Logitech G poszerza ofertę mechanicznych klawiatur RGB dla graczy

Firma Logitech – wiodący producent urządzeń peryferyjnych dla graczy – zapowiedziała dziś nową mechaniczną klawiaturę Logitech G810 Orion Spectrum z podświetleniem RGB. Klawiatura z mechanicznymi przełącznikami Romer-G oferuje o 25 procent szybszą aktywację klawiszy niż standardowe klawiatury mechaniczne, a także dedykowane przyciski do zarządzania multimediami oraz podświetlenie z możliwością dostosowania do potrzeb gracza.

Tweetnij: Poznaj nową mechaniczną klawiaturę RGB G810 od @LogitechG. #GrajZPasja #ZwyciężajDzękiNauce. Więcej: http://blog.logitech.com/?p=24381

„Przez ostatnie półtora roku rozmawialiśmy z wieloma graczami na temat idealnej klawiatury, spełniającej ich wymagania” – powiedziała Izabela Sulima, Regional Marketing Manager CEE. „Efektem tych rozmów jest Logitech G810 Orion Spectrum – klawiatura wyróżniająca się przejrzystym układem klawiszy i interesującym designem nastawionym na wydajność”.

Wydajność i wytrzymałość w każdym calu

Każdy element tej klawiatury – od prostych detali, takich jak obudowa odporna na ślady odcisków palców czy wytrzymały kabel w oplocie, po zaawansowane elementy, takie jak podświetlenie RGB oraz ultra-szybkie i wytrzymałe przełączniki Romer-G – zaprojektowany został z najwyższą starannością.

Ultra-czułe mechaniczne przełączniki Romer-G

Logitech G810 Orion Spectrum została wyposażona w unikatowe mechaniczne przełączniki Romer-G, które oferują niemal błyskawiczną reakcję, rejestrując naciśnięcia klawiszy do 25 procent szybciej niż standardowe przełączniki mechaniczne. Wysokość aktywacji wynosi zaledwie 1,5 mm, dzięki czemu polecenia gracza rejestrowane są szybciej, dając użytkownikom przewagę w grach, w których każda milisekunda ma znaczenie. G810 Orion Spectrum zapewnia również wytrzymałość do 70 milionów naciśnięć klawiszy, co oznacza, że są one o 40% bardziej wytrzymałe, niż w innych klawiaturach dostępnych na rynku.

Personalizowane podświetlenie w pełnej palecie barw RGB

Oprogramowanie Logitech Gaming Software (LGS) pozwala wybrać podświetlenie z palety ponad 16,8 mln barw dla każdego z klawiszy z osobna lub na wyróżnienie całych grup klawiszy kolorem w celu łatwiejszego śledzenia zaklęć i poleceń. Oprogramowanie umożliwia również synchronizację oświetlenia z pozostałymi urządzeniami firmy oraz wybór podświetlenia przy użyciu dedykowanych profili dla ponad 300 gier. Centralne podświetlenie G810 sprawia, że korzystanie z klawiatury jest intuicyjne i komfortowe w trakcie gry nawet w ciemności.

Łatwo dostępne klawisze multimedialne

Logitech G810 Orion Spectrum oferuje również specjalne klawisze do sterowania multimediami, które umożliwiają odtwarzanie, wstrzymywanie i wyciszanie muzyki oraz filmów. Wbudowana rolka pozwala na zwiększenie głośności lub przechodzenie do następnej piosenki po jednym dotknięciu. W ten sposób użytkownik może kontrolować akcje w tle bez przerywania rozgrywki.

Cena i dostępność

Klawiatura Logitech G810 Orion Spectrum będzie dostępna w Europie na początku lutego br. Sugerowana cena detaliczna wynosi 829 zł. Aby uzyskać więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia strony gaming.logitech.com.

Źródło: Informacja prasowa.