Mityczny Herkules

Stadler Form – szwajcarska firma założona w 1998 r., która zajmuje się produkcją urządzeń do poprawy jakości powietrza w domach – sukcesywnie rozwija swoje działy technologiczne. Herkules to nowopowstała, zaawansowana technologicznie komora klimatyczna, która ma pomóc szwajcarskim inżynierom w opracowywaniu nowych, jeszcze bardziej efektywnych technologii.

Wizytówką Szwajcarii są najwyższej jakości zegarki, scyzoryki, jak również czekolada czy malownicze krajobrazy. Ten kraj gór i jezior ogromną rolę przywiązuje do ochrony środowiska naturalnego. Stadler Form, marka której celem nadrzędnym jest tworzenie rozwiązań mających na celu poprawę jakości powietrza w domach, dokłada wszelkich starań, aby jej produkty wpisywały się w jej szwajcarski rodowód.

SF_Herkules_Climatic_Chamber_Collection

W opracowaniu najnowszych urządzeń, które wspomogą nas w walce z zanieczyszczonym i niskiej jakości powietrzem, szwajcarskim inżynierom firmy Stadler Form ma pomóc najnowsza komora klimatyczna – Herkules – która okazuje się być godna swojego imienia. Dzięki niej możliwe jest badanie efektywności pracy urządzeń w określonych warunkach klimatycznych – Herkules pozwala na utworzenie i utrzymanie przez dowolny czas ściśle określonych warunków wyjściowych jakości powietrza oraz monitorowanie i rejestrowanie zmian w nim zachodzących. W skrócie Herkules pozwala urządzeniom zmierzyć się z dowolnymi warunkami klimatycznymi. W sterylnym pomieszczeniu o powierzchni 18 m3 znajdują się łącznie 34 czujniki, które dokonują dokładnych pomiarów nawilżania, osuszania powietrza, jak również badania efektywności nagrzewania i chłodzenia go. Herkules daje również możliwość zbadania emisji hałasu generowanego przez urządzenia.

Nowopowstała inwestycja to pionierski projekt zbudowany z dbałością o najmniejszy szczegół, z której słyną Szwajcarzy. Herkules ma nie tylko pomóc w konstruowaniu nowych urządzeń marki Stadler Form. Ma również być miejscem, gdzie rozwijane będę nowe technologie w walce z negatywnym zjawiskami, które niesie ze sobą niska jakość wdychanego przez nas powietrza. Wszelkie wnioski, które pojawiają się podczas testów w komorze klimatycznej Herkules będą później uwzględniane w procesie tworzenia nowych produktów.

 Źródło: Informacja prasowa.