Odkurzacze ciągle mają do zaoferowania coś nowego

Odkurzacz to nieodłączny element wyposażenia każdego domu. To niezastąpiony pomocnik rodziny podczas małych porządków i wielkich domowych rewolucji. To często jedno z pierwszych urządzeń, które nabywamy wyposażając dom. To sprzęt, który kupujemy na lata, więc warto wyposażyć się w jak najbardziej dostosowany do naszych potrzeb model. Wybór wcale nie jest prosty, bo na rynku dokonała się niemała rewolucja, co udowadnia Dirt Devil – amerykańska marka, lider sprzedaży odkurzaczy w Niemczech.

Odkurzacz cyklonowy, a może workowy?

Worek w odkurzaczu to nic innego jak filtr służący do oddzielania cząsteczek kurzu od wciąganego powietrza, które następnie chłodzi silnik. Oprócz worka stosowane są też dodatkowe filtry przed i za silnikiem. Z czasem worek gromadzi coraz więcej zanieczyszczeń, a przepływ powietrza jest utrudniony. Siła zasysania spada, a skuteczność odkurzania pogarsza się. Worki należy regularnie wymieniać, co przyczynia się do wzrostu wydatków. Dodatkowo zapychają się zawsze w najmniej oczekiwanych momentach – możemy zostać w sytuacji, w której dom będzie wymagał odkurzenia, a sklep, w którym nabędziemy niezbędny produkt, będzie już zamknięty.

Alternatywnym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe, korzystające z technologii cyklonowej. Taki odkurzacz zamiast tradycyjnego worka ma specjalną komorę, do której zasysane jest powietrze, a następnie wprowadzane w ruch wirowy (stąd  nazwa cyklon) – wszystko po to, aby efektywnie oddzielić zanieczyszczenia, które gromadzą się w pojemniku. Taki pojemnik z łatwością wyciągniemy i opróżnimy, po czym wrócimy do odkurzania.

Marka Dirt Devil, choć w swojej ofercie posiada również tradycyjne odkurzacze z workiem, stawia przede wszystkim na technologię cyklonową. W ofercie producenta znajdziemy pełną gamę tego rodzaju odkurzaczy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Odkurzacz jeszcze bardziej poręczny

W ofercie marki producenta znajdziemy też odkurzacz ręczny DUSTY 360, który dzięki swojej kompaktowej budowie sprawdzi się w każdych warunkach i stanie się nieodłącznym towarzyszem domowych porządków. Uniwersalna budowa pozwala w kilka sekund przekształcić urządzenie w “duży” odkurzacz lub zamienić je w ergonomiczny odkurzacz ręczny, który sprawdzi się m.in. w samochodach.
Cały zestaw po złożeniu mieści się w eleganckiej, dołączonej do zestawu torbie, którą bez żadnego problemu zmieścimy w szafie.

W zestawie oprócz samego odkurzacza otrzymamy również:

●    końcówkę do odkurzania i nakładkę z mikrofibry do wycierania podłóg
●    nakładkę z mikrofibry na wąską końcówkę
●    ssawkę szczelinową
●    małą turboszczotkę z obrotową głowicą
●    przegub do odkurzania wysoko położonych powierzchni (np. półek)
●    ssawkę do podłóg twardych
●    rurę teleskopową

Samo odkurzanie nie wystarczy

Usuwanie silnych zabrudzeń wymaga dodatkowych urządzeń. Roboty sprzątające Dirt Devil to idealne wsparcie w codziennym odkurzaniu – Twój dom pozostaje czysty, a Ty nie robisz zupełnie nic – odkurzacz sam wykona pracę w odpowiednim dla Ciebie czasie.
Producent w swojej ofercie posiada również ręczne odkurzacze bezprzewodowe, a także szczotkę elektryczną – sprzęt, który odpowiednio zadba o Twoje dywany. Urządzenia parowe Dirt Devil sprawdzą się przede wszystkim przy zaawansowanym czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni, a także myciu okien.

image10

W trosce o ekologię

Rozwiązania Dirt Devil są przyjazne środowisku. Urządzenia sprzątające są zgodne z aktualnymi dyrektywami UE – posiadają mniejszą moc, ale dzięki nowej konstrukcji silnika, odkurzanie jest tak samo efektywne jak w przypadku mocniejszych urządzeń. Bardzo dobre oddzielanie  cząsteczek kurzu od ciągu powietrza oraz filtry HEPA sprawiają, że powietrze, które wraca do otoczenia jest czystsze niż zasysane.

Oszczędność pieniędzy

Dirt Devil skupia się przede wszystkim na odkurzaczach bezworkowych – za odkurzacz płacisz tylko raz. Nie kupujesz nowych worków, nie wyrzucasz starych, a więc nie zanieczyszczasz środowiska. Dzięki wydajnej technologii multicyklon odkurzasz krócej i rzadziej.

Źródło: Informacja prasowa