Palit GTX 960 Super JetStream – najwydajniejsza karta z serii GTX 960

Karta Palit GTX 960 Super JetStream to najwydajniejsza konstrukcja spośród zaprezentowanych kart z nowej rodziny GTX 960. Wysoka wydajność to zasługa zastosowanej architektury NVIDIA Maxwell oraz autorskiego systemu chłodzenia JetStream. Wentylatory uruchamiają się tylko pod obciążeniem, co oznacza że przy korzystaniu z przeglądarki lub innych mało wymagających aplikacji karta pracuje w trybie pasywnym.

Palit GTX 960 Super JetStream mimo wysokiej fabrycznej wydajności pozwala na dalsze zwiększanie częstotliwości taktowania rdzenia i pamięci. Domyślnie zegar rdzenia pracuje z częstotliwością 1279/1342 MHz – co jest wartością o 164 MHz wyższą, niż w modelu referencyjnym (1178 MHz). Karta umożliwia płynną rozgrywkę w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s z maksymalnymi ustawieniami jakości obrazu w większości najnowszych tytułów. Dzięki nowej energooszczędnej architekturze Maxwell karta wymaga podłączenia tylko jednej wtyczki zasilania 6-pin, zachowując przy tym bardzo wysoką wydajność.

Wśród obsługiwanych technologii nie zabrakło obsługi DirectX 12, NVIDIA GPU Boost 2.0, a także Adaptive Vertical Sync, Voxel Global Illumination, Dynamic Super Resolution oraz Multi-Frame sampled Anti Aliasing. Odpowiadają one za poprawę jakości oraz płynności obrazu w grach, a także lepsze odwzorowanie szczegółów na monitorach o rozdzielczości 4K.

Palit GTX960 Super JetStream

Główne cechy karty Palit GeForce GTX 960 Super JetStream:

– Technologia 0-dB
Karta działa bezgłośnie podczas pracy z aplikacjami multimedialnymi i pod lekkim obciążeniem. Wentylatory włączają się jedynie podczas większego obciążenia, kiedy temperatura karty przekracza 60℃ lub pobór mocy wzrośnie powyżej 60 W.

– 4K2
Dzięki portom HDMI oraz DisplayPort, Palit GTX 960 Super JetStream zapewnia nieskazitelną jakość obrazu na dwóch monitorach 4K.

– Podwójny wentylator
Podwójny wentylator oferuje podwójnie większą wydajność chłodzenia, a kombinacja wentylatorów o średnicy 9cm pozwala na efektywne odprowadzanie ciepła z radiatora.

– Diody LED
Efektowne diody zamontowane w systemie chłodzenia JetStream sprawiają, że modderzy i osoby zajmujące się tuningiem PC jeszcze bardziej docenią nową kartę firmy Palit.

– Specjalne łopatki wentylatora
Inspirowane konstrukcją silnika odrzutowego i skonstruowane w celu poprawy wydajności chłodzenia dzięki generowaniu potężnego strumienia powietrza pod dużym ciśnieniem.

– Zoptymalizowany przepływ powietrza
Inteligentny system wentylatorów składa się z dwóch wentylatorów o naprzemiennej rotacji. Każdy wentylator obraca się w innym kierunku, co zmniejsza konflikt przy przepływie powietrza i skutecznie poprawia wydajność całego systemu chłodzenia.

Obsługa Microsoft® DirectX® 12
Obsługa najnowszego API Microsoft DirectX umożliwia rozgrywkę nowej generacji.

Nowa seria GeForce GTX 900 to rodzina kart o wysokiej wydajności, przeznaczona do wymagających gier. Karty zostały oparte na najnowszej architekturze NVIDIA Maxwell, która cechuje się zaawansowaną technologią i wiodącą wydajnością w grach. Innowacyjne GPU oferuje dwa razy większą wydajność, niż karty serii GTX 600 i zapewnia realistyczne oświetlenie dzięki obsłudze technologii NVIDIA G-SYNC™. Dodatkowo karta obsługuje rozdzielczość 4K – nawet na monitorach 1080p (po odpowiednim przeskalowaniu).

Specyfikacja:
– Model: GeForce GTX 960 Super JetStream
– Nazwa rdzenia: GM206
– Proces technologiczny: 23 nm
– PCI Express: 3.0
– Liczba rdzeni: 1024
– Taktowanie rdzenia (bazowe/tryb boost): 1279/1342 MHz
– Pamięć: 2048 Mb, 128 bit, 7 GHz
– Taktowanie pamięci: 3600 MHz
– Przepustowość pamięci 115,2 Gb/s
– GPU Boost: 2.0
– Złącze zasilania: 6-pinowe

Karta Palit GTX 960 Super JetStream jest już dostępna w sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 950 zł. Karta jest objęta pełną, 3 letnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa.