dodatkowych działań z Twojej strony. System nawadniania dostosuje się tak, aby utrzymać Twoją roślinę w dobrej kondycji, kiedy jesteś daleko.

 ‘Custom’: To Ty jesteś ekspertem!

Ty wybierasz tryb automatycznego podlewania i zapewniasz odpowiedni poziom wilgotności dla swojej rośliny.

Aplikacja pokazuje trzy wskaźniki::

 • Obecny próg nawodnienia rośliny (badany na poziomie wilgotności gleby)
 • Osiągnięty próg nawodnienia po podlaniu rośliny (badany na poziomie wilgotności gleby)
 • Szacowana ilość godzin przed kolejnym nawodnieniem(gdy próg zostanie osiągnięty).

 parrot_doniczka

 ‘Manualne sterowanie’:Ty decydujesz!

Jednym kliknięciem w aplikacji Parrot Flower Power decydujesz o tym, kiedy rozpoczynasz podlewanie. Twoja doniczka Parrot Pot miga na zielono, kiedy zbiornik na wodę jest pusty.

Warto wiedzieć: gdy doniczka Parrot Pot jest niepodłączona do aplikacji Parrot Flower Power, samoistnie nawadnia roślinę stosując średnie parametry nawadniania, odpowiednie dla większości roślin.

Parrot Pot rozumie Twoje rośliny

Dzięki czterem wbudowanym czujnikom, Parrot Pot w czasie rzeczywistym i z wyjątkową precyzją mierzy dane niezbędne do utrzymania Twojej rośliny w dobrej kondycji. Są to:

– nawilżenie gleby

– ilość nawozu

– temperatura otoczenia

– intensywność światła

Dane te, co 15 minut są zapisywane i co dwie godziny wysyłane do Parrot Cloud, gdzie są poddawane analizie za pomocą algorytmów.

Porady i ostrzeżenia dotyczące rośliny otrzymujesz za pomocą aplikacji Parrot Flower Power, która pozwoli Ci utrzymać roślinę w dobrej kondycji, szczególnie, gdy potrzebuje ona natychmiastowej uwagi. Doniczka Parrot Pot podpowie Ci, kiedy dodać nawóz lub przenieść roślinę do pomieszczenia z optymalnym oświetleniem.

 parrot-pot_red-2

Aplikacja Parrot Flower Power: Twój ogrodowy asystent

Darmowa aplikacja Parrot Flower Power dostępna dla smartphonów i tabletów z systemem iOS oraz Android pozwoli Ci zarządzać podlewaniem rośliny, sprawdzić wskaźniki odpowiednie dla jej dobrego wzrostu oraz wiedzieć, jaki jest poziom wody w zbiorniku doniczki.

Co więcej Parrot Flower Power daje Ci dostęp do bogatej wiedzy oraz profesjonalnych porad dotyczących dbania o roślinę:

 • Botaniczna encyklopedia z dostępnym opisem ponad 8000 roślin

To Ty wybierasz roślinę, która ma być monitorowana przy użyciu biblioteki ponad 8000  roślin. Każda roślina posiada własną kartę ID: zdjęcia, pochodzenie, podstawowe potrzeby, praktyczne rady oraz rekomendacje (na przykład odnośnie wyboru odpowiedniego nawozu). Skondensowana i regularnie wzbogacana baza została stworzona przez botaników i naukowców z Laboratorium Uniwersytetu w Wageningen (Holandia), tak, aby dostarczyć Ci porady, które pomogą w optymalnym wzroście Twojej rośliny.

 • Błyskawiczny dostęp do Twojego skomunikowanego ogrodu

Aplikacja Parrot Flower Power może zarządzać ponad 256-cioma doniczkami równocześnie! Wyświetla ona wszystkie rośliny, które są obsługiwane przez doniczkę, a Ty w czasie rzeczywistym możesz sprawdzić informacje o każdej z nich, klikając na ikony parametrów rośliny. Gdy z Twoją rośliną jest wszystko w porządku,ikona podświetli się na zielono, na pomarańczowo, gdy roślina potrzebuje większej uwagi, ana czerwono, gdy musisz natychmiast „zaopiekować” się swoją rośliną.

Po otwarciu aplikacji wyświetli ona listę wszystkich podłączonych roślin. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, które są monitorowane za pomocą Parrot Pot, a które za pomocą bezprzewodowego czujnika Parrot Flower Power.

Aplikacja pozwala Ci również zarządzać parametrami Twojej rośliny. W każdej chwili możesz zadecydować o natychmiastowym podlaniu czy zdefiniować/zmienić system nawadniania wybranej rośliny.

 • Nawóz, temperatura otoczenia oraz intensywność światła są przedstawione w formie wskaźników.
 • Nawilżenie gleby jest przedstawione za pomocą przezroczystego przekroju doniczki, co dodatkowo pozwala sprawdzić poziom dostępnej wody

Parrot Pot: Testowana przez uniwersytety i centra badawcze

Aby osiągnąć najwyższą wiarygodność czujników jak i systemu automatycznego nawadniania Parrot Pot, Parrot polegał na doświadczeniu i wiedzy uniwersytetów, botaników oraz naukowców. Doniczka Parrot Pot została przetestowana w realnych i ekstremalnych warunkach przez Centrum Badawcze Uniwersytetu w Wageningen (Holandia) oraz Centrum Ogrodnicze na Uniwersytecie Waszyngtona (Stany Zjednoczone).

Ponad 150 doniczek Parrot Pot zostało przetestowanych w różnych odstępach czasu, według wymaganych kryteriów. Testom zostały też poddane m.in. następujące rośliny: pomidor, bazylia, drzewo oliwne, drzewo cytrusowe, fikus.

Parrot Pot to doniczka dla  Ciebie!

Nieważne czy posiadasz talent do hodowania roślin czy też dbanie o rośliny nie jest Twoją mocną stroną, doniczka Parrot Pot została stworzona dla Ciebie!

Oferuje kompletnie zautomatyzowany system zarządzania Twoimi roślinami, a z drugiej strony za pomocą dostosowywanego systemu nawadniania, jak i dostępu do precyzyjnych danych w aplikacji Parrot Flower Power,dostarcza możliwość aktywnego uczestnictwa w dbaniu o rośliny.

Parrot Pot:

 • Pozwala Ci wypełnić naturą dom czy biuro
 • To ultra-technologiczne narzędzie, które pozwoli Ci zrozumieć i odpowiedzieć na potrzeby rośliny. To gwarancja utrzymania roślin, nawet najdelikatniejszych,w dobrej kondycji, gdy nie ma Cię w domu.
 • Dostępność: Październik2016
 • Dostępne kolory: popielaty, ceglasty, biała porcelana
 • MSRP: 149 €

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie Parrot Pot: www.parrot.com

[1]Kiedy poziom wody w zbiorniku spada, zielony wskaźnik na doniczce zaczyna migać. Informacja o tym jest również wysyłana poprzez aplikację do smartphona czy tabletu. Doniczka zaczyna migać na czerwono, gdy baterie zaczną się wyczerpywać (powolne miganie) lub wystąpi problem z systemem nawadniania (szybkie miganie).

Źródło: Informacja prasowa.