iRobot Roomba 886

iRobot Corporation, amerykański pionier i lider dziedzinie produkcji robotów sprzątających, wprowadza kolejny model topowej serii 800. iRobot Roomba 886 to zaawansowany technologicznie robot odkurzający, który łączy w sobie sprawdzone rozwiązania serii 800.

iRobot Roomba 886 All-in-one
Wprowadzona do sprzedaży w 2014 r. seria 800 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem użytkowników od samego początku pojawienia się na rynku. Popularność ta związana była przede wszystkim z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Najnowszy model iRobota Roomba 886 czerpie pełnymi garściami także ze sprawdzonych patentów technologicznych wprowadzonych we wcześniejszych modelach.

W modelu Roomba 886 – podobnie jak w całej serii 800 – amerykańscy inżynierowie zastosowali rewolucyjną technologię AeroForce charakteryzującą się nie spotykaną dotąd efektywnością. Roboty odkurzające serii 800 usuwają do 50% więcej kurzu, brudu oraz innych zanieczyszczeń powstałych na powierzchni podłóg. Wprowadzono moduł pojedynczego, większego filtra typu HEPA, który to jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób posiadających zwierzęta domowe. Natomiast innowacyjne szczotki zwiększają efektywność robota, usprawniają zbieranie sierści i włosów, jak również wymagają rzadszego czyszczenia.
System iAdapt to oczy i uszy robota, które odpowiadają za jego poruszanie się. Kilkadziesiąt razy na sekundę Roomba monitoruje otoczenie, pozwalając na czyszczenie wszelkiego rodzaju podłóg. Czujniki sprawiają, że nie spadnie on ze schodów, wyczuje ściany i narożniki, aby dokładnie przy nich wyczyścić powierzchnię, a w połączeniu z ruchomym zderzakiem przednim delikatnie obejdzie się z przeszkodami (krzesła, meble, ściany). Roomba 886 posiada również możliwość programowania pracy na 7 dni tygodnia. Pozwala to na osiągnięcie systematyczności oraz pracę podczas nieobecności domowników. W najnowszym modelu nie mogło zabraknąć znanego z poprzednich generacji trybu Spot, który szybko i skutecznie wyczyści wybrany fragment podłogi np. podczas gotowania, gdy rozsypie nam się mąka.
R886_040_face_lowres
iRobot Roomba 886 wykorzystuje również znane z poprzednich modeli systemy optymalizujące jego pracę. Technologia DirtDetect 2 w oparciu o czujniki akustyczne i optyczne wykrywa obszary silniej zabrudzone. Aby zintensyfikować pracę w bardziej zabrudzonych fragmentach wykorzystywany jest system Persistent Pass Cleaning – aktywujący ruchy w przód i w tył.
W robotach sprzątających dużą rolę odgrywa akumulator. W iRobotach Roomba serii 800 została on usprawniona (akumulator iRobot XLife), aby w połączeniu z zaawansowanym systemem zarządzania mocą umożliwić robotowi wykonanie nawet dwukrotnie większej ilości cyklów sprzątania. Roomba 886 wykorzystuje ponadto znany z modeli serii 700 wskaźnik zapełnienia zbiornika, który obok komend głosowych (Roomba informuje ludzkim głosem o swoim stanie, również w jęz. polskim) poinformuje o konieczności opróżnienia.

Dobrze wyposażony iRobot Roomba 886 posiada szereg urządzeń peryferyjnych, które czynią jego pracę jeszcze bardziej efektywną. Po wykonanej pracy robot wróci do zintegrowanej Stacji Dokującej, aby naładować akumulator. Oprócz robota odkurzającego w zestawie znajduje się również Wirtualna Latarnia, która sprawdza się przy większych metrażach. Można zaprogramować ją jako Wirtualną Ścianę, która ma za zadanie ograniczenie terenu pracy robota, co jest niezwykle istotne dla osób posiadających zwierzęta.
Doświadczenia inżynierów iRobot Corporation zdobyte podczas kilkunastu lat tworzenia robotów sprzątających przyczyniły się do powstania uniwersalnego robota odkurzającego iRobot Roomba 886. Podczas etapu projektowania oraz konstruowania robota twórcy skupili się przede wszystkim na uwagach oraz sugestiach klientów. W ten sposób powstały model wpisuje się w wymagania konkretnej grupy odbiorców ceniących sobie komfort oraz czystość swoich podłóg.

iRobot Roomba 886 dostępny jest w cenie katalogowej 3 299,00 zł.

Źródło: Informacja prasowa