NAVITEL RD3 i RD5 – wielofunkcyjne radioodtwarzacze samochodowe z Bluetooth, zestawem głośnomówiącym i pilotem

NAVITEL RD3 i RD5 – wielofunkcyjne radioodtwarzacze samochodowe
z Bluetooth, zestawem głośnomówiącym i pilotem

 

Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki użytkowej wprowadza do sprzedaży dwa radia samochodowe – RD3 i RD5. Oba modele zostały wyposażone w zestaw głośnomówiący, pilot zdalnego sterowania oraz wyświetlacz
z opcją zmiany koloru podświetlenia.

NAVITEL RD3 i RD5 charakteryzują się mocą wyjściową 4×50 W oraz cyfrowym modułem FM
o zakresie odbioru FM 87,5-108 MHz. W pamięci jest zapisanych 18 stacji, które można wygodnie przełączać za pomocą przycisków na przednim panelu lub zdalnie używając dołączonego do zestawu pilota. Urządzenia zapewniają regulację tonów niskich i wysokich, a także kilka zaprogramowanych ustawień equalizera. Istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego wzmacniacza dzięki uwzględnionym wejściom RCA.

Wbudowany Bluetooth wraz z zestawem głośnomówiącym oraz mikrofonem umożliwiają wygodne, oraz bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy autem.

 

Producent wyposażył radia w dwa porty USB-A (do podłączenia pendrive`a oraz ładowania telefonu), slot na karty microSD do 256 GB oraz wejście AUX. Formaty plików odtwarzanych przez urządzenia to MP3, WMA, WAV, FLAC. Oba modele oferują podświetlenie RGB z opcją wyboru jednego z 7 dostępnych kolorów.

Sterowanie radiem NAVITEL RD5 może odbywać się również za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej CarLive, dostępnej dla systemów Android i iOS.

 

„Portfolio NAVITEL poszerza się właśnie o nową kategorię produktową, czyli o radia samochodowe. Jak wiadomo, tego typu urządzenia są bardzo potrzebną oraz funkcjonalną częścią każdego pojazdu. Słuchanie radia FM lub ulubionej muzyki z innego nośnika sprawia, że podróż staje się przyjemniejsza. NAVITEL RD3 i RD5 zostały wzbogacone także o funkcje dodatkowe np. zestaw głośnomówiący, który umożliwia rozmawianie przez telefon podczas jazdy bez konieczności trzymania w dłoni urządzenia. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na drodze, ale również pomaga uniknąć niechcianego mandatu. Uważam, że oba modele odbiorników radiowych są ciekawą propozycją dla aut, które nie zostały fabrycznie wyposażone np. w Bluetooth. Stosunek ceny obu modeli do oferowanych możliwości jest bardzo korzystny, biorąc pod uwagę opcje dostępne na rynku, co z pewnością docenią klienci przy wyborze tego typu sprzętu. Radia NAVITEL RD3 i RD5 to modele otwierające nową kategorię w portfolio firmy, którą planujemy mocno rozbudowywać, a efekty będą widoczne już niedługo. Bezpieczeństwo kierowców jest dla nas najważniejsze i jest to priorytet przy tworzeniu nowych produktów” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

 

W zestawie wraz z radiem RD3 / RD5 znajdują się: narzędzia instalacyjne (2 szt.), kable przyłączeniowe (2 szt.), pilot zdalnego sterowania, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

 

NAVITEL RD3 i RD5 dostępne są w sieciach sklepów z elektroniką użytkową i serwisie Allegro. Sugerowane ceny: RD3 – 99 zł, RD5 – 139 zł.

 

 

Źródło: Informacje prasowe