Mainframe Industries Przedstawia Pax Dei

WSPÓLNYM WYSIŁKIEM WETERANÓW GATUNKU POWSTAJE SPOŁECZNOŚCIOWA GRA MMO TYPU SANDBOX, W KTÓREJ TO GRACZE MAJĄ DECYDUJĄCE ZDANIE

Założone przez utalentowanych twórców najbardziej kultowych gier MMO ostatniego dwudziestolecia studio Mainframe Industries z nieskrywaną ekscytacją ogłasza tytuł swojej pierwszej gry. Pax Dei to ogromna, kształtowana przez graczy, społecznościowa gra MMO typu sandbox, której dwa filary to społeczność i emergentna rozgrywka.

Wyrusz w podróż. Zapisz się na wersję alfa gry Pax Dei tutaj: www.playPAXDEI.com

Witaj w fantastycznym świecie Pax Dei. Inspirowana średniowiecznymi mitologiami gra Pax Dei ma na celu zaoferowanie doświadczenia MMO będącego powrotem do korzeni gatunku. Projekt na pierwszym miejscu stawia graczy i społeczność, modernizuje rozgrywkę do współczesnych standardów i ma oszałamiającą warstwę wizualną dzięki silnikowi Unreal Engine 5.

„W grze Pax Dei zapraszamy graczy do arcyciekawych wieków ciemnych, w których mity są prawdziwe, duchy istnieją i nikt nie podważa magii” — powiedział dyrektor gry i współzałożyciel studia Reynir Hardarson, dodając: „stworzyliśmy Pax Dei pod kątem rozgrywki w otwartym świecie w jego najprawdziwszym znaczeniu i nie możemy się doczekać na interakcje graczy z naszym światem i historie, jakie z tego powstaną”.

Piaskownica z otwartym światem

Pax Dei stwarza możliwość definiowania własnych celów i wyzwań każdemu typowi gracza. Gra została zaprojektowana tak, aby uzyskać maksymalny poziom interakcji między graczami i aby różne style rozgrywki mogły się wzajemne uzupełniać. Pax Dei oferuje rozległy, tajemniczy i piękny plac zabaw, w obrębie którego gracze mogą tworzyć swoje własne historie.

Kooperacyjne budowanie wioski

Na względnie bezpiecznych ziemiach Centrum (Heartlands) każdy gracz może znaleźć idealną działkę do zbudowania swojego domu. Życie tutaj płynie spokojnie, a klany mogą się rozwijać i bogacić. Gracze muszą ze sobą współpracować, aby powiększać swoje wioski, korzystając z szerokich możliwości dostosowywania postaci i modułowych systemów budownictwa. Wszystko w grze Pax Dei jest efektem ludzkiej pracy i umiejętności, a każdy gracz ma swoją rolę do odegrania i swój wkład do wniesienia.

Pełna wyzwań przygoda w trybie PVE (gracz kontra środowisko) i walka w trybie PVP (gracz kontra gracz)

Gracze mogą opuścić bezpieczne domostwo i wyruszyć na eksplorację Pustkowia (Wilderness), gdzie napotkają legendarne stwory, starożytne tajemnice i wyzwania o rosnącym poziomie trudności. To tutaj mogą również powalczyć z innymi graczami, aby zapewnić dominację swojego klanu. Chwała, nagrody i sekrety, które zyskają z takich wypraw są zdecydowanie warte ryzyka. Jak się jednak wkrótce przekonają, im dalej od domu, tym dziwniej i niebezpieczniej.

Każdy się liczy

Skórowanie bazyliszka, wybór między wojną a pokojem, zbieranie kwiatów — wszystko ma znaczenie. W świecie sterowanym przez graczy wszystkie style rozgrywki się ze sobą łączą i wzajemnie się uzupełniają. Pax Dei zaprasza graczy każdego typu do dołączenia do społeczności i stania się częścią historii, które dopiero powstaną.

Ciągły świat gry jak żywy dzięki silnikowi Unreal Engine 5

Mainframe w pełni wykorzystuje rewolucyjne funkcje silnika Unreal Engine 5, które sprawiają, że świat gry materializuje się w postaci ekspansywnej symulacji tętniącej życiem i oszałamiającej poziomem detali. Dzięki systemom nowej generacji Lumen i Nanite gracze mogą zarówno podziwiać widoki rozciągające się na wiele kilometrów z zachęcającymi do eksploracji realistycznymi górami widocznymi z daleka, jak i przyglądać się najdrobniejszym szczegółom rozmaitych przedmiotów. Studio Mainframe rozbudowało silnik o funkcje przeznaczone do gier MMO, co pozwoliło na stworzenie ciągłego, płynnie wyświetlanego świata, który gracze mogą zwiedzać, na skalę uwzględniającą tysiące innych graczy.

Pax Dei w wersji na komputery PC pojawi się wkrótce na platformie Steam. Jednocześnie trwają prace nad wersją przeznaczoną na platformy chmurowe, z której gracze będą mogli korzystać na dowolnym ekranie.

Bądź jedną z pierwszych osób, które przetestują grę: zapisz się na wersję alfa gry na stronie www.playPAXDEI.com i dodaj ją do listy życzeń na platformie Steam tutaj. Dołącz do rozmowy i podziel się swoimi historiami na naszym kanale Discord, gdzie wkrótce odbędzie się sesja AMA (Ask Me Anything).

 

Źródło: Informacje prasowe