Nexera z kolejnym rekordem programu CSR. To akcja, którą wymyślili pracownicy

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach oddolnej inicjatywy, wspierają lokalne organizacje i akcje pomocowe. Wykonane kroki to tylko jeden z elementów społecznego zaangażowania Nexery, która aktywnie pomaga potrzebującym w regionach, w których prowadzi działalność. Tylko w 2023 r. całkowite wsparcie wyniosło ponad 450 tysięcy złotych i trafiło do 25 organizacji oraz inicjatyw. W sumie zebrana dotychczas kwota sięga już niemal miliona złotych.

Program Nexera Hereos to nie tylko liczenie kroków, ale również dodatkowe formy wsparcia, których z roku na rok przybywa. Operator aktywnie działa przez cały rok i uważnie obserwuje bieżące zapotrzebowanie lokalnych podmiotów niosących pomoc, zarówno społecznościom, jak i zwierzętom. Nexera regularnie angażuje się w regionalne współprace partnerskie, wspiera schroniska, ośrodki rehabilitacji i strategiczne jednostki, takie jak np. Ochotnicza Straż Pożarna. Ponadto pomaga rozwijać kariery sportowe młodych, zdolnych ludzi, finansując ich sprzęt i treningi, a także angażuje się w podnoszenie kwalifikacji zawodowych pedagogów. Przykładem ostatniego punktu jest cykliczne już zaangażowanie Nexery w Akademię Przywództwa Liderów Oświaty, w ramach którego finansuje udział w projekcie dyrektorom lokalnych szkół. Ci z kolei zyskują szansę pozyskania nowych umiejętności, które wykorzystują w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Więcej szczegółów nt. programu można przeczytać w najnowszej, czwartej już edycji raportu „Nexera Heroes” . W 2024 roku projekt jest kontynuowany, a firma celuje w kolejny, rekordowy wynik.

źródło: informacje prasowe