NAVITEL AR280 DUAL – wideorejestrator z sensorem night vision i tylną kamerą

Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej prezentuje nową kamerę samochodową. AR280 DUAL to czwarty model w portfolio marki z możliwością nagrywania obrazu przed samochodem, jak i z tyłu pojazdu.

Wideorejestrator został wyposażony w sensor optyczny GC2053 (night vision), który odpowiada za wysoką jakość nagrań przy słabych warunkach oświetleniowych. Kąt widzenia wynosi 140°. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości Full HD, w 30 klatkach na sekundę. Wyświetlacz TFT o przekątnej ekranu 2″ umożliwia podgląd filmów z jazdy. Pliki zapisywane są w formacie MOV, w standardzie kompresji H.264. Urządzenie obsługuje karty microSD o pojemności do 64 GB.

NAVITEL AR280 DUAL dysponuje szerokim wachlarzem funkcji. Tryb parkingowy odpowiada za samoczynne uruchomienie się kamery i rejestrację filmu, w przypadku wykrycia kolizji (wstrząsu). Wbudowany czujnik przeciążeń G-Sensor jest aktywowany w przypadku zderzenia lub nagłego manewru. Wideorejestrator zapisuje materiał z wypadku i zabezpiecza go w celu późniejszego wykorzystania. Tylna kamera nagrywa wideo w jakości HD chroniąc kierowcę na wypadek stłuczki lub innej nieprzewidzianej sytuacji na drodze.

„Po sukcesie i dużym zainteresowaniu poprzednimi wideorejestratorami z dodatkową kamerą
w zestawie – MR250, MR250 NV i R700 GPS DUAL przyszedł czas na tańszą propozycję od Navitel. Model AR280 DUAL został wyposażony w niezbędne funkcje potrzebne kierowcy, aby czuć się bezpiecznie podczas jazdy. Możliwość uchwycenia co dzieje się z tyłu samochodu jest niewątpliwym plusem, posłużę się stwierdzeniem, że nawet koniecznością w obecnych czasach. Duży ruch i brak ostrożności użytkowników drogi skutkuje wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami, których chcielibyśmy uniknąć. Uważam, że wszystkie auta powinny być wyposażone zarówno w przednią jak i tylną kamerę. Dlatego poszerzamy naszą ofertę o nowy model, dostępny na każdą kieszeń” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

„Nowy wideorejestrator AR280 DUAL jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Urządzenie jest wielofunkcyjne – nie tylko rejestruje obraz, ale pełni też rolę kamery cofania, a dodatkowo, co szczególnie ważne dla nowoczesnego konsumenta, jest ergonomiczne i ma atrakcyjny design. Produkt jest dostępny już w naszym sklepie internetowym oraz w wybranych salonach stacjonarnych” – dodaje Paweł Piechniczek, Menedżer Produktu, RTV EURO AGD.

W zestawie oprócz kamery znajdują się: uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa 12/24 V, tylna kamera, kabel wideo, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i licencja nawigacyjna na smartfon/tablet, z mapą 47 krajów.

NAVITEL AR280 DUAL dostępny jest w sieci sklepów Euro RTV AGD i serwisie Allegro.
Sugerowana cena wideorejestratora – 199 złotych.

Źródło: Informacja prasowa