Nadchodzi konferencja GTC i nowe narzędzia AI. Trwają testy wersji beta Twitch Enhanced Broadcasting

Karty graficzne GeForce RTX rozpoczęły erę cyfrowego renesansu. Wiedzą o tym twórcy, tacy jak Mr_Vudoo, którzy wykorzystują ich potencjał w trakcie transmisji na żywo i montażu wideo. Artysta wyspecjalizował się w tworzeniu różnorodnych treści dla swojej zróżnicowanej publiczności.

Niedawno Mr_Vudoo nabył nową kartę graficzną GeForce RTX 4080 SUPER, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją produktywność. „To rewelacja, strumieniowanie w wysokiej jakości i niemal całkowity brak spadku wydajności w grach” – powiedział.

Jest on także uczestnikiem testów wersji beta nowego rozwiązania Twitch Enhanced Broadcasting zasilanego przez karty graficzne RTX oraz kodek NVENC, co aktualnie pozwala strumieniować jednocześnie aż 3 kanały w rozdzielczości 1080p. W nadchodzących miesiącach testerzy będą mogli eksperymentować strumieniowanie treści z wyższym bit-rate, rozdzielczością 4K na 5 kanałach i nowych kodekach.

Udostępniono także nowe narzędzie AI, które działa niczym magiczne zaklęcie. Firma Topaz Labs wprowadziła na rynek aplikację Remove Tool, które wykorzystuje akcelerację NVIDIA TensorRT oraz AI do zastępowania niechcianych fragmentów w obrazie, nowym tłem kontekstowym, tak jakby usunięty element nigdy nie istniał. Pozwala to znacząco przyspieszyć obróbkę zdjęć i obrazów. Dodatkowo biblioteka TensorRT akceleruje proces jeszcze bardziej, przetwarzając dane 2,4x szybciej na laptopie z kartą graficzną GeForce RTX 4090 niż na laptopie Apple Macbook M3 Max. Przekonaj się sam i sprawdź, które karty graficzne RTX 4080 SUPER są aktualnie dostępne.

Powraca również konferencja GTC 2024 dotycząca sztucznej inteligencji. W tym roku odbędzie się w dniach od 18 do 21 marca, gdzie zostaną zaprezentowane nowości związane z AI oraz akceleracją obliczeń.

Począwszy od wyczekiwanego przemówienia prezesa firmy NVIDIA, Jensena Huanga, po ponad 600 inspirujących sesji, ponad 200 wystaw i mnóstwo wyjątkowych wydarzeń społecznościowych, GTC oferuje coś dla każdego niezależnie od poziomu technicznego i obszaru zainteresowań. Znajdzie się również seria sesji poświęconych tworzeniu treści z wykorzystaniem formatu OpenUSD, czy generatywnej AI.

Więcej informacji na temat warsztatu Mr_Vudoo, nowych narzędzi AI oraz konferencji GTC można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu In the NVIDIA Studio.

źródło: informacje prasowe