Nowy monitor z serii ASUS Designo dostępny w Polsce

Seria stylowych monitorów ASUS Designo została poszerzona o nowy model, który od marca br. będzie można nabyć w polskich sklepach. MX27UQ oferuje obraz w jakości 4K UHD (3840 x 2160), panel IPS oraz szeroką przestrzeń barw. Wyróżnia się klasyczną linią, wyjątkowo smukłym profilem oraz metalicznym wykończeniem. Wysokiej jakości dźwięk dostarcza technologia ASUS SonicMaster opracowana we współpracy z ICEpower®|Bang & Olufsen, a strumieniowanie muzyki, także przy uśpionym monitorze, możliwe jest dzięki wbudowanemu rozwiązaniu Bluetooth®. Z kolei technologie ASUS Ultra-Low Blue Light i Flicker-Free chronią oczy podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem.

Płynny obraz w 4K UHD

Z monitorem Designo MX27UQ użytkownik otrzymuje obraz o wyjątkowej szczegółowości. Gęstość 163 pikseli na cal przekłada się na niesamowitą ostrość i do 300 proc. większą przestrzeń wyświetlania niż w przypadku modeli Full HD o podobnych wymiarach.

Panel IPS wykazuje współczynnik kontrastu 100,000,000:1 oraz szeroki kąt widzenia 178 stopni. Monitor obsługuje przestrzeń barw 100 proc. sRGB, tym samym zapewniając bardzo dokładne odwzorowanie kolorów. W praktyce oznacza to odtwarzanie multimediów w domu w najlepszej jakości, jak również możliwość edytowania filmów i obrazów na poziomie profesjonalnym.

Smukła obudowa bez ramki

Nowy monitor od ASUSa będzie doskonale prezentował się w przestrzeni domowej, jak i w eleganckim biurze. Klasyczny i stylowy, wyróżnia się inspirowaną zegarem słonecznym podstawką i wykończeniem ze szczotkowanego metalu w kolorze Icicle Gold. Smukły profil w najcieńszym miejscu mierzy jedynie 1,25 centymetra i nie zajmuje wiele przestrzeni roboczej. Podobnie jak inne modele z serii Designo, MX27UQ posiada panel bez ramki, a obramowanie zajmuje 0,1 centymetra.

ICEpower z technologią Bang & Olufsen oraz streaming muzyki przez Bluetooth

W Designo MX27UQ połączono zaawansowane komponenty audio z profesjonalnym przetwarzaniem, co pozwoliło uzyskać wysokiej jakości dźwięk. Rozwiązanie ASUS SonicMaster z technologią ICEpower®, Bang & Olufsen wydobywa każdy akustyczny detal i dostarcza krystalicznie czyste, wierne brzmienie o wzmocnionych wokalach i szerokim zakresie częstotliwości.

Wyświetlacz posiada dwa głośniki 3W z technologią Bluetooth Wireless. Użytkownicy mogą odtwarzać ulubioną muzykę przez MX27UQ, nawet wtedy, gdy jest on w trybie uśpienia.

ASUS AudioWizard oferuje cztery tryby audio dostępne z poziomu menu wyświetlanego na ekranie (OSD). Tryb Movie uwypukla dialogi w filmach, Music zapewnia bogatszy dźwięk odtwarzanych utworów, Gaming wzmacnia efekty dźwiękowe w grach, a User jest dla tych osób, którzy preferują samodzielne dostosowywanie parametrów dźwięku.

Bogactwo połączeń i szybkie ładowanie urządzeń

Nowy monitor współpracuje z większością urządzeń multimedialnych. Porty DisplayPort 1.2 i HDMI (v2.0) w pełni obsługują odtwarzanie zawartości 4K UHD przy częstotliwości odświeżania 60Hz, a HDMI (v1.4) przy 30Hz. Port HDMI (v2.0) obsługuje standard HDCP 2.2 (High-Bandwidth Digital Content Protection), co rozwiązuje kwestię kompatybilności wideo i ochrony przed tworzeniem nieautoryzowanych kopii 4K UHD.

Wbudowany SuperSpeed USB charger[1] (5V/1,5A), umożliwia szybkie ładowanie sprzętu mobilnego (5V/1.5A) – przyśpieszy proces nawet o 40 proc. – w porównaniu do ładowania przez zwykłe USB 3.0.

Certyfikowaneprzez laboratorium TÜV Rheinland[2] technologie ASUS Ultra-Low Blue Light I Flicker-Free

ASUS Blue Light Filter to cztery ustawienia filtrów, które chronią wzrok użytkowników przed szkodliwym światłem niebieskim. Z kolei ASUS Flicker-Free redukuje migotanie obrazu, co zmniejsza zmęczenie oczu i chroni je przed innymi dolegliwościami, które mogą mieć potencjalnie duże konsekwencje zdrowotne. Jest to szczególnie dla tych użytkowników, którzy przed monitorem spędzają dużo czasu.

GŁÓWNE ZALETY

  • Designo MX27UQ zapewnia wyjątkowy obraz w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), oferując 100 proc. przestrzeni barw sRGB w technologii IPS
  • Klasyczna konstrukcja bez ramki w kolorze Icicle Gold, wykończona szczotkowanym metalem, doskonale wpisze się w każde domowe lub biurowe otoczenie.
  • Wciągający i realistyczny dźwięk opracowano we współpracy z ICEpower | Bang & Olufsen; wbudowane głośniki Bluetooth (3W) umożliwią bezprzewodowy streaming muzyki
  • Wbudowany SuperSpeed USB charger[3] (5V/1,5A), umożliwia szybkie ładowanie sprzętu mobilnego

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS Designo MX27UQ będzie dostępny w ogólnej sprzedaży od końca marca br.

Sugerowana cena detaliczna 3249 zł

MX27UQ_end

SPECYFIKACJA[4]

ASUS Designo MX27UQ

Panel Przekątna 27 cali (68,47cm)
Rozdzielczość 3840 x 2160
Wielkość plamki 0,155 mm (163ppi)
Kolory (max.) 1,07 mld (10-bit)
Kąty widzenia 178°(H)/178°(V)
Współczynnik

kontrastu

ASUS Smart Contrast Ratio 100,000,000:1
Maksymalna jasność 300cd/m²
Czas reakcji 5ms (standard Gray to Gray)
Autorskie technologie ASUS Technologia ASUS SonicMaster Audio

ASUS AudioWizard

Technologia Ultra Low Blue Light (filtr niebieskiego światła)

Technologia ASUS Flicker-Free

Technologia ASUS SplendidPlus Intelligence

ASUS QuickFit Virtual Scale

ASUS GamePlus

Wejście/wyjście DisplayPort1.2

HDMI (v2.0)

HDMI (v1.4)

SuperSpeed USB charger (5V/1.5A)

Wejście dźwiękowe AV

Jack słuchawkowy

Dźwięk Głośniki stero 3W, ze wzmacniaczem 3Wx2 i technologią Bluetooth® wireless

Optymalizacja dźwięku SonicMaster przy wykorzystaniu technologii ICEpower®, Bang & Olufsen

Wzornictwo/podstawka Wyjątkowo smukła konstrukcja bez ramki, w wersji kolorystycznej Icicle Gold

Inspirowana wyglądem zegara słonecznego metalowa podstawka o kącie nachylenia +20°~ -5°

Zdobywca nagrody 2015 IF Design Award

Rozmiar 614,4 x 429,5 x 225,4 mm
Waga (szacowana) Netto 5,5 kg

Brutto 8,0 kg

[1] SuperSpeed USB charger posiada tylko funkcję ładowania baterii. Nie obsługuje transmisji danych.

[2] *TÜV Rheinland to profesjonalna organizacja certyfikująca i wiodący autorytet w zakresie testowania wyświetlaczy. Firma opracowała standard (2Pfg), który określa zasady testowania i pomiaru poziomu niebieskiego światła i migotania obrazu.

[3] SuperSpeed USB charger posiada tylko funkcję ładowania baterii. Nie obsługuje transmisji danych.

[4] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa