Monitor wielkiego formatu – 43-calowy PHILIPS o rozdzielczości 4K

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia najnowszy 43-calowy monitor o rozdzielczości 4K (3840 x 2160), wyposażony w matrycę IPS. 

PHILIPS BDM4350UC jest największym dostępnym wyświetlaczem o takich parametrach z serii profesjonalnej. Zapewnia wysokiej jakości wrażenia wizualne oraz szczegółowe odwzorowanie szerokiej palety kolorów. Zastosowanie czterokrotnie wyższej rozdzielczości w porównaniu do Full HD gwarantuje wysoki poziom ostrości i bardzo szczegółowy obraz wyświetlacza, ukazujący nawet najmniejsze detale. Wyświetlany obraz cieszy bogactwem naturalnych barw, niezależnie od rodzaju wyświetlanych treści.

Monitor wielkiego formatu
Ogromna przestrzeń robocza
eliminuje konieczność używania kilku wyświetlaczy jednocześnie,  a korzystanie z wielu okien zwiększa efektywność użytkownika. Powierzchnia monitora o tak pokaźnym rozmiarze poprawia komfort pracy samodzielnej, jak również ułatwia współpracę zespołową przy użyciu tylko jednego ekranu. Model został wyposażony w matrycę IPS oraz charakteryzują się szerokimi kątami widzenia, wynoszącymi 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wąskie obramowanie nie odwraca uwagi użytkownika, pozwalając skupić się na wyświetlanej treści i tworząc przestronną panoramę.

Technologia MultiView i nowatorskie rozwiązania

Monitor został wyposażony w technologię MultiView pozwalającą pracować na wielu oknach jednocześnie oraz przeglądać treści z nawet czterech źródeł. Funkcja Picture-by-Picture (PbP) umożliwia przegląd dodatkowych danych jak np. natężenie ruchu, monitoring pogody czy kontrola ruchu lotniczego. Picture-in-Picture (PiP) wychodzi naprzeciw użytkownikom lubiącym łączyć pracę na komputerze z rozrywką,  np. oglądać na żywo transmisję telewizyjną, nie tracąc możliwości wykonywania obowiązków zawodowych.

Monitor sprawdzi się w warunkach domowych, jak i w pracy wymagających profesjonalistów. Inżynierowie w CAD docenią szczegółowość obrazu, finansiści – możliwość pracy na kilku oknach jednocześnie, a graficy – precyzyjne odwzorowanie głębokiej palety barw i dużą przestrzeń roboczą.

Szerokie możliwości podłączenia urządzeń mobilnych

Monitor  wyposażono w złącza HDMI, DisplayPort oraz MHL, przeznaczone do przesyłania obrazu z dźwiękiem, przy  jednoczesnym ładowaniu urządzeń mobilnych. Wbudowany port USB 3.0 zapewnia szybkość transferu 5,0 Gb/s, czyli dziesięciokrotnie szybciej niż w standardzie USB 2.0. Ponadto przy użyciu DisplayPort lub HDMI 2.0 można wyświetlać treści w rozdzielczości 4K przy 60 Hz.

Model PHILIPS BDM4350UC będzie dostępny w sklepach od maja 2016 roku.

Gwarancja i cena:

 Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 3499  zł.

Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Specyfikacja techniczna:

Model PHILIPS BDM4350UC
Typ panelu LCD IPS
Typ podświetlenia System W-LED
Rozmiar panelu 108 cm / 42.51 cali
Natywna rozdzielczość 3840 x 2160 @ 60 Hz
Kąty widzenia 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 20
Maksymalna jasność podświetlenia 300 cd/m²
Kolory wyświetlacza Color support 1.07 billion colors
Typowy współczynnik kontrastu 1 200 : 1
Szczytowy kontrast dynamiczny 50 000 000 : 1
MultiView PIP (2 źródła), PBP (4 źródła)
Udogodnienia ·         Wbudowane głośniki 2 x 7 W

·         Blokada Kensington

·         Montaż VESA (200 x 200 mm)

·         Obsługa funkcji Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X

Złącza obrazu oraz audio ·         Wejście sygnału: VGA (analogowy sygnał wideo), DisplayPort x 2, HDMI (2.), MHL x 2

·         USB 3.0 x 4 (1 z funkcją szybkiego ładowania)*

·         Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

·         Wejście/wyjście audio: Wejście PC Audio , Wyjście na słuchawki

Certyfikaty i atesty ·         CECP, WEEE, KCC, PSE, VCCI, J-MOSS, EPA, BSMI, SEMKO, RCM, CE Mark, FCC Class B, EAC, cETLus, TUV/ISO9241-307, PSB, E-standby, SASO, CB, China RoHS, UKRAINIAN, Kuwait, KUCAS, ICES-003
Obudowa ·         Kolor: czerń

 Źródło: Informacja prasowa