Mio przedstawia nową serię nawigacji z kamerą samochodową

Marka Mio wprowadza nowy standard do elektronicznego świata samochodowych gadżetów i przedstawia innowacyjną serię MiVue Drive, na którą składa się aż 5 modeli urządzeń łączących w sobie funkcje zaawansowanego wideorejestratora i wysokiej klasy nawigacji.

Mio MiVue Drive to ewolucja popularnej wśród konsumentów serii Combo z 2015 r. Inżynierowie marki skupili się na podniesieniu wydajności urządzenia oraz wprowadzili modyfikacje oparte o opinie użytkowników, by produkty były jak najlepiej dostosowane do oczekiwań odbiorców. W efekcie powstała kompleksowa linia pięciu zaawansowanych urządzeń 2-w-1, na którą składają się dwie rodziny urządzeń wyposażonych w 5 (modele o numeracji 50, 55) lub 6,2-calowy dotykowy ekran (modele 60, 65, 65 Truck). Wideorejestrator i nawigacja działają jednocześnie, rejestrując każdą chwilę bez rozpraszania czy odwracania uwagi kierowcy oraz przerywania komend nawigacji. To również jedyne takie urządzenia na rynku, które mogą rejestrować obraz zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu.

Hybryda kamery samochodowej i nawigacji powstała z myślą o kierowcach, którzy cenią sobie porządek i wielofunkcyjność, chcą korzystać z obu rozwiązań, ale jednocześnie preferują możliwie jak najmniejszą liczbę sprzętów montowanych na przedniej szybie auta. MiVue Drive odpowiada na ich potrzeby, w jednym urządzeniu oferując wydajną nawigację i kamerę rejestrującą podróż w wysokiej rozdzielczości – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager CCE, MiTAC Europe.

Podwójny monitoring

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dokupienia do urządzenia kamery tylnej. To unikalne na rynku rozwiązanie pozwala dodatkowo rejestrować to, co dzieje się za pojazdem. Dzięki niemu kierowca może być pewny, że w przypadku szkody żadne zdarzenie nie umknie sprzed obiektywu wideorejestratora. To też swoista dodatkowa polisa bezpieczeństwa wobec sytuacji, kiedy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Tylna kamera posiada jasny, szerokokątny obiektyw z przesłoną F/2.0. Instalowana jest przy pomocy długiego kabla, dzięki czemu montaż nie sprawia problemów nawet w dużych autach jak kombi czy van. Połączenie kablowe zapewnia stałą transmisje, zasilanie oraz jest odporne na zakłócenia czy interferencje.

mivue_drive_50_front_home_front_pl

Jako nawigacja

Seria MiVue Drive wyposażona została w praktyczne funkcje oprogramowania znane z nawigacji serii Spirit 2016 wraz z bezterminową aktualizacją map i fotoradarów (maksymalnie 4 razy w roku), dostarczanych przez holenderską firmę TeleAtlas. Cechą szczególną jest wbudowany, zaawansowany system wspomagania kierowcy, ADAS, który stanowi nieocenioną pomoc w prowadzeniu pojazdu. Na system składają się dwie ważne funkcje – LWDS i FCWS. Układ LWDS ostrzega kierowcę o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i pomaga w ten sposób uniknąć zderzenia lub kolizji. Jeśli odległość samochodu kierowcy od innego pojazdu jadącego przed nim zmniejsza się, np. dlatego, że kierowca tego pojazdu rozpoczął hamowanie, układ FCWS ostrzeże o niebezpieczeństwie.

Warta uwagi jest także funkcja Smart Routes. Nazwa ta kryje w sobie tak naprawdę trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy oraz Learn Me Pro. Inteligentne wyznaczanie trasy polega na pokazaniu drogi z uwzględnieniem danych historycznych zebranych od milionów kierowców, dotyczących rzeczywistego natężenia ruchu o różnych porach dnia i nocy. Urządzenie pozwala na wygodny podgląd alternatywnych tras na mapie oraz wybór spośród kilku propozycji: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Ostatni element, funkcja Learn Me Pro, sprawia, że nawigacja dopasowuje trasę do stylu jazdy kierowcy.

Jako wideorejestrator

Urządzenia mogą nagrywać filmy działając w tle i nie zakłócając w żaden sposób nawigacji. Podłączone do źródła energii w samochodzie Mio Drive włączy nagrywanie wideo wraz z uruchomieniem stacyjki. Urządzenia wyposażone zostały w jasne, szerokokątne obiektywy o przesłonie 2.0 lub 1.8F w zależności od modelu, które zapewniają doskonałą jakość nagrania nawet po zmierzchu i w nocy. Filmy rejestrowane są w jakości Full HD 1080p dla 30 klatek/sek (modele Drive 50 i 60) lub Extreme HD 1296p dla 30 klatek/sek (Drive 55, 65 i 65 Truck). Zarejestrowany obraz zapisywany jest w najnowszej technologii kompresji, H.264, która zapewnia najlepsze parametry nagrania i odtwarzania przy małym rozmiarze pliku. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w 3 osiowy sensor przeciążeń. Odpowiada za zapis takich danych jak siła przeciążenia, kierunek oraz przyspieszenie. Współpracuje z nagrywaniem nagłych zdarzeń oraz w trybie parkingowym.
Moduł GPS pozwala na dołączanie do filmów śladu GPS. Dane takie jak pozycja pojazdu, jego prędkość czy kierunek poruszania się zostają zapisane, a więc podczas odtwarzania nagranego materiału w specjalnym programie MiVue Manager przebytą trasę można śledzić na mapie. Warto zaznaczyć, że funkcja pomiaru prędkości jest opcjonalna – kierowca może sam zdecydować czy dane mają być zapisane i wyświetlone na nagranym filmie czy zarejestrowane jedynie w osobnym pliku.

Dodatkowe funkcje

Modele MiVue Drive 55, 65, 65 Truck wyposażono w bezpłatny i dożywotni system TMC, dostępny także na terenie Polski. Usługa aktywowana jest wraz z urządzeniem i nie pociąga za sobą dodatkowych opłat w przyszłości. Rozwiązanie to pozwala unikać korków i innych utrudnień na drogach. Za pośrednictwem specjalnie zakodowanych fal FM, w czasie rzeczywistym do nawigacji przesyłane są aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu, urządzenie wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych. TCM dostarcza również aktualnych informacji i wyświetla je na ekranie nawigacji. Użytkownik sam może zadecydować czy uwzględnić zmiany w przebiegu trasy, czy też podążać pierwotnie wybranym kursem.

Ponadto, urządzenia wyposażono w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Każdy z trzech modeli posiada także funkcję przyjmowania komend głosowych od użytkownika. W ten sposób można szybko i łatwo wybrać punkty docelowe, bez potrzeby dotykania ekranu nawigacji.

Promocja cashback

Seria MiVue Drive do końca grudnia została objęta promocją cashback, dzięki której można uzyskać od 100 do 170 zł za zakup urządzenia. Aby uzyskać zwrot kosztów, należy prawidłowo wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.miocashback.pl. Do niego należy załączyć dowód zakupu, którym jest paragon lub faktura VAT, a także wycięty z pudełka kod z numerem seryjnym urządzenia. Następnie skompletowany w ten sposób pakiet zgłoszeniowy wysłać na adres wskazany na stronie organizatora akcji.

Nowe urządzenia z serii MiVue Drive to inteligentne i kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i chcą mieć na drodze własnego świadka, nie rezygnując z nawigacji, aby dotrzeć z punktu A do punktu B. Nowa seria jest dostępna na rynku od początku grudnia 2016 r. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach są dostępne na stronie producenta www.mio.com/pl.

Źródło: informacja prasowa.