Inteligentny Czujnik Dymu i Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla Netatmo od teraz kompatybilne z Google Home

Firma Netatmo informuje, że do ich gamy produktów kompatybilnych z Google Home dołączają kolejne urządzenia – Inteligentny Czujnik Dymu oraz Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla. To sprawia, że mogą teraz współpracować ze wszystkimi trzema najważniejszymi rozwiązaniami komunikacji głosowej: Alexa, Apple Home i Google Home.

Komunikacja dla bezpieczeństwa

 Użytkownicy Google Home mogą teraz skorzystać z funkcji głosowego sterowania i np. wyzwolić próbny alarm czy dezaktywować fałszywy wywołany np. przez przypalony obiad. W przypadku zagrożenia Asystent Google powiadomi użytkownika, w którym pomieszczeniu w jego domu wykryto dym lub tlenek węgla.

Szybka i łatwa instalacja

 Oba czujniki Netatmo działają bezprzewodowo i są szybkie w instalacji. Wystarczy przykręcić je do sufitu w przypadku czujnika dymu i do ściany w przypadku czujnika tlenku węgla, przestrzegając środków ostrożności  i zalecanych wytycznych, które znajdują się w instrukcji. Następnie należy połączyć je z siecią Wi-Fi oraz aplikacją Home + Security, co pozwala na natychmiastowe otrzymywanie informacji z urządzeń. Zaleca się, aby czujniki umieszczać w każdym pomieszczeniu, w którym znajdują się urządzenia wytwarzające spaliny, np. piece, kotły, kominki czy kuchenki gazowe. W przypadku sensorów dymu zaleca się zainstalowanie co najmniej jednego na piętro, w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze, wystarczająco daleko od bezpośrednich źródeł dymu, aby uniknąć przypadkowego uruchomienia alarmu.

Ochrona całą dobę

 Żywotność baterii w obu urządzeniach to aż 10 lat ciągłej pracy, bez konieczności wymiany baterii. Za pośrednictwem aplikacji użytkownik jest informowany o aktualnym poziomie szkodliwego tlenku węgla lub wykryciu dymu. W przypadku przekroczenia bezpiecznego limitu, natychmiastowo wysyłane jest powiadomienie na smartfon oraz uruchamiany jest alarm, nawet kiedy nikogo nie ma w domu. Inteligentny Oba czujniki zostały wyposażone w syrenę alarmową emitującą dźwięk na poziomie 85 dB.

 Gwarancja niezawodności

W aplikacji użytkownik może sprawdzić poziom eksploatacji czujników, a niezawodność gwarantuje funkcja Auto-Testu. Jest ona odpowiedzialna za monitorowanie stanu baterii, połączenia Wi-Fi oraz poziomu zużycia detektora. Możliwe jest również wywołanie alarmu na żądanie, w celu sprawdzenia poprawności działania syreny. Sugeruje się, aby sprawdzać wszystkie parametry urządzenia co najmniej raz w roku. Czujnik również samoistnie informuje o zbliżającym się końcu żywotności detektora. Po osiągnięciu limitu użyteczności, konieczna jest wymiana urządzenia na nowe.

Cena i dostępność

Inteligentny Czujnik Czadu Netatmo oraz Inteligentny Czujnik Tlenku węgla dostępne jest w cenie 469,99 zł za urządzenie, na stronie netatmo.pl.
Aplikacja Netatmo Home + Security jest darmowa i kompatybilna z urządzeniami z systemami iOS 15 i nowszymi oraz Android 5.0 i nowszymi.

 O Netatmo 

Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący inteligentne i proste w użyciu urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domu.

Od chwili utworzenia w 2012 r. Netatmo opracowuje i oddaje w ręce użytkowników kompletne produkty.

  • 100% kosztów zawiera się w cenie zakupu urządzenia: bez abonamentu i ukrytych opłat.
  • 100% bezpieczne: gwarantują ochronę danych i prywatność użytkowników.
  • 100% aktualne: zapewniają regularne aktualizacje i bezpłatne dodawanie nowych funkcji.

Netatmo oferuje obecnie 16 inteligentnych produktów i akcesoriów. Przydatne i łatwe w użyciu urządzenia poprawiają samopoczucie i codzienną jakość życia w domu.

Firma współpracuje również z liderami z branży budowlanej w ramach programu „with Netatmo”, tworząc wspólnie inteligentne rozwiązania zintegrowane z infrastrukturą domową.

Od 2018 roku Netatmo należy do grupy Legrand, która jest światowym ekspertem w branży instalacji elektrycznych i infrastruktury cyfrowej budynków.

Netatmo – prosty sposób na inteligentny dom.

 

 

Źródło: Informacje prasowe