Nowa metoda naprawy zakrzywionych ekranów już dostępna w GoRepair!

GoRepair wprowadza do swojej oferty nową usługę – wymianę pękniętych szybek w smartfonach z zakrzywionymi ekranami, która jest nawet o 50% tańsza od wymiany całego modułu ekranu.

Mimo wielu zalet, zakrzywione wyświetlacze nie są niestety pozbawione wad – największą z nich jest zwiększona podatność na uszkodzenia, która wynika z braku bocznych ramek ekranu. Sytuacji nie poprawia zastosowanie etui ochronnego oraz szkła hartowanego, ponieważ boczne krawędzie ekranu pozostają odkryte w niemal każdym etui, a zdecydowana większość szkieł odstaje lub odkleja się od zakrzywionej płaszczyzny wyświetlacza.

Droga naprawa
Efektowny wygląd zakrzywionego wyświetlacza wiąże się z bardziej skomplikowaną budową oraz nieco innym sposobem montażu, niż w przypadku smartfonów z płaskim ekranem. Dlatego najczęściej wybieranym rodzajem naprawy w przypadku pękniętej szybki jest wymiana kompletnego modułu wyświetlacza.

Metoda ta jest szybka, wygodna, ale i niestety dość droga. Wysoka cena jest związana z koniecznością wymiany nie tylko uszkodzonej szybki, ale także zakrzywionego wyświetlacza AMOLED i pozostałych sprawnych elementów, znajdujących się w module ekranu.

GoRepair-zakrzywione-ekrany-02

Można inaczej
W odpowiedzi GoRepair wprowadził do oferty nową usługę. Serwis naprawia pęknięte szybki – bez wymiany wyświetlacza – w najpopularniejszych modelach smartfonów z zakrzywionymi ekranami. Co najważniejsze, w tak naprawionych urządzeniach pozostaje oryginalny wyświetlacz, fabrycznie montowany przez producenta, co gwarantuje zachowanie wysokiej jakości obrazu.

Ta metoda naprawy jest nieco bardziej skomplikowana, niż wymiana kompletnego modułu wyświetlacza, ale jednocześnie jest też od niej dużo tańsza – nawet o 50%. Jeżeli w telefonie uszkodzona jest tylko szybka, a wyświetlacz oraz dotyk działają bez zarzutu, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.
Koszt naprawy pękniętych szybek:
Samsung Galaxy S6 Edge – 519 zł
Samsung Galaxy S7 Edge – 579 zł
Samsung Galaxy S8 – 649 zł
Samsung Galaxy S8+ – 749 zł
Ceny naprawy innych modeli można sprawdzić na stronie gorepair.pl/sprawdz-cene

Źródło: informacja prasowa.