Oprogramowanie Solidigm Synergy™ 2.0 z nowymi funkcjami optymalizacji i personalizacji pracy pamięci masowej

Darmowy pakiet, który wprowadzi użytkowników komputerów na nowy poziom doświadczeń

Solidigm, jeden z wiodących globalnych dostawców innowacyjnych rozwiązań w zakresie pamięci flash typu NAND, ogłasza premierę oprogramowania Solidigm Synergy™ 2.0 Software. Pakiet ma zwiększyć ogólną wydajność systemu i spotęgować wrażenia z użytkowania dysku.

Darmowe oprogramowanie zawiera dwa opcjonalne, ale wysoce rekomendowane elementy: sterownik Solidigm Synergy™ Driver, który automatycznie poprawia wydajność nośników SSD firmy Solidigm oraz Solidigm Synergy™ Toolkit, który z kolei umożliwia przeprowadzanie diagnostyki nośnika i oferuje narzędzia kompatybilne również z dyskami SSD innych producentów.

Solidigm jest dziś jedyną firmą, która inwestuje w rozwiązanie w postaci sterownika, aby zoptymalizować korzystanie z dysku dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które analizuje działanie systemu i dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Za te optymalizacje odpowiada w sterowniku technologia Fast Lane (dawniej Host-Managed Caching).

Dzięki najnowszemu oprogramowaniu Solidigm Synergy wszyscy posiadacze dysków SSD mogą liczyć na zwiększenie komfortu pracy z komputerem. W przypadku nośników firmy Solidigm pakiet podnosi wydajność tam, gdzie ma ona największe znaczenie, a dodatkowo – niezależnie od producenta – oferuje szereg przydatnych funkcji zarządzania różnymi napędami półprzewodnikowymi. Solidigm łączy przełomowe produkty SSD z rewolucyjnymi rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i planuje wprowadzenie kolejnych innowacji zapewniających użytkownikom końcowym dodatkowe udogodnienia.

Inteligentny i responsywny sterownik pamięci masowej

Kompatybilny ze wszystkimi konsumenckimi dyskami SSD Solidigm, zawarty w pakiecie sterownik pamięci masowej – Solidigm Storage Driver – oferuje szereg usprawnień. Fast Lane uczy się, z których plików najczęściej korzystamy i priorytetyzuje je, aby umożliwić do nich szybszy dostęp, jednocześnie zapewniając utrzymanie wydajności w miarę zapełniania dysku. W połączeniu z nośnikiem Solidigm P41 Plus, użytkownicy mogą spodziewać się do 120 proc. wzrostu prędkości odczytu losowego, nawet przy dysku zapełnionym w 50 proc.

Wśród dodatkowych funkcji znajdują się także Smart Prefetch, która służy usprawnieniu ładowania gier, przyspieszając odczyty sekwencyjne nawet o 350 proc., a także Dynamic Queue Assignment, która zwiększa prędkość zapisów losowych do 20 proc., co podnosi responsywność użytkowanego sprzętu.

Solidigm Synergy Toolkit daje możliwość personalizacji i ułatwia obsługę

Zaprojektowany na nowo dynamiczny graficzny interfejs użytkownika (GUI) w Solidigm Synergy Toolkit umożliwia monitorowanie aktywności dysku SSD, generowanie raportów, wyświetlanie temperatury roboczej, sprawdzanie stanu dysku, a także inne funkcjonalności, takie jak diagnozowanie w celu sprawdzania integralności danych na dysku. Secure Erase zapewnia natomiast bezpieczne usuwanie danych, a raporty SMART pokazują szczegółowe informacje na temat eksploatacji nośnika. Wszystkie te narzędzia dostępne są nie tylko dla korzystających z napędów SSD Solidigm, ale także dla użytkowników sprzętu innych marek.

Aby uzyskać więcej informacji, na temat poprawy wydajności systemu za pomocą oprogramowania Solidigm Synergy, wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową i pobrać je bezpłatnie.

 

 

Źródło: Informacje prasowe