Nowe monitory Acer z serii BX0 i CB1

Firma Acer zaprezentowała dwie nowe serie monitorów z rodziny prosumer – BX0 i CB1.

Wizualna doskonałość

Monitory z serii CB1 oferują wysoką rozdzielczość i szeroki kąt widzenia. Dzięki możliwości wyboru modelu o rozdzielczości 4K Ultra HD, użytkownicy mogą poprawić wydajność swojej pracy i cieszyć się możliwościami wizualnymi bliskimi profesjonalnym. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia 178°[1] matrycy IPS, seria CB1 zachowuje wyrazistość obrazu i kolorów, praktycznie eliminując przesunięcia kolorów i zniekształcenie obrazów występujące w konwencjonalnych monitorach TN.

Monitor BX340Ckbmijphzx z serii BX0 jest wyposażony w ekran UltraWide 21:9, dzięki czemu użytkownicy mogą się w pełni zanurzyć w świecie gier i rozrywki, jak również wyświetlania wielu dokumentów jednocześnie, bez konieczności przełączania się między nimi. Seria ma możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K UHD (3840×2160) co pozwala na wyświetlanie zawartości czterech programów w rozdzielczości 1080p na jednym ekranie przy zachowaniu ostrości szczegółów.

Świetne kolory

Firma Acer wyposażyła monitory z serii CB1 i BX0 w technologię Acer ColorPlus, która gwarantuje bogate i spójne kolory oraz ostrość szczegółów. Obejmuje to 6-osiową regulację kolorów i 100% pokrycia gamy sRGB, co zapewnia rzeczywiste i naturalne odcienie. Funkcje te zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach, którzy poszukują dopasowania kolorów między monitorem a drukiem, a w przypadku zastosowań rozrywkowych i zadań wymagających wizualnie, takich jak edycja obrazów czy filmów zapewniają wyjątkową precyzję i doskonały obraz.

Szybka reakcja

Seria CB1 gwarantuje błyskawiczny czas reakcji 1 ms GTG[2], co zapewnia płynny obraz niezależnie od tempa akcji przedstawianej na ekranie, bez smużenia i powidoków. Seria BX0 również obsługuje technologię Adaptive-Sync[3], która ma na celu eliminowanie przerywania obrazu występującego podczas wyświetlania treści na monitorze. Dzięki temu monitor może uzyskać tempo renderingu zgodne z GPU, co zapewnia doskonałe wrażenia wizualne dla użytkownika.

Dodatkowe możliwości

Dzięki technologii PIP/PBP użytkownicy mają możliwość pracy wielozadaniowej i adaptowania jej do osobistych potrzeb. Funkcja obrazu w obrazie w monitorach z serii BX0 i CB1 pozwala użytkownikom oglądać ulubione filmy na jednym ekranie i jednocześnie rozmawiać na czacie z przyjaciółmi. Funkcja obrazu obok obrazu oferuje możliwość podłączenia dwóch różnych wejść do tego samego monitora, dzięki czemu zawartość z obu można oglądać na jednym ekranie.

W serii BX0 ta nowatorska funkcja została uzupełniona konstrukcją Acer ZeroFrame[4]. Ultracienka ramka monitorów oznacza, że można dodawać kolejne monitory, zapewniając najlepsze wrażenia, co doskonale sprawdza się w przypadku gier, ale również wspiera wielozadaniowość w pracy. Serie CB1 i BX0 zostały wyposażone w ergonomicznie zaprojektowane podstawy Acer ErgoStand z możliwością regulacji wysokości w zakresie +/- 150 mm, pochylenia od -5 do 35° i obrotu o 60°[5], co gwarantuje maksymalną użyteczność.

Monitor_Acer_CB271HK_wp_02

W trosce o wzrok i środowisko naturalne

Mając na uwadze swoich użytkowników, firma Acer zastosowała technologię EyeProtect, która łączy kilka funkcji uwzględniających długotrwałe użytkowanie i umożliwia redukcję zmęczenia wzroku. Funkcje, w które wyposażono serie CB1 i BX0 obejmują technologię eliminacji migotania, filtr niebieskiego światła, obniżenia jasności do 15% oraz technologię Acer ComfyView, która ogranicza odbicia z zewnętrznych źródeł światła.

Firma Acer aktywnie pracuje nad odpowiedzialnością korporacyjną, chroniąc środowisko naturalne. W związku z tym monitory z serii BX0 i CB1 mają certyfikat ENERGY STAR®, EPEAT® Gold[6] i TCO, a oprócz tego matrycę z możliwością pełnego recyklingu w przypadku każdego monitora.

Ceny i dostępność

Monitory z serii CB1 i BX0 będą dostępne w Polsce z początkiem 2016 roku w cenie początkowej odpowiednio (BX320HKymjdpphz) 4499 zł brutto i (CB241Hbmidr) 999 zł brutto.

[1] w zależności od modelu

[2] w zależności od modelu

[3] w zależności od modelu

[4] w zależności od modelu

[5] tylko w serii CB1

[6] w zależnie od modelu i kraju

Źródło: Informacja prasowa