Na rowerze jak w samochodzie – Platinet prezentuje plecak z kierunkowskazami LED

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po rower. Niestety, wielu rowerzystów ciągle zapomina o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu. W odpowiedzi na ten problem, polska firma Platinet zaprezentowała plecak z oświetleniem LED, które działa również jako kierunkowskazy.

Rowerowe oświetlenie narażone jest na rozładowanie baterii, a w dodatku (w przypadku oświetlenia tylnego) użytkownik nie widzi, czy lampka jest włączona i działa prawidłowo. Sygnalizacja skręcania również nie jest idealna – nie gwarantuje zauważenia przez innych uczestników ruchu, łatwo zrobić to źle (ręka wystawiona pod złym kątem lub za krótka sygnalizacja), a dodatkowo wymaga całkowitego oderwania ręki od kierownicy.

Platinet PTO156LED to odpowiedź na powyższe niedogodności, której zadaniem jest ułatwienie rowerzyście bezpiecznej jazdy. To w pełni funkcjonalny plecak o pojemności 42 litrów ze specjalnie zabezpieczoną przestrzenią na laptopa i 9-cioma innymi funkcjonalnymi przegrodami.

Na przodzie plecaka umieszczono diody LED, które widoczne są dopiero po ich aktywowaniu. Umożliwiają one wyświetlanie ruchomej animacji wskazującej kierunek jazdy rowerzysty – do przodu, w prawo, w lewo, a także trójkąt ostrzegawczy informujący o zagrożeniu na drodze. Takie rozwiązanie skupia uwagę innych uczestników ruchu o wiele bardziej niż wyświetlanie statycznych podświetlonych strzałek.

Do sterowania oświetleniem służy bezprzewodowy pilot, do którego producent dołącza uchwyt na kierownicę. Pilot w każdej chwili można wyciągnąć z uchwytu i zabrać ze sobą – jest to czynność błyskawiczna dzięki połączeniu obu elementów za pomocą mocnego magnesu. W kontrolerze zastosowano port microUSB, dzięki któremu po rozładowaniu baterii naładujemy go w sposób identyczny jak smartfon.

Plecak PTO156LED został wyposażony we wbudowany akumulator, jednak użytkownik może podłączyć aż trzy dodatkowe powerbanki. W szelkach plecaka znajdują się dwa porty USB, dzięki którym możemy ładować podręczne urządzenia takie jak smartfon i kamera sportowa.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 299 zł brutto. Podobnie jak wszystkie inne produkty firmy Platinet, także plecak PTO156LED jest objęty 24-miesięczną gwarancją realizowaną na terenie Polski. Produkt jest dostępny w oficjalnym sklepie internetowym producenta.

Źródło: informacja prasowa.