Indukcyjnie i z rybim okiem, czyli mobilne nowości od HAMA na IFA 2016

Targi IFA w Berlinie w tym roku nie zawiodły żadnego sympatyka technologii. Nowe pomysły, projekty, nietuzinkowe rozwiązania oraz przede wszystkim – dostępność produktów absolutnie dla każdego sprawiła, że wielu wystawców zachwyciło gamą akcesoriów. W związku z tym, nie mogło również zabraknąć produktów niemieckiej firmy HAMA, która w tym roku pokazała kilka ciekawych i użytecznych akcesoriów dla użytkowników telefonów komórkowych – kilka modeli ładowarek indukcyjnych oraz zestaw obiektywów do smartfonów i tabletów Uni.

Poręcznie i gustownie

Podczas targów HAMA pokazała kilka modeli tego typu urządzeń, w tym wygodną w użyciu biurową ładowarkę indukcyjną Desk, która nie tylko wygląda elegancko, to stanowi produkt „2 w 1” – może być wykorzystywana jako stojak na telefon. Oświetlenie wskazuje poziom naładowania – zielony to pełna gotowość, niebieski sygnalizuje aktywne ładowanie. Warto zwrócić uwagę na prędkość ładowania dostosowaną do modelu telefonu oraz wysokiej jakości materiał, z którego wykonano urządzenie. Elegancki wygląd i możliwość ustawienia podstawki pod dowolnym kątem czyni z ładowarki poręczny i praktyczny gadżet dla każdego użytkownika.

00173667awd

Kompaktowo i praktycznie

Sympatycy prostych i praktycznych rozwiązań docenią także mniejsze, okrągłe modele – niezwykle kompaktowa i wykonana z aluminium oraz częściowo pokryta antypoślizgowym materiałem Comfort oraz nieco większą BC1, przypadną do gustu sympatykom nowoczesnych kształtów.

Niezwykle użytecznym rozwiązaniem jest model Twin, który umożliwia ładowanie dwóch urządzeń w jednym czasie. Wykonana z trwałych materiałów, zapewnia zoptymalizowany czas ładowania pozwala zaoszczędzić  energię baterii telefonu, co wpływa na jej dłuższą żywotność.

Ładowanie i jeszcze więcej

HAMA poszła również o krok dalej przygotowując modele o dodatkowych funkcjach. Indukcyjny Power bank o mocy 6000mAH, który nie tylko pozwala ładować baterie w telefonie, ale także przechowuje zapas energii. Ostatnią, wartą uwagi nowością prosto z Berlina jest indukcyjna ładowarka 2 w 1, która oprócz swojej podstawowej funkcji jest kompatkowym głośnikiem bluetooth. Jest to rozwiązanie dedykowane miłośnikom muzyki bezprzewodowej, której odtwarzanie znacząco wpływa na szybkie rozładowywanie się baterii w smartfonie.

Do każdej ładowarki dołączony jest kabel Micro-USB. Propozycje ładowarek przedstawione na targach IFA 2016 stanowią nowości, które pojawią się na polskim rynku już niebawem. Ceny prezentowanych produktów kształtować się będą na poziomie  od 139 zł.

00044338awd3

3 obiektywy dla smarfona

Wśród nowości firmy HAMA znajdziemy również coś dla amatorów fotografii – zestaw obiektywów do smartfonów i tabletów Uni. To produkt typu 3w1, składający się z trzech obiektywów: „rybie oko” 180°, makro oraz szerokokątny a 0.67X i przeznaczony dla osób, które widzą w aparacie smartfona czy tabletu większy potencjał niż tylko „trzaskanie selfie” i chciałyby nieco poeksperymentować z fotografią. Co ważne, wszystkie obiektywy są w pełni uniwersalne – można je bez problemu zamontować na praktycznie wszystkich smartfonach i tabletach.

 Więcej informacji na temat produktów znajduje się na stronie www.hama.pl.

 Źródło: Informacja prasowa.