Kolejny monitor z AMD® FreeSync™ w ofercie ASUSa

ASUS prężnie rozwija linię monitorów dla graczy. Do polskiej oferty wprowadzony został 27-calowy model MG278Q z matrycą o rozdzielczości 2560×1440 WQHD. Szybki czas reakcji 1ms, częstotliwość odświeżania 144Hz i technologia AMD FreeSync™ – zapewniają płynny obraz w trakcie gry. Na komfort użytkowania przekładają się ergonomiczna obudowa i technologie Ultra-Low Blue Light oraz Flicker-Free niwelujące szkodliwe dla oczu czynniki. Aplikacje jak GamePlus i GameVisual ułatwiają zdobycie przewagi w rozgrywce.

Szczegółowy obraz, kinowa jakość

ASUS MG278Q to przedstawiciel nowej generacji monitorów. Wyposażony został w panel o rozdzielczości WQHD (2560×1440) z gęstością pikseli rzędu 109 PPI. Wyświetla bardzo wyraźny, dokładny obraz i dostarcza o 77 proc. więcej przestrzeni użytkowej, niż standardowe modele Full HD z rozdzielczością 1920×1080.

Płynny obraz w grze

Zakłócenia, opóźnienia czy rozmycie obrazu zostały zniwelowane w modelu ASUS MG278Q wraz z zastosowaniem częstotliwości odświeżania 144MHz z czasem reakcji 1ms gray-to-gray. Otrzymujemy idealne warunki, szczególnie potrzebne przy strzelankach i grach wyścigowych.

Technologia AMD FreeSync[1] eliminuje przeskoki, co również przekłada się na płynną rozgrywkę i jeszcze lepsze wrażenia z najnowszych tytułów gier.

MG278Q Triple-monitors

Zaprojektowany pod kątem wielogodzinnych sesji

Gracze często spędzają przed ekranem po kilka, a nawet kilkanaście godzin. Może to prowadzić do zmęczenia oczu, a w dłuższej perspektywie odbić się na ich zdrowiu. ASUS wspiera użytkowników wdrażając w modelu MG278Q, tak jak w większości swoich wyświetlaczy, technologie ASUS Ultra-Low Blue Light i Flicker-Free. Pierwsza redukuje emisję niebieskiego światła nawet o 70 proc., a z poziomu nowego menu OSD oferuje cztery różne ustawienia filtra. Druga z kolei zmniejsza migotanie ekranu.

Na komfort podczas grania wpływa również ergonomiczna podstawka umożliwiająca pełną regulację kąta nachylenia, obrotu, osi i wysokości – każdy znajdzie dla siebie odpowiednią pozycję. Jeżeli zdecydujemy się powiesić monitor na ścianie ułatwi to uchwyt VESA i wbudowany zatrzask, który ułatwia odczepienie go od podstawki.

Opływowy profil sprawia, że monitor sprawdzi się w układach wieloekranowych.

Funkcjonalne aplikacje

Monitor MG278Q posiada przycisk ASUS GamePlus, który uruchamia nakładkę celownika i czasomierza. Gracz ma do wyboru cztery celowniki dopasowane do różnych środowisk gry, a czasomierz pozwala na śledzenie np. co ile minut pojawiają się przeciwnicy.

ASUS GameVisual, dostępne poprzez dedykowany przycisk lub z poziomu menu ustawień OSD. To sześć gotowych trybów wyświetlania (Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS, sRGB), które można zmieniać w zależności od rodzaju gry.

Szerokie opcje łączności i inteligentne zarządzanie kablami

Wyjście DisplayPort 1.2 zapewnia bezpośrednią obsługę obrazu WQHD. Oprócz tego w wyposażeniu znajdziemy porty HDMI i USB 3.0. Z tyłu monitora umieszczono rozwiązanie ułatwiające organizację kabli, dzięki któremu biurko będzie zawsze uporządkowane.

Monitory z serii MG z odświeżaniem 144Hz

W serii ASUS MG znajdują się dwa modele MG278Q i MG279Q – oba z częstotliwością odświeżania 144Hz. MG278Q wyróżnia się czasem reakcji 1ms, co sprawia, że jest idealny do gier FPS. Z kolei MG279Q wyposażony został w panel IPS o szerokim kącie widzenia 178°, dzięki czemu sprawdza się w grach, w których jakość obrazu odgrywa kluczowe znaczenie. Wyświetlacze z serii MG odpowiadają na potrzeby różnych typów graczy.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

ASUS MG278Q jest już dostępny w Polsce

Sugerowana cena detaliczna: 2499 zł

Dystrybutorzy: AB, ABC, ACTION, INCOM

[1] Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/freesync#about

 Źródło: Informacja prasowa.