iRobot Roomba 876 – nowy robot trafia na nową ścianę

Do polskiej oferty marki iRobot trafia nowy model robota odkurzającego Roomba 876. Amerykański lider w dziedzinie domowej robotyki od zawsze przykłada wielką wagę do jakości swoich produktów, ale również do urządzeń peryferyjnych, które zwiększają wygodę ich użytkowania. Z tego powodu nowy iRobot Roomba 876 wyposażony został w Wirtualną Ścianę Dual Mode, która umożliwia wygodne wydzielenie obszaru pracy robota.

iRobot Roomba 876

Cechą wyróżniającą roboty odkurzające Roomba serii 800 jest rewolucyjny system AeroForce. Jedną z jego cech charakterystycznych są dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką, która zapobiega między innymi gromadzeniu się na nich zabrudzeń. Cały system AeroForce charakteryzuje się wysoką efektywnością pracy. Robot wyposażony jest ponadto w filtr typu HEPA, który zatrzymuje w zbiorniku nawet cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona.

Za sprawą systemu iAdapt iRobot Roomba kilkadziesiąt razy na sekundę monitoruje otoczenie, pozwalając na czyszczenie wszelkiego rodzaju podłóg. Zestaw czujników sprawia m.in., że robot jest w stanie wykryć uskoki (np. schody), ściany i narożniki, aby dokładnie przy nich wyczyścić powierzchnię. Zderzak z czujnikiem dotykowym zapewnia delikatne obchodzenie się z przeszkodami (krzesła, meble, ściany). Wśród udogodnień, które zapewnia Roomba 876 znajdziemy możliwość programowania pracy na 7 dni tygodnia, aby robot samodzielnie rozpoczynał pracę, jak również tryb punktowego, intensywnego czyszczenia niewielkiej powierzchni (do 1,5 mkw) – SPOT. Pozwala to na osiągnięcie systematyczności oraz pracę podczas nieobecności domowników. Za zwiększenie efektywności pracy robota odpowiada m.in. również system DirtDetect 2, który w oparciu o czujniki akustyczne i optyczne wykrywa obszary silniej zabrudzone, aby zintensyfikować na nich pracę robota.

 iRobot Roomba 876 - Virtual Wall Dual Mode

Wirtualna Ściana Dual Mode

iRobot projektując swoje produkty przykłada bardzo dużą wagę, aby tworzyć wygodne, efektywne rozwiązania – zarówno w kategorii samego produktu, jak również urządzeń z nim współpracujących czy ułatwiających eksploatację. Jednym z takich rozwiązań są Wirtualne Ściany, które pozwalają wydzielić obszar pracy robota – tak, aby np. nie wjeżdżał do danego pomieszczenia. Na przestrzeni lat firma prezentowała kolejne rozwiązania. Jednym z nich było zastosowanie pierścienia Wirtualnej Ściany – HALO, który przekształcał prostą wiązkę o długości 2,5 metra w okrągłą, o promieniu 25 cm. Najnowsza Wirtualna Ściana Dual Mode w kompaktowych kształtach daje możliwość pracy w dwóch trybach:

  • Wirtualnej Ściany – blokada przejazdu pomiędzy obszarami pracy o maksymalnej długości 3 metrów.
  • HALO – blokada w kształcie pierścienia o promieniu 60 cm, która pozwala na zabezpieczenie np. psiej miski z wodą.

Do zasilania nowej Wirtualnej Ściany Dual Mode służą dwa paluszki AA (w zestawie z iRobotem Roomba 876). Akcesorium jest kompatybilne z wszystkimi modelami iRobota Roomba serii 500, 600, 700, 800, 900, Pro, jak również Scooba 450.

Najnowszy model iRobot Roomba 876 dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 2.999 zł.

Nowa Wirtualna Ścianę Dual Mode dostępna jest jako akcesorium w sugerowanej cenie katalogowej 224,99 zł.

Źródło: Informacja prasowa.