Nowa karta graficzna Radeon Pro V340

W trakcie trwających właśnie targów VMWorld w Las Vegas firma AMD zaprezentowała nową kartę graficzną Radeon™ Pro V340, która stanowi dwu-układowe (dual-GPU) rozwiązanie dla infrastruktury VDI (Virtual Desktop Infrastructure) pozwalające na wizualizację w wymagających zastosowaniach, jak CAD, projektowanie, DaaS (Desktop as a Service) czy rendering.

Współczesne zmiany na rynku pracowniczym w połączeniu z lawinowym przyrostem liczby danych wpływają na znaczny wzrost zapotrzebowania na wizualizację realizowaną w chmurze. Prawie ¾ (75%) pracowników będzie działało mobilnie do 2020 roku, a rozmiar świata cyfrowego podwaja się co dwa lata. Radeon Pro V340 bazuje na architekturze AMD „Vega” i został zaprojektowany tak, aby sprostać tym ewoluującym potrzebom korporacyjnym. To pierwsze rozwiązanie VDI wyposażone w 32 GB ultra-szybkiej pamięci HBM 2 generacji, dzięki czemu zapewnia ekstremalnie wysoką wydajność i dużą liczbę obsługiwanych użytkowników w środowiskach zwirtualizowanych. Wśród zaawansowanych funkcji i cech tej karty są:
Największa liczba obsługiwanych użytkowników: nawet 32 1-gigabajtowe maszyny wirtualne, o 33% więcej niż konkurencyjne rozwiązania.
Zintegrowany silnik enkodujący: możliwość kompresowania niezależnych strumieni wideo zarówno w formacie H.264 jak i H.265 zapewnia jakość wideo, jakiej oczekują w szczególności użytkownicy odpowiedzialni za projekty i produkcję, a menedżerom IT pomaga wyeliminować wąskie gardła po stronie procesora.
Ultra-szybki bufor ramek: pamięć ECC (Error Correcting Code), lepsza efektywność energetyczna niż rozwiązania konkurencji, niewiarygodnie szybkie działanie aplikacji.

RadeonV340_BreakoutBase_Final_M_5inch

Radeon Pro V340 jest wyposażony w technologię AMD MxGPU, która jest jedynym w branży sprzętowym rozwiązaniem do wirtualizacji kart graficznych bazującym na standardowej w branży technologii SR-IOV (Single Root I/O Virtualization). Dzięki połączeniu potencjału oprogramowania i sprzętu AMD MxGPU zapewnia wysoką i przewidywalną wydajność wraz z największą liczbą obsługiwanych użytkowników bez potrzeby ponawiania kosztów licencyjnych.

Radeon Pro V340 powinien być dostępny w 4 kwartale 2018 roku w ofertach wiodących dostawców odpowiednich systemów.

Źródło: informacja prasowa.