iRobot Roomba 980 – iRobot wprowadza rewolucyjne rozwiązanie dla inteligentnego domu

inteligentna nawigacja optyczna, łączność bezprzewodowa Wi-Fi, kontrola za pomocą aplikacji, nowy iRobot Roomba 980 wyczyści w inteligentny, prosty i skuteczny sposób cały dom. Nowy robot odkurzający dostępny będzie w Polsce w pierwszym półroczu
2016 r., w cenie około 4.500, 00 zł brutto.
iRobot Roomba serii 900 wyczyści cały dom w sposób:

Inteligentny – łączy nawigację adaptacyjną z optyczną lokalizacją przeszkód, by sprzątać nieprzerwanie nawet do 2 godzin, w momencie wyładowania akumulatora wróci na stację dokującą, by się naładować i kontynuować pracę.
Intuicyjny – aplikacja mobilna iRobot Home zapewnia pełną kontrolę nad iRobotem
Roomba 980 z każdego miejsca, w każdym momencie.
Skuteczny – udoskonalony system sprzątania AeroForce współpracujący z technologią intensyfikacji pracy na dywanach (Carpet Boost) wykrywa miękkie powierzchnie (dywany, chodniki, wykładziny itp.), aby zwiększyć na nich dwukrotnie siłę odkurzania.
„Liczba sprzedanych na całym świecie domowych iRobotów przekroczyła 14 milionów sztuk, co sprawia, że iRobot jest światowym pionierem i liderem tej kategorii produktowej.” powiedział Colin Angle, Prezes Zarządu i Założyciel iRobot Corporation ”Roomba 980 stawia pierwszy krok w kierunku tworzenia połączonych w chmurze produktów posiadających możliwość mapowania przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu roboty będą mogły lepiej zrozumieć swoje środowisko pracy, a użytkownicy będą mogli sprawować nad nimi lepszą kontrolę. W przyszłości technologia wspólnego mapowania połączy wszystkie domowe roboty, aby zwarły szyki w walce z domowymi zabrudzeniami”.
Inteligencja – Roomba sprząta całe mieszkanie lub poziom domu, dzięki nowemu systemowi nawigacji

Dzięki połączeniu mocy opatentowanego systemu iAdapt Responsive Cleaning 2.0 z nowymi sensorami, robot odkurzający Roomba 980 sprząta kompleksowo całą powierzchnię mieszkania.
W modelu tym iRobot zastosował swoją rewolucyjną technologię wizualnej lokalizacji i mapowania (vSLAM). Stała się ona kluczową częścią nowego systemu nawigacji iAdapt 2.0. Dzięki niemu
Roomba 980 buduje mapę swojego środowiska pracy, utrzymuje obrany, optymalny tor pracy
i sprząta dopóki cała powierzchnia nie zostanie wyczyszczona. Używając mapy tworzonej w czasie rzeczywistym, Roomba 980 może pracować nieprzerwanie przez nawet dwie godziny. Jeżeli po tym czasie robot stwierdzi, że nie cała powierzchnia została odkurzona, zapamięta swoją pozycję, aby po naładowaniu akumulatorów w Stacji Dokującej kontynuować pracę do momentu ukończenia cyklu sprzątania. Roomba 980 czyści całą powierzchnię poruszając się wzdłuż równoległych linii, jednocześnie korzystając z całego zestawu czujników, które pozwolą robotowi dostosować się do warunków i zastosować najbardziej efektywny wzorzec zachowania – płynnie czyszcząc pod i wokół mebli.
Intuicyjność: Aplikacja iRobot HOME

Pozwala jej użytkownikowi na połączenie iRobota Roomba 980 ze swoją siecią Wi-Fi, aby np.
w momencie, gdy to konieczne uruchomić robota z dowolnego miejsca, w dowolnym momencie. Aplikacja zapewnia pełną kontrolę nad robotem. Użytkownik może również za jej pośrednictwem ustalić harmonogram pracy robota na 7 dni tygodnia. Aplikacja iRobot HOME będzie na początku kompatybilna z systemami Android oraz iOS. Użytkownicy mogą dzięki niej ponadto wybrać najbardziej odpowiadający ich mieszkaniom sposób pracy, np. pojedynczego lub podwójnego przejazdu, sprzątania przy krawędziach, a nawet trybu pracy Carpet Boost. Aplikacja dostarcza ponadto informacji o aktualnym statusie pracy urządzenia i porad, umożliwia personalizację oraz bezpośredni dostęp do pomocy technicznej.
Skuteczność: Zdwojona moc tam, gdzie trzeba

iRobot Roomba 980 nie daje szans zabrudzeniom. Jego inteligencja pozwala na rozpoznanie różnych rodzajów podłóg, aby optymalizować sposób pracy. Zastosowana w robocie technologia AeroForce wspierana przez system intensyfikacji pracy na dywanach (Carpet Boost) automatycznie w momencie wykrycia podłogi miękkiej dwukrotnie zwiększa moc pracy. Dzięki niskiemu profilowi, który jest cechą charakterystyczną wszystkich modeli z gamy iRobot Roomba, roboty są w stanie efektywnie czyścić pod meblami. Znany również z poprzednich modeli system intensyfikacji pracy na obszarach bardziej zabrudzonych – Dirt Detect 2 generacji – używa czujników akustycznych oraz optycznych, aby efektywnie namierzać obszary wymagające większej uwagi. Najnowszy przedstawiciel rodziny robotów odkurzających iRobot, podobnie jak modele Roomba serii 800, został wyposażony w dwie przeciwlegle obracające się gumowe szczotki Aero Force. Zastosowany system wymaga mniejszej częstotliwości czyszczenia i minimalizuje ryzyko wkręcenia się w nie np. kabli oraz optymalizuje przepływ mocy ssącej, koncentrując ją bezpośrednio na podłożu.
Cena i dostępność

iRobot, korzystając z systemu rynkowej personalizacji oferty, tworzy swoją gamę produktową tak, aby jak najlepiej zaspokajała potrzeby klientów na całym świecie. Z tego powodu na rynku polskim dostępne są modele serii 600, 700 i 800 w przedziale cenowym od około 1200 zł do ponad 3000 zł. Nadal największą popularnością wśród polskich klientów cieszą się modele serii 800, których relacja ceny do jakości najlepiej odpowiada profilowi Polaków. Zaprezentowany 17 września w USA najnowszy model iRobot Roomba 980 pojawi się nad Wisłą w pierwszym półroczu 2016 r.
w sugerowanej cenie katalogowej ok 4.500 zł.

Źródło: Informacja prasowa