Otwarte seminaria i warsztaty na Audio Video Show 2016

Odsłuch The Beatles na magnetofonie szpulowym w towarzystwie Piotra Metza, spotkanie z ekspertem w dziedzinie masteringu płyt Jackiem Gawłowskim, wykład Wally’ego Malewicza na temat ustawiania gramofonów analogowych – to tylko wybrane atrakcje, które czekają na gości Audio Video Show 2016. Wystawa i towarzyszące jej seminaria odbędą się w dniach 4-6 listopada w warszawskich hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski oraz na stadionie PGE Narodowy.

Na odwiedzających czeka ponad 20 otwartych prezentacji, prelekcji i seminariów, w tym występy artystów na żywo. Spotkania będą się odbywały w każdej z trzech lokalizacji.

The Beatles i Ultra HD na stadionie PGE Narodowy

Firma VOICE zaprasza wszystkich fanów The Beatles na wyjątkowy odsłuch albumu Magical Mystery Tour z taśmy analogowej. W prezentacji zostanie wykorzystany magnetofon szpulowy Studer A807 oraz niezwykły rarytas – pierwsza kopia oryginalnej taśmy-matki. Spotkanie poprowadzi największy znawca i fan zespołu – Piotr Metz. Organizatorzy zapraszają na odsłuchy w piątek o godzinie 17.00, a w sobotę i niedzielę o 11.00 oraz 15.00 w sali Studio TV2.

W loży firmy Samsung odbędą się z kolei wykłady poświęcone technologii Ultra HD oraz wpływowi na jakość obrazu rozdzielczości 4K i technologii HDR. W trakcie spotkania zostaną wykorzystane najwyższej klasy telewizory Samsung SUHD, odtwarzacz Ultra HD Blu-ray oraz specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Wykłady poprowadzą eksperci z portalu HDTVPolska.com Piotr Gmerek i Maciej Koper. Spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 10.30, 12.30 oraz 14.00 w sali Platynowej 3.

avs_071115_20a

Mistrz masteringu w hotelu Golden Tulip

Firmy Ayon Audio oraz Nautilus zapraszają do hotelu Golden Tulip, gdzie na gości czeka Jacek Gawłowski – jeden z najbardziej cenionych polskim masteringowców oraz zdobywca statuetki Grammy. Mistrz opowie o kulisach swojej pracy nad katalogiem Polish Jazz, zaprezentuje pliki nagrań wysokiej rozdzielczości oraz poruszy temat podziału w świecie audio na profesjonalny i konsumencki. Przed prezentacją należy pobrać darmowe miejscówki. Organizatorzy zapraszają na seminarium w sobotę o godzinie 17.00 oraz 18.00 w sali TULIP II.

Tajemnice analogu w hotelu Radisson Blu Sobieski

W hotelu Radisson Blu Sobieski miłośnicy czarnej płyty będą mieli najlepszą okazję, by poznać tajniki sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych. Wykłady na ten temat poprowadzi gość specjalny Audio Viedo Show – Wally Malewicz – światowej sławy specjalista od gramofonów analogowych z USA. Seminaria odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 13.30 w sali Wilanów III.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.avshow.pl.

Źródło: Informacja prasowa.