Liczba aktywnych inwestorów indywidualnych na Binance wzrosła w pół roku o 26%

Liczba aktywnych inwestorów indywidualnych na Binance wzrosła w pół roku o 1/4

Ostatnie tygodnie to czas bardzo gwałtownych wzrostów na rynku kryptowalutowym. Według niedawnego raportu Binance Research, kapitalizacja rynku na koniec lutego wyniosła 2.3 biliona dolarów i była o 40% wyższa niż w styczniu. Z kolei 13 marca Bitcoin ustanowił swój rekord wszechczasów przekraczając poziom 71 tys. dolarów. Do hossy w największym stopniu przyczyniło się zatwierdzenie w styczniu br. funduszy ETF na Bitcoina, ale z danych ujawnionych właśnie przez Binance wynika, że wzrosty napędzają nie tylko instytucje, ale także w coraz większym stopniu użytkownicy indywidualni.

Binance, który jest największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wolumenu transakcji (ok. 50% rynku), zanotował bardzo znaczący wzrost liczby indywidualnych użytkowników dokonujących transakcji w lutym. Sięgnął on poziomów nieobserwowanych od połowy 2022 roku (czyli od końca ostatniego wzrostu cen):

  • W ciągu ostatnich 6 miesięcy liczba użytkowników dokonujących transakcji na Binance wzrosła w skali globalnej o 26%. W krajach UE ten wzrost wyniósł 17%. Według Binance są to użytkownicy najbardziej reagujący na zmiany rynkowe.
  • Z kolei liczba użytkowników nie dokonujących transakcji (czyli tych, którzy tylko logują się do platformy, ale nie dokonują transakcji) wzrosła na całym świecie oraz w krajach UE o 10%. Dane te dotyczą tylko ostatniego miesiąca. Zdaniem Binance sygnalizuje to rosnące zainteresowanie znacznej grypy użytkowników, którzy mogą się dopiero szykować do rozpoczęcia handlu kryptowalutami.

Wzrost zainteresowania ze strony inwestorów indywidualnych był również stabilny od czasu osiągniecia porozumienia przez Binance z rządem USA w listopadzie zeszłego roku. Od tego czasu ponad 11 milionów nowych użytkowników indywidualnych zarejestrowało się, aby handlować na Binance. Dzienne odwiedziny aplikacji mobilnej giełdy podwoiły się, a liczba użytkowników handlujących na platformie każdego miesiąca wzrosła o 26%. Wartość aktywów klientów przechowywanych na Binance przekroczyła 120 miliardów dolarów, zgodnie z danymi DefiLlama, a więcej niż 8 miliardów dolarów w postaci kryptowalut przepłynęło na platformę.

„Rynek kryptowalut osiąga nowy poziom legitymacji, gdy regulujący na całym świecie przyglądają się bliżej temu cyfrowemu aktywowi i zwiększa się jego dostępność dla indywidualnych oraz instytucjonalnych inwestorów” – skomentował Binance.

źródło: informacje prasowe