Interkom Cardo SmartH dedykowany kaskom HJC już w sprzedaży!

U progu sezonu w sprzedaży pojawił się nowy Cardo SMARTH, pierwszy interkom zaprojektowany specjalnie do kasków HJC, oparty na rewolucyjnej technologii DMC (Dynamic Meshwork Communication) umożliwiającej komunikację grupie do 4 motocyklistów.

Wykorzystując przełomową technologię DMC w swoich flagowych produktach – Scala Rider PackTalk oraz SmartPack – Cardo rozpoczęło prawdziwą rewolucję na rynku interkomów dla motocyklistów.

W trybie DMC każdy z motocyklistów jest przekaźnikiem dla pozostałych członków grupy, dzięki czemu sieć komunikacyjna jest podtrzymana nawet wtedy, gdy jeden lub więcej członków grupy znajdzie się poza bezpośrednim zasięgiem. Interkom konferencyjny Cardo SMARTH pozwala komunikację full dupex w grupie do 4 użytkowników na dystansie do 3,6 km przy odstępach pomiędzy motocyklistami do 1,2 km. SmartH umożliwia także standardowe połączenia Bluetooth dla 4 użytkowników i czat wahadłowy 9 użytkowników na dystansie do 1,2 km.

Za wyjątkowy design Cardo SMARTH odpowiada modułowa konstrukcja urządzenia, w której skład wchodzą: ultra smukły, łatwy w obsłudze panel sterujący oraz prawie niewidoczny z zewnątrz akumulator montowany z tyłu kasku. Konstrukcja umożliwia wykorzystanie interkomu z większością kasków HJC bez potrzeby korzystania z jakichkolwiek narzędzi. Ponadto urządzenie posiada cienkie głośniki o średnicy 40 mm i jest odporny na deszcz, śnieg i kurz (IP67), a czas pracy to nawet 13 godzin.

RPHA MAX helmet

SMARTH został wyposażony również w funkcje dostępne jedynie w linii produktów marki Cardo. Music i Radio Sharing pozwalają na dzielenie się muzyką i radiem z partnerami interkomowymi. Paralel Audio Streaming umożliwia z kolei odtwarzanie dźwięków z dwóch różnych źródeł jednocześnie (np. Słuchanie radia jako muzyki w tle podczas prowadzonej rozmowy interkomowej). A funkcja AGC odpowiada za automatyczne dostosowanie głośności do prędkości jazdy i hałasu otoczenia.

Znana i lubiana mobilna aplikacja Cardo SmartSet współpracuje również ze SmartH i jak zawsze umożliwia obsługę i konfigurację urządzenia z poziomu ekranu smartfona. Aplikacja dostępna jest na iOS i Android.
Interkom dostępny jest wyłącznie w punktach sprzedaży kasków HJC. Za dystrybucję Cardo w Polsce odpowiada KONTEL.

Źródło: informacja prasowa.