Maxcom na Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej 

Podczas tegorocznego kongresu MWC, największego i najbardziej wpływowego wydarzenia w branży telefonii komórkowej na świecie swoje nowości zaprezentuje Maxcom, polski dystrybutor i producent elektroniki użytkowej. Tegoroczny kongres odbędzie się w dn. 26-29.02. w Barcelonie.
Odwiedzający targi będą mogli poznać na stoisku Maxcom CS180 najnowsze, zaawansowane technologicznie i stylowe modele smartwatchy. W ramach nowej odsłony marki Maxcom zaprezentuje smartwatch FW67 Titan Pro. Jest to pancerny zegarek, który został poddany 20 testom militarnym i sprawdza się podczas ekstremalnych sportów. Niestraszne mu upadki, deszcz i wysoka wilgotność powietrza, skrajne temperatury, niskie ciśnienie, pył, piasek czy substancje żrące. Model ten ma niezwykle wytrzymałą baterię i opcję prowadzenia rozmów, a solidna i stylowa obudowa nadają szyku męskiej stylizacji.
Kobiecą publiczność targów zainteresuje z pewnością biżuteryjny smartwatch z paskiem w formie bransolety i szlifem wokół ekranu na kształt diamentu – FW52 Diamond. Kryje on w sobie bogactwo funkcji sportowych i zdrowotnych, powiadomienia push, sterowanie muzyką czy niezwykle przydatną opcję szukania telefonu. Na stoisku Maxcom zostanie również przedstawiona oferta marki dla najmłodszych użytkowników nowych technologii, czyli smartwatch FW59 Kiddo z bajkowymi tarczami. Wbudowany GPS, kamerka i funkcja rozmów umożliwiają kontakt z podopiecznym w dowolnym miejscu i momencie, a przycisk SOS gwarantuje błyskawiczne uruchomienie alarmu wraz ze wskazaniem lokalizacji. I właśnie ze względu na tę ostatnią funkcję, Maxcom przygotował również czarną odsłonę FW59 dedykowaną osobom starszym. To smartwatch 4G, który zapewnia spokój i bezpieczeństwo seniorom, a osobom, które się o nich troszczą – pewność, że wszystko jest w porządku.
Maxcom stawia na VoLTE – już 12 modeli dostępnych w tej technologii.

Jako że Maxcom słynie z niezawodnych i prostych w obsłudze telefonów dla seniorów, na targach zaprezentuje jeden ze swoich bestsellerów MM724 4G. Model ten posiada duże przyciski, proste menu, przycisk SOS oraz obsługuje VoLTE. Telefon posiada też wsparcie dla aparatów słuchowych (HAC). W tej samej kategorii zaprezentowany zostanie model MM827 z klapką dla seniora, który dzięki 4G VoLTE zapewnia najlepszą jakość połączeń. Dodatkowo programowalne klawisze pozwalają przypisać do nich kontakty dla jeszcze wygodniejszej obsługi urządzenia.


Na stoisku Maxcom zostanie zaprezentowana opaska FW735 – kompatybilna z systemem Android (od wersji 9.0) oraz stylowy i zgrabny smartfon MS651 z Androidem 13. Główne zalety tego modelu to potrójny aparat 13 mpx, czytnik linii papilarnych i duży wyświetlacz. Podstawowe niezbędne funkcje oraz niezawodność czynią smartfon MS651 odpowiednim dla każdego użytkownika niezależnie od wieku.

Podczas targów Maxcom pochwali się również nowoczesnym, wielofunkcyjnym telefonem biurkowym MM42D SE4G, który umożliwia realizowanie połączeń video lub głosowych przez Whatsapp. A wszystko z Androidem 6 i pamięcią 16+2 GB. Telefon jest też wyposażony w przycisk SOS, bardzo duże przyciski, czytelny kolorowy wyświetlacz i specjalny przycisk do rozmowy przez głośnik.
Odwiedzający stoisko Maxcom będą mogli zapoznać się również z ofertą mBooków Maxcom. Światowej publiczności zostanie zaprezentowany smukły i lekki laptop Maxcom mBook14 z wydajnymi podzespołami: kamerą 2 Mpx do wideokonferencji, dyskiem SSD oraz matowym ekranem FullHD oraz mBook15 z wydajnym procesorem Intel Celeron J4125, 8GB pamięci RAM oraz szybkim dyskiem SSD 256GB.
Maxcom jest polskim producentem i dystrybutorem elektroniki użytkowej działającym na kilkudziesięciu światowych rynkach. Obecnie Maxcom jest jednym z liderów w dziedzinie produkcji klasycznych telefonów komórkowych oraz dynamicznie rozwijającym się producentem smartwatchy w Europie. Asortyment marki nieustannie ewoluuje, wpisując się w obowiązujące trendy i zapewniając klientom produkty najwyższej jakości.

źródło: informacje prasowe