iRobot Braava jet–mopowanie również na dotykowym ekranie

iRobot Corporation, lider w dziedzinie domowej robotyki, wprowadza dzisiaj do oferty w Polsce przełomowego robota mopującego Braava jet. Został on zaprojektowany z myślą o czyszczeniu podłóg twardych. Jest idealnym rozwiązaniem do utrzymania czystości w kuchniach i łazienkach. Cechami charakterystycznymi iRobota Braava jet są kompaktowe rozmiary, wibrująca głowica czyszcząca, precyzyjny rozpylacz płynu oraz nakładki do mopowania, które dokładnie czyszczą i zbierają zabrudzenia nawet w trudno dostępnych miejscach. Sugerowana cena katalogowa robota to 1099 zł.

 „iRobot koncentruje się na wzroście i wykorzystywaniu szans na rynku robotyki konsumenckiej” powiedział Colin Angle, prezes zarządu iRobot. „Będziemy kontynuowali dywersyfikację oferty domowych robotów naszej marki. Poszukujemy nowych kategorii produktowych, aby rozwijać się oraz odkrywać kolejne obszary w obrębie inteligentnego domu. Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem na rynek iRobota Braava jet, robota, który odpowiada na kolejne potrzeby naszych klientów związane z utrzymywaniem porządku w domach”.

„Liczba ponad 15 milionów sprzedanych przez nas robotów domowych potwierdza, że użytkownicy cenią sobie wygodę i pomoc, którą nasze produkty zapewniają”. powiedział Christian Cerda, wiceprezes i dyrektor generalny Działu Robotów Domowych iRobot. „Braava jet jest funkcjonalnym dopełnieniem naszego cenionego robota odkurzającego Roomba. Oferuje użytkownikom kolejną opcję codziennego dbania o czystość podłóg twardych dzięki mopowaniu szczególnie brudnych
i nieprzyjemnych powierzchni”.

Braava jet pracuje w oparciu o zestaw innowacyjnych nakładek przeznaczonych do pracy w trzech trybach: od zamiatania na sucho, przez wycieranie na wilgotno, po mopowanie na mokro. Nakładki przystosowane do mopowania oraz wycierania na wilgotno nasączone są środkiem czyszczącym aktywowanym wodą, który pozostawia świeży i czysty zapach.

Braava jet jest prosta w obsłudze. Wystarczy wybrać żądaną funkcję pracy oraz dedykowaną do niego nakładkę mopującą i nacisnąć przycisk CLEAN. Robot rozpocznie pracę w oparciu o wybrany cykl sprzątania:

  • Mopowanie na mokro – potrójny przejazd przeznaczony do czyszczenia plam i wszelkiego brudu,
  • Wycieranie na wilgotno – podwójny przejazd, który powstał z myślą o codziennym czyszczeniu podłóg drewnianych, płytek ceramicznych oraz tych z kamienia,
  • Zamiatanie na sucho – pojedynczy przejazd, przeznaczony do usuwania kurzu oraz sierści zwierząt domowych.

Podczas pracy iRobot Braava jet porusza się optymalną ścieżką, sprawnie manewruje wokół przeszkód oraz czyści wzdłuż mebli i ścian. Jej precyzyjny rozpylacz płynu oraz wibrująca głowica czyszcząca pomagają w usunięciu zaschniętych plam, podczas gdy nakładki do mopowania gromadzą zabrudzenia.

Po zakończonej pracy użytkownik nie musi dotykać zabrudzonych nakładek – wystarczy nacisnąć przycisk zwalniania nakładki trzymając robota nad koszem, aby ściereczka w nim wylądowała. W celu ograniczenia obszaru pracy robota użytkownik może skorzystać z Wirtualnej Ściany.

Braava+jet_BathroomToekick

Aplikacja iRobot HOME

iRobot Braava jet współpracuje z aplikacją mobilną iRobot HOME. Umożliwia ona uruchomienie oraz wstrzymanie pracy robota (Braava jet wyposażona jest w moduł Bluetooth®), dokonanie wyboru ustawień sprzątania, bezprzewodową aktualizację oprogramowania oraz zapewnia dostęp do pomocy technicznej.

W zestawie z iRobotem Braava jet użytkownik otrzymuje wydajny akumulator litowo-jonowy, ładowarkę, oraz po dwie nakładki sprzątające każdego rodzaju. Dostępne są także nakładki wielokrotnego użytku, sprzedawane oddzielnie.

iRobot Braava jet dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 1099 zł.

Źródło: Informacja prasowa