NAVITEL R900 4K – wideorejestrator z realnym 4K

Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej wprowadza do sprzedaży nowy wideorejestrator – R900 4K. Producent wyposażył go w zaawansowany sensor SONY 415 STARVIS, szeroki kąt widzenia obiektywu oraz odporny na warunki atmosferyczne kondensator.

 NAVITEL R900 4K nagrywa filmy w rozdzielczości 4K Ultra HD (3840 x 2160), w 30 kl./s., zapisując je na karcie microSD o pojemności do 256 GB. Kamera wykorzystuje jedną z najbardziej wydajnych technologii kompresji obrazu HEVC H.265, dzięki czemu pliki zajmują mniej miejsca na karcie pamięci, zachowując wysoką jakość. Za stabilną pracę urządzenia odpowiada procesor MSTAR 8629Q. Sensor optyczny SONY 415 STARVIS oraz 7-warstwowa szklana soczewkaz warstwą filtra IR (podczerwieni) umożliwiają rejestrację szczegółowych materiałów nawet

w warunkach słabego oświetlenia. Szeroki kąt widzenia obiektywu 140° obejmuje w kadrze to, co dzieje się przed samochodem oraz na sąsiednich pasach ruchu i chodniku. Wszystkie nagrania można oglądać z poziomu kamery na 2,35-calowym ekranie, wykonanym w technologii IPS.

NAVITEL R900 4K został wyposażony również w funkcję Auto-Start, a także G-Sensor, który odpowiada za zapisywanie i zabezpieczanie filmów ze zdarzeń awaryjnych, np. z kolizji. Urządzenie zasilane jest poprzez nowoczesny port USB typu C.

Zastosowany w kamerze superkondensator podtrzymuje jej zasilanie i jest odporny na warunki zewnętrzne (upał, mróz), czy też podczas wypadku, gdy zasilanie zostanie odłączone. Charakteryzuje

się długą żywotnością i dużą pojemnością przy kompaktowych wymiarach.

Wideorejestrator NAVITEL R900 4K montowany jest do przedniej szyby auta za pomocą uchwytu na przyssawkę z obrotowym mechanizmem blokującym, który zapewnia bezpieczne mocowanie urządzenia.

Dołączony do zestawu czytnik kart pamięci umożliwia szybką transmisję danych z kamery na komputer.

„NAVITEL R900 4K to pierwsza kamerka w portfolio firmy, która nagrywa wideo w ultra wysokiej rozdzielczości 4K. Dzięki świetnym parametrom technicznym kierowca może uzyskać bardzo dobry jakościowo obraz i bez problemu odczytać tablice rejestracyjne innych pojazdów. Urządzenie wyróżnia się również kompaktowymi wymiarami, intuicyjną obsługą oraz wykonaniem. Jako producent zauważamy coraz większe zainteresowanie kamerami samochodowymi, które rejestrują obraz w wyższych rozdzielczościach niż Full HD. Stawiamy na jakość naszych produktów, dlatego zdecydowaliśmy się na kamerę z realnym 4K, a nie interpolowanym, jak robi to wiele innych marek, oszukując tym samym klientów. Naszą propozycją jest model R900 4K, któremu wróżymy ogromny sukces na rynku wideorejestratorów ze względu na nieprzekłamane parametry oraz stosunek jakości do ceny” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

W zestawie oprócz wideorejestratora znajdują się: uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa 12/24 V, kabel USB typu C, czytnik kart pamięci, ściereczka z mikrofibry, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i licencja nawigacyjna na smartfon/tablet z mapą 47 państw.

NAVITEL R900 4K dostępny jest w sklepie RTV Euro AGD i serwisie Allegro. Sugerowana cena

– 499 złotych.

 

Źródło: Informacje prasowe