Nowy wymiar komunikacji satelitarnej

Dwukierunkowa komunikacja tekstowa, udostępnianie położenia za pośrednictwem strony MapShare®, a także możliwość wysłania interaktywnego sygnału SOS z każdego zakątka świata. Komunikatory satelitarne inReach firmy Garmin, stworzone zostały z myślą o podróżnikach i sportowcach, którzy chcą pozostać w kontakcie ze światem w czasie wypraw w odludne tereny. Najnowszy w rodzinie – Garmin inReach Mini – to coś dla tych, którzy liczą każdy gram ekwipunku.

Dzięki globalnej sieci satelitarnej Iridium Garmin inReach Mini pozwala na wymianę wiadomości tekstowych z każdego miejsca na świecie z dowolnym numerem telefonu komórkowego lub adresem e-mail. Umożliwia również wysłanie interaktywnych sygnałów SOS do centrum ratunkowego GEOS, które powiadamia służby ratunkowe w określonym rejonie. Nowy inReach dostarcza podstawowych informacji nawigacyjnych, a pozycja użytkownika może być udostępniana przez stronę MapShare®. Opcjonalnie można skorzystać nawet z usługi przesyłania prognozy pogody bezpośrednio do urządzenia. Korzystanie z funkcji komunikacyjnych wymaga wykupienia subskrypcji usług satelitarnych. W zależności od tego, jak intensywnie wykorzystywany jest komunikator i jak długa będzie wyprawa, można skorzystać z elastycznych planów miesięcznych lub planów z roczną umową.

Garmin inReach Mini zapewnia więc wszystkie funkcje, jakie potrzebne są, by pozostać w kontakcie z bliskimi, znajomymi, czy osobami obserwującymi postępy wyprawy. Waży przy tym zaledwie 100g, co wraz z kompaktowymi wymiarami (9,9 cm wysokości i 5,2 cm szerokości) sprawia, że może być szczególnie interesującym urządzeniem dla osób szykujących wyprawy, w czasie których liczy się każdy gram ekwipunku.

 R_InReachMini_HR_1001.1

Jednak nie tyko. Po połączeniu z kompatybilnym smartfonem albo tabletem z systemem Apple lub Android za pośrednictwem aplikacji Earthmate, uzyskuje się dostęp do map topograficznych, kolorowych zdjęć lotniczych i innych funkcji, które umożliwiają nawigację w terenie. Ponadto można nadal używać smartfonu ze sparowanym przez Bluetooth urządzeniem inReach, aby wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, a nawet łączyć się z kontami w serwisach społecznościowych bez konieczność korzystania z sieci komórkowej. Aplikacja Earthmate synchronizuje się nawet z książką adresową w urządzeniu mobilnym, aby kontakt ze światem był jeszcze łatwiejszy. Garmin inReach Mini współpracuje też z innymi urządzeniami producenta, np. z zegarkami GPS z popularnej linii fēnix. Po połączeniu, komunikator satelitarny można bezpiecznie schować w plecaku i kontrolować wysyłanie wiadomości za pomocą urządzenia noszonego na nadgarstku.

Charakterystyczną cechą urządzeń marki Garmin jest ich wszechstronność i możliwość dopasowania do własnych potrzeb. Dokładnie taki jest nowy Garmin inReach Mini. To kompaktowy komunikator satelitarny z dużymi możliwościami, z których korzystać można w zależności od celu wyprawy, potrzebnych informacji i rodzaju aktywności.

Więcej informacji do sprawdzenia: TU

Źródło: informacja prasowa.