Nelro Data wyłącznym dystrybutorem smartfonów Nubia w Polsce

Warszawski broadliner, spółka Nelro Data SA, plasująca się w pierwszej dwudziestce w rankingach firm IT w Polsce, została wybrana przez twórców marki Nubia, do wprowadzenia jej smartfonowego portfolio na polski rynek. Status wyłącznego, autoryzowanego dystrybutora przyznano na podstawie dynamicznie rosnącego potencjału firmy Nelro Data, gwarantującego sukces sprzedażowy.

– Na pytanie o motywy jakie kierowały decydentami po stronie Nubii, aby powierzyć nam swój asortyment na wyłączność, mogę wymienić kilka najważniejszych. Na pewno kreatywność, rozbudowane kanały sprzedaży, szybkość podejmowania decyzji oraz wsparcie marketingowe, które wpływa na pozytywny wizerunek marek znajdujących się w naszej ofercie. Uważamy, że nakłady na promocję zawsze się zwracają, dlatego inwestujemy w reklamy, wywiady i recenzje sprzętu, a w przypadku brandów konsumenckich także w kooperację z youtuberami i blogerami. Na pewnych sprawach po prostu nie warto oszczędzać – twierdzi Łukasz Pacholski, Wiceprezes Grupy Nelro Data SA.

Początkowo do oferty trafią trzy smartfony sygnowane logo Nubia – Z9 Mini, charakteryzujący się pięciocalowym wyświetlaczem prezentującym rozdzielczość Full HD, Z9 Max – 5.5-calowy phablet 1080p i Z11 Mini, który również jest konstrukcją z ekranem 5” FHD. Wszystkie modele pracują pod kontrolą systemu Android, w oparciu o wydajne ośmiordzeniowe procesory, a także obsługują ważne standardy komunikacyjne, takie jak LTE. Ponadto na pokładzie znajdziemy aparat główny, oferujący w zależności od modelu 13Mpx lub 16Mpx i frontową kamerkę od 5Mpx do 8Mpx oraz slot rozszerzeń kart microSD.

z11_mini

– Rozglądaliśmy się na rynku za dobrze rokującym dystrybutorem i przez pryzmat naszych oczekiwań naturalnym wyborem była Nelro Data. To firma, która w ciągu kilku lat istnienia dogoniła krajową czołówkę dystrybutorów IT, burząc niejako status quo funkcjonujący w tym segmencie od bardzo dawna. Liczymy zatem, że entuzjazm sprzedażowy w połączeniu z dobrą ofertą produktową i cenową zaowocuje sukcesem naszego wspólnego przedsięwzięcia – ocenia Tomasz Zieliński, Country Manager marki Nubia.

Już teraz wiadomo, że w najbliższym czasie portfolio smartfonów w ofercie Nelro Data powiększy się o kolejne modele. O szczegółach firma poinformuje swoje otoczenie biznesowe bezpośrednio przed premierą nowych urządzeń.

Marka Nubia jest licencjonowanym brandem międzynarodowego giganta, firmy ZTE. Do globalnej promocji urządzeń tej submarki zaangażowano najbardziej utytułowanego piłkarza wszechczasów, Cristiano Ronaldo.

Źródło: informacja prasowa.