HyperX wprowadza do sprzedaży wydajnego pendrive’a – HyperX Savage USB

HyperX zaprezentował nowy pendrive z linii HyperX Savage. Pamięć flash oferuje szybkie przesyłanie danych z prędkością do 350MB/s (odczyt) oraz do 250MB/s (zapis), pozwalając tym samym zaoszczędzić czas podczas odczytywania, edytowania oraz przenoszenia plików. Firma HyperX jest filią Kingston Technology Company, Inc.

Najnowszy pendrive od HyperX’a jest swoistym następcą popularnej pamięci USB HyperX Fury, a zarazem uzupełnieniem linii Savage (w której skład wchodzą dyski SSD oraz pamięci RAM) o dodatkową kategorię produktową. HyperX Savage jest dostępny w sprzedaży w trzech wariantach pojemnościowych do wyboru – 64, 128 oraz 256GB. Dzięki temu, użytkownik nie będzie musiał się martwić brakiem miejsca nawet na największe pliki, takie jak filmy, zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości czy też pliki muzyczne. Zgodność ze standardem USB 3.1 Gen 1 umożliwia wykorzystanie portów USB 3.1 w komputerach stacjonarnych i przenośnych. Pamięć jest także wstecznie kompatybilna ze standardami USB 3.0 and USB 2.0. Stylowy pendrive HyperX Savage został zamknięty w eleganckiej czarnej obudowie o agresywnym wyglądzie z charakterystycznym logo HyperX w kolorze czerwonym. Jej budowa gwarantuje harmonijną współpracę z wieloma platformami i konsolami do gier wideo, takimi jak: PS4, PS3, Xbox One czy Xbox 360.

Pamięć flash HyperX Savage jest objęta pięcioletnią gwarantują producenta wraz z bezpłatnym wsparciem technicznym. Więcej informacji na temat produktu, można znaleźć na stronie: http://www.hyperxgaming.com/pl/
HyperX – produkty zaprojektowane z myślą o graczach

HyperX to seria wysokowydajnych produktów Kingston Technology, składająca się z szybkich pamięci DDR3, SSD, przenośnych pamięci USB Flash oraz słuchawek. Opracowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, amatorach overclockingu oraz entuzjastach najszybszych systemów, produkty HyperX są znane na całym świecie dzięki wysokiej jakości, wydajności i innowacyjności. Marka HyperX jest zaangażowana w świat e-sportów i sponsoruje ponad 20 zespołów z całego świata. Jest także głównym sponsorem Intel Extreme Masters. Stoiska HyperX można znaleźć na wielu imprezach branżowych, m.in. Brasil Game Show, China Joy, DreamHack, oraz PAX.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie HyperX.
Najważniejsze cechy pendrive HyperX Savage USB:

Niezwykle szybki transfer danych — Pamięć HyperX Savage oferuje szybkość odczytu 350 MB/s i zapisu 250 MB/s (w wersji 64 GB szybkość odczytu wynosi 350 MB/s i zapisu 180 MB/s), co gwarantuje oszczędność czasu i niezakłóconą pracę z plikami zapisanymi na niej. Pojemność do 256 GB oznacza, że nie zabraknie miejsca na przechowywanie największych plików, takich jak filmy, zdjęcia wysokiej rozdzielczości, pliki muzyczne, gry i inne dane.
Standard USB 3.1 Gen 1 — Pamięć HyperX Savage jest zgodna ze specyfikacją USB 3.1 Gen 1 i pozwala wykorzystać możliwości portów USB 3.0 w nowszych komputerach stacjonarnych i przenośnych.
Odważne wzornictwo — Stylowa obudowa ma agresywny wygląd doskonale pasujący do najnowocześniejszych komputerów i konsol. Elegancję czarnej obudowy podkreśla charakterystyczne logo HyperX w metalicznym, czerwonym kolorze.
Zgodność z wieloma platformami — Ta uniwersalna pamięć współpracuje z wieloma platformami, między innymi komputerami stacjonarnymi i przenośnymi oraz konsolami do gier np. PS4, PS3, Xbox One i Xbox 360. Dzięki niewielkim rozmiarom pamięć mieści się w portach USB konsol do gier i umożliwia użytkownikom błyskawiczne przenoszenie profili.

Dane techniczne:

Pojemności: 64 GB, 128 GB, 256 GB
Prędkość:
USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0):
odczyt 350 MB/s, zapis 250 MB/s (128–256 GB)

USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0):
odczyt 350 MB/s, zapis 180 MB/s (64 GB)

Wymiary: 76,3 mm x 23,48 mm x 12,17 mm
Temperatura pracy: od 0°C do 60°C
Temperatura przechowywania: -20°C do 85°C
Wsteczna zgodność: z USB 3.0 i USB 2.0
Gwarancja: Pięcioletnia gwarancja z bezpłatną pomocą techniczną

Źródło: Informacja prasowa