Mionix Avior SK – synonimem elegancji

Rynek myszek gamingowych już dawno przestał być ostoją kiczu i sprzętu przystosowanego dla praworęcznych „palm gripowców”. Wśród urządzeń coraz częściej znajdziemy myszy dla mańkutów, propozycje w pełni symetryczne czy minimalistyczne formy, których nie powstydziłby się nawet największy elegant. Jedną z takich propozycji jest Mionix Avior SK.
Opływowe kształty

Avior SK stworzono z myślą o graczach FPS-owych, wśród których znaleźć można wyjątkowo wielu „claw gripowców”. Mysz charakteryzuje się delikatnymi, opływowymi liniami. Jej kształt wyprofilowano tak, by w sposób wygodny mogły z niej korzystać również osoby o mniejszych dłoniach czy preferujące inny styl klikania.
Urządzenie jest w pełni symetryczne, dzięki czemu mogą z niego korzystać zarówno osoby prawo – jak i leworęczne.

Co się kryje w środku?

Jak na prawdziwą „snajperkę” przystało, gryzonia wyposażono w wysokiej jakości sensor optyczny ADNS-3310 o maksymalnej czułości do 7000 DPI. Czujnik charakteryzuje brak akceleracji, wysoka dokładność, płynne śledzenie ruchów i maksymalna szybkość powyżej 215 IPS’ów. Urządzenie posiada trzy poziomy DPI.

By strzelanie do przeciwników nawet w największych opałach było jak najbardziej efektywne, w myszy zastosowano nowy system kalibracji LOD, dzięki któremu każdy z graczy będzie mógł dostosować optymalną wysokość śledzenia myszy do swoich potrzeb (w końcu bieganie z kałasznikowem to nie to samo to celowanie ze snajperki).

Serce gryzonia stanowi 32 bitowy procesor ARM oraz 128 kB wewnętrznej pamięci, dzięki którym bez problemu za pomocą specjalnego oprogramowania zaimportujemy makra, profile podświetlenia czy funkcjonalność wszystkich 9 przycisków.

Przemyślana konstrukcja

Producent zadbał również o atrakcyjne wykończenie. By zapewnić płynny ślizg gryzonia zaopatrzono w duże ślizgacze z PTFE, które w razie zużycia bez problemu można dokupić. Gumowane pokrycie, szczególnie doceniane przez graczy, którym pod wpływem emocji pocą się dłonie, nadaje myszy ciekawy, matowy wygląd, który jeszcze bardziej podkreśla jej eleganckie, a zarazem praktyczne wykonanie. Wyposażona w podświetlenie oferuje możliwość ustawienia jednego koloru z gamy ponad 16,8 miliona barw.

Sugerowana cena detaliczna myszy wynosi 289 zł.

Cechy urządzenia:

– 32 bitowy, 32 MHz procesor ARM

– symetryczny design

– gumowane pokrycie

– 9 programowalnych przycisków

– 3 poziomy DPI

– 5 efektów podświetlenia w 16,8 mln barw

– 128 kB wybudowanej pamięci

– pozłacane wejście USB 2.0 (połączenie plug and play)

– 2 m kabel w oplocie

– sensor ADNS – 3310 wykorzystujący IR-LED

– czułość do 7000 DPI

– prędkość śledzenia do 215 IPS

– brak akceleracji

– konfigurowalne LOD

– możliwość zaprogramowania aż 5 profili makr

– konfigurowalne osie X i Y

– konfigurowalne przewidywanie kąta

– system S.Q.A.T analizujący podłoże

– waga – 146 g

– wymiary: 125,3×65×36,6 mm

Źródło: Informacja prasowa