Nowe wielogigabitowe przełączniki D-Link

Wysokowydajne wielogigabitowe przełączniki z 2,5G portami przyspieszają działanie sieci w dużych przedsiębiorstwach, firmach sektora MŚP oraz domach.

 

WARSZAWA – 27 czerwca 2023 r. – D-Link, światowy lider w rozwiązaniach sieciowych, wprowadził do portfolio przełączników dwa wielogigabitowe modele: pięcioportowy DMS-105 oraz ośmioportowy DMS-108. Nowe przełączniki umożliwiają wygodną i przystępną cenowo modernizację sieci domowych i firmowych, co przekłada się na wyeliminowanie wąskich gardeł, jak też maksymalizację wydajności oraz przepustowości.

 

2,5G porty przełączników zapewniają szybkie i niezawodne połączenia przewodowe z urządzeniami pamięci masowej (NAS), routerami, punktami dostępowymi, komputerami oraz stacjami roboczymi. DMS-105 i DMS-108, zapewniające dostęp do zasobów sieciowych i umożliwiające błyskawiczne przesyłanie dużych plików multimedialnych, sprawdzą się w wymagających sieciach w firmach lub domach.

 

Obydwa modele obsługują Quality of Service (QoS), dzięki czemu możliwe jest nadawanie priorytetów różnym zastosowaniom, w zależności od ich ważności. Obsługa protokołu IGMP Snooping optymalizuje strumienie danych multiemisji, gdy wymagana jest duża przepustowość, np. w przypadku IPTV. To minimalizuje wielkość ruchu sieciowego, co przekłada się na wzrost wydajności.

 

Wielogigabitowe przełączniki 2,5G to konstrukcje bez wentylatora, dzięki czemu charakteryzują się cichą pracą. Natomiast niskie zużycie energii prowadzi do wzrostu niezawodności i mniejszych kosztów energii elektrycznej. Kompaktowa metalowa obudowa ułatwia instalację przełączników wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

 

 

Źródło: Informacje prasowe