NOWA ODSŁONA BJöRK DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ HTC. PREMIERA PIERWSZEGO NA ŚWIECIE ALBUMU VR

4 czerwca, na Vivid Festiwal w Sydney miała miejsce premiera teledysków Björk, które zrealizowano w technologii VR. Dzięki wykorzystaniu przy produkcji m.in. wysokiej jakości skanery 3D, technologię przechwytywania ruchu i wideogrametrię widzowie oglądając video przez specjalne okulary HTC VIVE przenoszą się w inny wymiar.

 Pokaz rzeczywistości wirtualnej, zatytułowany VR Album Exhibition jest częścią 18-miesięcznego światowego tournée Björk Digital. To jedna z pierwszych kooperacji branż VR i muzycznej. Fani będą mogli całkowicie zanurzyć się w wirtualnych instalacjach. Wszystkie motywy powstały na bazie utworów z ósmego studyjnego albumu Björk, „Vulnicura”. Będą one prezentowane na HTC Vive.

Światowa premiera Notget w wirtualnej rzeczywistości łączy trójwymiarowe skany wysokiej rozdzielczości, plenerowe studio, technologię rejestracji ruchu (motion capture) oraz wideogrametrię ze specjalnym systemem dźwiękowym czasu rzeczywistego, który otacza słuchacza i wciąga go w sam środek występu Björk. Materiały te tworzą nieustannie ewoluującą i zmieniającą się kombinację cząsteczek, świateł i dźwięków, która wypełnia przestrzeń otaczającą widza.

Islandzka artystka Björk już nie raz szokowała i zaskakiwała swoimi realizacjami artystycznymi.

Jako piosenkarka i artystka wychodzi naprzeciw technologiom, których jeszcze nikt przed nią nie wykorzystywał w muzyce. Treść prezentowanej na wystawie Björk Digital, to przepięknie zaprojektowane, wciągające interpretacje wizualnych dzieł Björk, przygotowane we współpracy z cenionym reżyserami, takimi jak Andrew Huang, Jesse Kanda oraz Warren Du Preez i Nick Thornton Jones. Są oni współautorami rzeczywistych i wirtualnych instalacji Björk, takich jak:

Stonemilker – reżyseria: Andrew Thomas Huang

Black Lake – reżyseria: Andrew Thomas Huang

Mouth Mantra – reżyseria: Jesse Kanda

„Notget” – reżyseria: Warren Du Preez i Nick Thornton Jones; ekskluzywna, wirtualna instalacja do utworu z albumu Vulnicura, stworzona we współpracy z renomowanym brytyjskim studio cyfrowym REWIND-VR.

„Biophilia” – sala, w której można zapoznać się z przełomową aplikacją edukacyjną stworzoną przez Björk

„Chcemy zapewnić naprawdę immersyjne wrażenia użytkownikom HTC Vive, a partnerstwo z Björk wydawało się oczywiste – powiedział Rikard Steiber, wiceprezes ds. rzeczywistości wirtualnej w HTC. – Björk jest pionierką, jeśli chodzi o używanie technologii do zanurzania słuchaczy w swojej muzyce, a wizualne koncepcje stworzone w ramach Björk Digital są fantastyczne. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Björk,ioferować jej fanom tak wyjątkowe przeżycia”.

Więcej informacji o Vivid Festival i występie Björk w Sydney można znaleźć pod adresem:

http://carriageworks.com.au/events/bjork-digital-opening/

Źródło: Informacja prasowa.