Optoma marką projektorów numer 1 w Polsce

W 2023 roku firma Optoma stała się dla rodzimych klientów marką pierwszego wyboru. Z danych PMA Research wynika, że marka ma aż 26,9% udziału w sprzedaży na rynku projektorów w Polsce i utrzymuje pozycję lidera od pierwszego kwartału bieżącego roku.

25 lat doświadczenia, ponad 90 modeli w sprzedaży

Optoma od lat znana jest polskim klientom. Dzięki rozbudowie oferty oraz zwiększeniu dostępności produktów w 2023 r. urządzenia tajwańskiego producenta stały się najczęściej wybieranymi projektorami przez rodzimych nabywców.

Pozycja marki Optoma w Polsce to zasługa naszych partnerów handlowych. Od samego początku działalności naszym priorytetem jest wsparcie dla kontrahentów w zakresie logistyki, działań marketingowych oraz wycen projektowych gwarantujących wysokie marże – mówi Aneta Żygadło, Country Manager Optoma w Polsce.

Rezultat firmy Optoma to efekt ponad 25 lat doświadczenia w produkcji projektorów oraz nieustannych starań, by dostarczać jak najlepsze rozwiązania wizualne. W ofercie producenta znajduje się ponad 90 modeli – od urządzeń przystępnych cenowo przez projektory przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników po rozwiązania dla biznesu.

Oferta projektorów jest tak skonstruowana, by zapewnić szeroki wybór modeli dla każdego rynku wertykalnego: od konsumenckiego przez edukację i biznes aż po instalacje ProAV w branży retail i obiektach użyteczności publicznej, takich jak muzea – tłumaczy Aneta Żygadło. – Możliwość całodobowej pracy w dowolnej pozycji, duże jasności i odporne na zanieczyszczenia silniki optyczne w projektorach laserowych umożliwiają instalację naszych urządzeń nawet w bardzo trudnych warunkach, takich jak podziemia czy sztolnie – dodaje.

Tym, co łączy wszystkie urządzenia, jest chip DLP, będący sercem każdego projektora Optoma. Dzięki zastosowaniu technologii Digital Light Processing możliwe jest zachowanie wysokiego kontrastu, głębokich czerni i ostrości w wyświetlanym obrazie. Co więcej, wykorzystanie tego rozwiązania zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów (Rec.709) oraz niższe koszty eksploatacji. Producent dodatkowo zapewnia, że projektor nawet po wielu latach użytkowania dostarczy taką samą jakość reprodukcji barw co w dniu, w którym został kupiony.

Innowacje i troska o środowisko

W projektorach Optoma zastosowano wachlarz najnowszych technologii pozwalających cieszyć się użytkownikom z jasnego i ostrego obrazu. W asortymencie producenta nie brakuje projektorów pozwalających wyświetlać treści w rozdzielczości 4K UHD (8,3 miliona pikseli na ekranie, cztery razy więcej niż w Full HD) i standardzie HDR. Urządzenia Optoma są też właściwym wyborem dla graczy, którzy chcą grać w ulubione tytuły na wielkim ekranie z niskim input lagiem i nawet w 240 klatkach na sekundę.

Innowacje w produktach Optoma nie ograniczają się jednak wyłącznie do tego, co widać po włączeniu projektora. Firma z Tajwanu jest pionierem w dziedzinie projekcji laserowej, która jest bardziej energooszczędna i pod wieloma względami przewyższa możliwości projektorów z klasyczną lampą.

Ponadto już na poziomie projektowania nowych modeli Optoma rezygnuje z używania niebezpiecznych substancji chemicznych. Firma wykorzystuje za to materiały pochodzące z recyklingu. Mniejszy rozmiar projektorów ułatwia ich transport, zmniejszając przy tym ślad węglowy.

Dystrybutorzy produktów marki Optoma w Polsce:

– AB S.A.

– Exclusive Networks Poland S.A.

– ALSO Polska sp. z o.o.

 

 

źródło: informacje prasowe