Nowe życie Androida z ASUS ZenUI

Firma ASUS nieustannie rozbudowuje portfolio smartfonów, czyli serię ZenFone – wkrótce czekają nas polskie premiery modeli ZenFone 3. Przykłada też dużą wagę do rozwijania oprogramowania ZenUI – autorskiej nakładki na Androida. Spotkała się ona z uznaniem użytkowników, a ostatnio serwis gizmodo.com[1] umieścił ją w zestawieniu siedmiu najciekawszych „launcherów”. Teraz dostępna jest nie tylko dla właścicieli smartfonów tajwańskiego producenta, ale dla wszystkich korzystających z systemu Android w wersji Jelly Bean lub wyższej.

Zabawa z personalizacją

Nakładka ASUS ZenUI posiada ponad tysiąc funkcji, które wzbogacają standardowy interfejs Androida. Dynamiczne i intuicyjne w obsłudze oprogramowanie pozwala zmodyfikować ikony na większe lub mniejsze, spersonalizować grafikę, ale przede wszystkim uporządkować aplikacje w odpowiednich folderach. Mając szybki dostęp do najważniejszych funkcji nie będziemy tracić cennego czasu, a każde zadanie będzie przyjemne i bezpieczne. Do tego bogaty wybór tapet oraz możliwość dodawania własnych projektów pozwalają nadać urządzeniu indywidualnego charakteru.

Różne sytuacje, różne tryby

ZenUI poprawia komfort korzystania z telefonu. Rodzice docenią tryb dla dzieci, który uruchamia przeglądarkę internetową z ochroną rodzicielską oraz daje dostęp tylko do wybranych przez nich gier i aplikacji. Tryb łatwy, zaprojektowany pod kątem osób starszych, pozostawia tylko podstawowe funkcje, uprasza układ i powiększa ikony. Interesujący jest tryb jednoręczny, który zmniejsza i tak umiejscawia interfejs, by nawigacja kciukiem była bezproblemowa. Nie zabrakło również trybu „Nie przeszkadzać”, który wycisza telefon i pozbawia go wibracji – możemy oczywiście ustawić reguły, w jakich przypadkach ma jednak zadzwonić. Aplikacja Mobile Manager optymalizuje pracę. Pozwala na zarządzanie danymi i ustawieniami prywatności, jak również zwiększanie wydajności poprzez m.in. oszczędzanie energii.

Piękne zdjęcia

Smartfony przejęły już rolę podręcznych aparatów cyfrowych. A to co sprawia, że czujemy się bardziej profesjonalnymi fotografami to aplikacje ułatwiające nam robienie lub poprawianie zdjęć.ZenUI oferuje w tym obszarze dużo możliwości. Aplikacja Aparat z trybem profesjonalnym wprowadza użytkownika w nowy poziom fotografii – w prosty sposób zmienimy wartość ekspozycji, ISO, balans bieli, migawkę oraz ostrość. Z kolei funkcja ASUS Splendid zmienia temperatury barw (zimna/ciepła) oraz ma kilka opcji ustawienia kolorów: zrównoważony, filtr światła niebieskiego, żywe kolory lub niestandardowy. Wśród kilkunastu innych trybów znajdziemy także m.in.: upiększanie, robienie zdjęć w słabym oświetleniu lub nocą, głębię ostrości, efekty (sepia, negatyw itp.), selfie, animację GIF, panoramę, miniaturę, cofanie w czasie (ułatwia uchwycić będące w ciągłym ruchu osoby, zwierzęta), usuwanie inteligentne (eliminuje niepożądane obiekty z tła jak np. przejeżdżający samochodów), z uśmiechem (łączy najlepszą minę każdej z osób na zdjęciu grupowym z kilku zdjęć w jedno) i upływ czasu (time lapse).

Mobilne granie

Granie na smartfonie to rosnąca w siłę forma rozrywki, którą zawsze mamy pod ręką. Aplikacja Game Genie w ZenUI oferuje narzędzia, z którymi będziemy lepszymi graczami. Podpowiada jak poprawić wyniki, zwiększa wydajność i niweluje opóźnienia oraz pozwala na strumieniowanie rozgrywki online.

Aplikacje z ZenUI zostały już pobrane ze sklepu Google Play ponad 200 milionów razy. Co więcej firma ASUS uruchomiła beta testy swojej nakładki, w których można sprawdzić nowe funkcje i rozwiązania przed ich oficjalną premierą.

[1] http://fieldguide.gizmodo.com/7-android-launchers-that-completely-transform-the-look-1780556302

Źródło: Informacja prasowa.