Nowa generacja urządzeń dla inteligentnego domu oraz inteligentnych systemów pomiarowych na horyzoncie, dzięki współpracy D-Link i Silicon Labs

Firmy D-Link oraz Silicon Labs, liderzy w swoich segmentach rynku, poinformowały o rozpoczęciu wspólnych prac nad rozwojem i dostarczaniem technologii inteligentnego domu.

D-Link to globalny lider z 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji sieciowych urządzeń zarówno dla biznesu, jak i na rynek konsumencki, w tym ekosystemu inteligentnego domu – mydlink Home.

Natomiast Silicon Labs ma bogate doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych półprzewodników i modułów, kluczowych dla rozwiązań bezprzewodowego domu oraz Internetu Rzeczy (IoT) – bezprzewodowych technologii sieciowych: ZigBee, Thread, Bluetooth o niskim poborze mocy oraz Wi-Fi.

To unikatowe połączenie technologii, możliwości produkcyjnych i pozycji na rynku pozwoli zaoferować klientom obydwu firm szybszy dostęp do innowacyjnych rozwiązań inteligentnego domu oraz technologii inteligentnych systemów pomiarowych. Współpraca umożliwi wyprodukowanie urządzeń automatyki domowej, rozwiązań do ochrony i inteligentnych pomiarów, które będą wyposażone w technologie opracowane przez Silicon Labs.

Nowe produkty zostaną dostarczone i będą wspierane przez istniejącą sieć dystrybutorów firmy D-Link, co znacząco zwiększa dostępność rozwiązań Silicon Labs w tym szybko rosnącym segmencie rynku.

– Przy opracowywaniu domowej automatyki D-Link aktywnie współpracuje z europejskimi z dostawcami usług internetowych, firmami telekomunikacyjnymi oraz dostawcami energii. Partnerstwo z Silicon Labs umożliwi użytkownikom dostęp do najnowszych urządzeń automatyki domowej na bazie protokołów ZigBee oraz Thread. – powiedziała Wioletta Włodarczyk-Kowalik, Business Development Manager z D-Link Polska.

– Współpraca z D-Linkiem sprawia, że klienci zyskują dostęp do naszych technologii bezprzewodowej łączności w dobrze sobie znanych produktach, z marką, której ufają – powiedział Riku Mettälä, wiceprezes Wireless Products w Silicon Labs. – Wspólnie możemy dostarczać rozwiązania Internetu Rzeczy, które rozwiązują problem łączności „ostatniego metra” w sposób przyjazny dla klientów. Współpraca istotnie upraszcza też drogę dostawcom usług do dostarczania funkcjonalnych pakietów inteligentnego domu.

Źródło: Informacja prasowa