NVIDIA SHIELD z systemem Android TV od 20 czerwca w Polsce!

Firma NVIDIA ma przyjemność poinformować, że pierwsze urządzenie tej firmy przeznaczone do rozrywki w salonie, NVIDIA® SHIELD™ z systemem Android TV, trafi na polski rynek 20 czerwca 2016 roku. Urządzenie będzie można zakupić w wybranych sklepach elektronicznych.

SHIELD jest nawet 34 razy szybszy i ma znacznie więcej możliwości niż inne odtwarzacze mediów strumieniowych*. Tak wysoka wydajność gwarantuje, że interfejs urządzenia SHIELD jest responsywny i nieskazitelnie płynny. To jedyna konsola, która jest w stanie przesyłać materiały w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl./s na ekran telewizora, a jednocześnie zapewnia dostęp do szerokiej gamy gier, w tym do usługi strumieniowania gier na żądanie GeForce® NOW.

„SHIELD to fantastyczny i łatwy w użyciu produkt, który zastępuje wszystkie inne urządzenia do rozrywki w salonie”, powiedział Jaap Zuiderveld, wiceprezes firmy NVIDIA w rejonie EMEAI. „Usługi strumieniowania zmieniły już nasze podejście do konsumpcji muzyki, programów telewizyjnych oraz filmów. Teraz, dzięki usłudze GeForce NOW, zamierzamy w taki sam sposób odmienić rynek gier, zapewniając użytkownikom wyjątkowe korzyści”.

GeForce NOW: The New Way to Game™

GeForce NOW to najbardziej rozbudowana usługa strumieniowania gier na świecie – jest jak Netflix dla gier. Użytkownicy usługi otrzymują nielimitowany dostęp do popularnych gier na komputery PC, w tym tytułów z serii Batman® i Lego®.  Biblioteka usługi wciąż się rozrasta i liczy obecnie ponad 100 tytułów.

Subskrybenci usługi łączą się z potężnymi superkomputerami do gier firmy NVIDIA znajdującymi się w Europie Centralnej i Północnej, gdzie wybierają grę i maksymalnie w ciągu 30 sekund rozpoczynają rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i z prędkością 60 kl./s. Koniec długiego czekania na pobranie gry z Internetu.

„Młodsi gracze coraz częściej sięgają po usługi strumieniowania gier, które zapewniają im natychmiastowy dostęp do rozrywki. NVIDIA GeForce NOW to lider na rynku usług zapewniających wysoką jakość w tym zakresie”, powiedział Patrick Moorhead, prezes i główny analityk w firmie Moor Insights & Strategy.

Usługa GeForce NOW jest bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące użytkowania dla wszystkich posiadaczy urządzeń SHIELD. Po tym okresie abonament kosztuje jedynie 9,99 EUR miesięcznie. Usługę oficjalnie uruchomiono w Europie w dniu 1 października 2015 roku.

SHIELD może więcej

Urządzenie SHIELD jest wyjątkowo wszechstronne i oferuje między innymi następujące funkcje:

  • Pełna rozrywka w jednym urządzeniu: SHIELD sprawia, że rozrywka w salonie staje się prostsza, zapewniając dostęp do programów telewizyjnych, filmów, muzyki, gier i aplikacji.
  • Wszystko w jakości 4K: SHIELD potrafi wyświetlać ulubione seriale z serwisu Netflix oraz filmy z YouTube, Kodi, Plex oraz innych źródeł, w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl./s.
  • Niesamowite gry: SHIELD zapewnia dostęp do świetnych gier, w tym do nowych tytułów na urządzenia z systemem Android, takich jak Metal Gear Rising: Revengenance, Juru czy Borderlands The Pre-Sequel, a także potrafi strumieniować gry PC z usługi GeForce NOW lub lokalnego komputera za pomocą techniki GameStream™, dostępnej tylko na urządzeniach SHIELD.
  • Najnowsze aplikacje i materiały: SHIELD obsługuje popularne aplikacje, takie jak Netflix, YouTube, OnetVOD, Kodi, Plex, Twitch, Mubi, Daily Motion, Crunchyroll, Vevo, RedBull TV, Ultraflix, czy UFC.
  • Wbudowane funkcje Chromecast i Google Voice: Urządzenie obsługuje funkcję szybkiego dostępu do materiałów za pomocą wyszukiwania i poleceń głosowych Google poprzez pilota lub kontroler SHIELD, a także umożliwia wyświetlanie aplikacji z urządzeń z systemem Android lub iOS na dużym ekranie telewizora.
  • Zawsze aktualne: NVIDIA nieustannie usprawnia urządzenia SHIELD, publikując aktualizacje wewnętrznego oprogramowania pobierane przez Internet. Niedawno SHIELD otrzymał aktualizację do systemu Android 6.0 (Marshmallow), a wraz z nią możliwość dostosowywania ekranu głównego, obsługę większej liczby urządzeń pamięci masowej, szybsze funkcje wyszukiwania głosowego oraz wiele innych.

Sercem urządzenia SHIELD jest procesor mobilny Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym NVIDIA oraz 64-bitowym procesorem centralnym. To pierwsze urządzenie tego typu obsługujące nową generację wyświetlaczy Ultra HD (4K).

Ceny i dostępność

SHIELD (w wersji 16 GB) będzie kosztować 899 zł, natomiast wersja SHIELD Pro została wyceniona na 1299 zł. Cena opcjonalnego pilota SHIELD to 259 zł, podstawki – 149 zł, a dodatkowego kontrolera do gier SHIELD – 239 zł.

Urządzenia SHIELD będą dostępne w Polsce w sklepach Komputronik oraz x-kom.

Dane techniczne

Procesor Procesor NVIDIA Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym Maxwell i 3 GB pamięci RAM
Funkcje wideo Możliwość wyświetlania, odtwarzania i rejestrowania materiałów w rozdzielczości 4K i prędkości do 60 kl./s (VP9, H265, H264)
Funkcje audio Obsługa dźwięku 7.1 i 5.1 przez HDMI
Możliwość odtwarzania dźwięku w wysokiej jakości (24-bity z częstotliwością próbkowania 192 KHz) przez połączenia HDMI i USB
Możliwość upsamplingu dźwięku do jakości 24-bitowej z częstotliwością próbkowania 192 kHz przez połączenie USB
Pamięć masowa1 16 GB
Łączność bezprzewodowa WiFi 802.11ac 2×2 MIMO 2,4 GHz i 5 GHz
Bluetooth 4.1/BLE
Interfejsy Gigabit Ethernet
HDMI 2.0
Dwa porty USB 3.0 (Typ A)2
Micro-USB 2.0
Gniazdo na karty MicroSD (obsługuje pojemności do 128 GB)
Odbiornik IR (zgodny z pilotami Logitech Harmony)
Funkcje gier Obsługa usługi strumieniowania gier NVIDIA GeForce NOW
NVIDIA GameStream
Waga i rozmiar Waga: 654 g
Wysokość: 130 mm
Szerokość: 210 mm
Głębokość: 25 mm
1 Oprogramowanie systemowe zajmuje część podanej pamięci masowej

2 Urządzenie obsługuje systemy plików NTFS, HFS+ i exFAT na nośnikach USB.

*  https://shield.nvidia.pl/android-tv/shield-androidtv-vs-appletv-vs-roku-vs-firetv