Najnowsze produkty, premierowe gry i wirtualna rzeczywistość na stoisku ASUSa podczas Warsaw Games Week 2016

Na odbywających się w dniach 13-16 października br. targach dla fanów gier wideo Warsaw Games Week po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane notebooki gamingowe ASUSa –ROG Strix GL502, z najnowszymi kartami graficznymi NVIDIA® GeForce® GTX™1060 i GTX™1070. Będzie można sprawdzić ich możliwości w VR i wydajność w najbardziej wymagających grach jak: Gears of War 4, Forza Horizon 3 oraz premierowej Shadow Warrior 2. Na stoisku nie zabraknie też innych flagowych produktów ROG m.in. monitorów z podkręconym do 180Hz odświeżaniem czy zakrzywionym panelem oraz budzących duże zainteresowanie peryferii jak mysz Spatha.

Atrakcje dla odwiedzających

Stoisko ASUSa wypełnione będzie stanowiskami do grania. W ręce użytkowników oddane zostaną najnowsze notebooki gamingowe z kartami graficznymi Nvidia GeForce opartymi o architekturę Pascal – modele ROG G752VS i ROG Strix GL502. Będzie można przetestować je grając w premierowo pokazywany przy współpracy z firmą Techland tytuł Shadow Warrior 2, jak również w niezwykle wymagające i od niedawna dostępne na PC: Gears of War 4 czy Forza Horizon 3 od firmy Microsoft. Osoby preferujące rozwiązania stacjonarne pograją na desktopach G20 i monitorach PG248Q z podkręcanym do 180Hz odświeżaniem. Wśród wystawianego sprzętu znajdzie się też zakrzywiony monitorPG348Q, przewodowo-bezprzewodowa mysz Spatha i bezprzewodowe słuchawki Strix Wireless. Szybki Internetdo grania i streamingu w strefie ASUSa zapewnią routery RT-AC5300.

rog_20161006_wgw

W tym roku coraz większą popularnością cieszy się wirtualna rzeczywistość. Produkty ASUSa są odpowiednio przygotowane do obsługi gier i programów VR. Na stoisku ich możliwości zostaną zaprezentowane za pomocą aplikacji „Horyzonty Historii”, użyczonej specjalnie na tę okazję przez Pałac Kultury i Nauki. To prawdziwy wehikuł czasu, który przenosi użytkownika, po założeniu przez niego specjalnych gogli, słuchawek i kontrolerów, o blisko 1000 lat wstecz, do osady Bródno. Z poziomu wirtualnego Tarasu Widokowego na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki zobaczy on jak rozwijała się i rozbudowywała się stolica Polski na przestrzeni dziejów. Podróż kończy się dopiero w 1944 roku, gdy pod stopami rozciąga się wierny obraz ruin zniszczonej, powojennej Warszawy.

Przez cztery dni trwania targów strefę ASUSa odwiedzą znany youtuber Rock Alone, cosplayerka Madlencia i ekspert z branży gier Tadeusz Zieliński, który weźmie udział w sesji „pytań i odpowiedzi” na temat Shadow Warrior 2. Będzie także możliwość skorzystania z promocji i zakupienia nowego sprzętu od x-kom.pl. Nie zabraknie licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

ROG Strix GL502 – równowaga pomiędzy wydajnością i mobilnością

ROG Strix to nowa linia produktów pod marką Republic of Gamers, która wyróżnia się dynamicznym, nowoczesnym wyglądem nawiązującym do cyberpunku. Design notebooków jest odważny, wykorzystuje jaskrawe kolory i podkreśla indywidualizm. Modele ROG Strix GL502 wyposażone zostały w najnowsze, niesamowicie mocne i gotowe do obsługi wirtualnej rzeczywistości grafiki NVIDIA® GeForce® GTX™1060 i GTX™1070. Co istotne, dorównują one wydajnością wersjom desktopowym. Na pokładzie tych smukłych laptopów do grania znajdziemy również: niezwykle wydajny czterordzeniowy procesor Intel® Core™ i7 szóstej generacji i do 32 GB pamięci operacyjnej DDR4, która charakteryzuje się jeszcze większą szybkością i pojemnością oraz mniejszym zużyciem energii. Układ chłodzenia Hyper Cool Duo-Copper wykorzystuje dwa heatpipe’y oraz dwa wentylatory do obniżania temperatury procesora i układu graficznego. Zwiększa to efektywność chłodzenia i pozwala osiągnąć stabilna pracę. O najlepsze wrażenia wizualne dba 15,6 calowy ekran z szerokim kątem widzenia 178°, dzięki czemu nawet z boku ekranu będziemy widzieć obraz wyraźnie. Smukły profil o wysokości zaledwie 23,5 milimetra oraz niewielka waga wynosząca 2,2 kilograma sprawiają, że notebook ROG Strix GL502 jest urządzeniem niezwykle przenośnym, które łatwo pomieścić w podręcznej torbie lub plecaku.

Więcej informacji o ROG Strix GL502: https://www.asus.com/pl/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-GL502VS/

 

Co, gdzie, kiedy?

WARSAW GAMES WEEK, 13-16 PAŹDZIERNIKA 2016

ADRES: EXPO XXI Warszawa, Ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

GODZINY OTWARCIA: czwartek: 14:00 – 20:00, (dla osób z biletem „Early access” 10:00 – 20:00); piątek, sobota: 9:00 – 19:00; niedziela: 9:00 – 17:00.

Stoisko ASUS będzie znajdowało się w hali H1

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku’u, gdzie będziemy zamieszczać bieżące informacje i organizować konkursy:https://www.facebook.com/events/668175016680609/

Źródło: Informacja prasowa.