Multisportowy smartwatch GPS Garmin quatix 3 – woda to jego żywioł

Z myślą o zapalonych wodniakach, którzy żyją aktywnie i uprawiają różne dyscypliny sportu, stworzony został zegarek Garmin quatix 3. Zapewnia on wszystkie istotne funkcje potrzebne podczas żeglowania, sterowania łodzią motorową czy wędkowania. Łączy się ze zgodnymi elektronicznymi urządzeniami pokładowymi w sieci NMEA 2000, umożliwiając odbieranie i wyświetlanie danych. Ten wytrzymały, przygotowany do sportów ekstremalnych smartwatch został wyposażony w precyzyjny odbiornik GPS/GLONASS, kompas, wysokościomierz i barometr. Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Dodając do tego inteligentne powiadomienia i szerokie możliwości personalizacji, otrzymujemy wszechstronny zegarek, który sprawdzi się zarówno na wodzie, jak i na lądzie.

„Firma Garmin od ponad dekady projektuje urządzenia wearables. Sprawdzoną funkcjonalność i stylowe wzornictwo naszego topowego zegarka outdoorowego fēnix 3 wykorzystaliśmy, tworząc ten nowy smartwatch do sportów wodnych” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

Zaawansowane funkcje wodne i nawigacyjne

Zegarek Garmin quatix 3 bezprzewodowo łączy się z siecią NMEA 2000 i zgodnymi urządzeniami pokładowymi, dzięki czemu użytkownicy mają łatwy dostęp do najistotniejszych parametrów rejestrowanych przez kompatybilne czujniki. Na nadgarstku sprawdzą prędkość, głębokość, temperaturę, parametry wiatru i inne dane. Zegarek quatix 3 połączyć można także ze sportową kamerą Garmin VIRB, zamocowaną przykładowo na dziobie łodzi, i z poziomu zegarka włączać/wyłączać nagrywanie oraz robić zdjęcia. Możliwe jest również sterowanie zestawem stereofonicznym FUSION. Mając na uwadze bezpieczeństwo, zegarek wyposażony został w przycisk MOB („człowiek za burtą”), który pozwala szybko zapisać pozycję, w której członek załogi znalazł się za burtą i rozpocząć nawigację z powrotem do tego miejsca. Funkcje nawigacyjne wspiera nie tylko moduł GPS/GLONASS, ale też 3-osiowy kompas elektroniczny, barometr i wysokościomierz z autokalibracją.

Quatix3_

Dla żeglarzy, motorowodniaków i wędkarzy

Za pośrednictwem smartfona użytkownicy mogą pobrać i na ekranie zegarka sprawdzać aktualne informacje o pływach w okolicy i mieć do nich dostęp przez następne 7 dni. Alert kotwiczny poinformuje, gdy zerwie się kotwica i łódź zacznie dryfować, natomiast kalkulator liny kotwicznej obliczy jej odpowiednią długość. Dla wędkarzy pomocny będzie licznik złowionych ryb i stoper do zawodów. Żeglarze regatowi ucieszą się z takich funkcji, jak stoper regatowy, asystent halsowania czy wirtualna linia startu.

Wytrzymały i stylowy

Smartwatch Garmin quatix 3 sprawdzi się w ekstremalnych warunkach – jest wodoszczelny do 100 m, ma szafirowe, odporne na zarysowania szkiełko i ramkę z włókna szklanego. Dookólna antena EXO ze stali nierdzewnej, obsługująca sygnały satelitarne GPS i GLONASS, zapewnia precyzyjne określanie lokalizacji w najbardziej wymagających warunkach. Zegarek quatix 3 w trybie GPS pracuje do 20h na baterii, w trybie UltraTrack do 50h, a w trybie zegarka nawet do 6 tygodni (w zależności od ustawień). Kolorowy wyświetlacz z podświetleniem LED zapewnia doskonałą widoczność danych w każdych warunkach oświetleniowych. Garmin quatix 3 to nie tylko multisportowa maszyna nawigacyjna, ale też elegancki męski zegarek, który z powodzeniem nosić można na co dzień.

Nie tylko na wodzie

Garmin quatix 3 sprawdzi się również na lądzie. Pomaga bowiem w uprawianiu szeregu dyscyplin sportowych, takich jak golf, wspinaczka, narciarstwo, biegi i wiele innych. Monitoruje dzienną aktywność, jakość snu i motywuje do regularnego ruchu. Po połączeniu z kompatybilnym smartfonem na ekranie zegarka odczytywać można informacje o przychodzących połączeniach oraz wiadomości SMS i e-mail. Zarejestrowane aktywności za pomocą aplikacji mobilnej można bezprzewodowo przesyłać do platformy Garmin Connect, aby tam je szczegółowo analizować i udostępniać do wglądu znajomym. Dodatkowo quatix 3 współpracuje z platformą Connect IQ, na której dostępne są do pobrania bezpłatnie dodatkowe ekrany danych, tarcze zegara, widgety i aplikacje, co umożliwia dostosowanie zegarka do swoich potrzeb.

Smartwatch Garmin quatix 3 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2016 r.

Źródło: Informacja prasowa.